Afërdita në Luan

Afërdita, e cila do të jetë në shenjën optimiste dhe krijuese të Luanit, nga 6 shtatori deri më 2 tetor, ju dhuron shumë argëtim, gëzim dhe ngrohtësi. Tani ju jeni qendra e vëmendjes, më emocionuese dhe shprehëse, zemërgjerësia dhe zemërgjerësia juaj nuk kalon pa u vënë re nga të tjerët. Gjithashtu, planeti i dashurisë gjatë qëndrimit të tij në këtë shenjë, do të formojë një katror me Uranin në 9/15 që mund të sjellë fishekzjarre dashurie, por edhe për disa thyerje.

Në përgjithësi, megjithatë, tani ju doni që dashuria të jetë e shkëlqyeshme, si dashuritë që shohim në ekranin e madh, dëshironi të pretendoni personin që ju intereson, dhe t'ju pretendojë me pasion! Në të njëjtën kohë, për shkak se Luani është i lidhur me fëmijët, shumë mund të mendojnë të plotësojnë lumturinë e tyre me një pasardhës. Por kini kujdes që të mos tregoni forcë për të bërë përshtypje partnerin tuaj, bisedoni më mirë me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale , për të parë se si të fitoni!

Kalimi i Afërditës nga Luani aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori dhe i fton ata të marrin vendime.Jep mundësi dhe ide të papritura Binjakët dhe Peshoren, oreks për veprim, gjallëri dhe komoditet ndaj Dashit dhe Shigjetarit.Nga data 6 deri më 15 shtator, ndikimi i Afërditës ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, dhjetë ditët e dyta aktivizohen nga 15 deri në 25 shtator dhe nga 25 shtatori deri më 2 tetor ndikimi i planetit pranohet nga ata të lindur në dhjetë ditët e treta të zodiakut.

 

Këndet që Afërdita do të krijojë gjatë kalimit të saj nga Luani

Më 18 shtator, Afërdita formon një katror me Uranin në vijë të kundërt.

Më 24 shtator, Afërdita formon një trekëndësh me Marsin në vijë të kundërt.

 

Ndikimi i kalimit të Afërditës dhe shenjat e zodiakut

 

Dashi

Natyra aventureske dhe pasionale del në pah falë Afërditës në shtëpinë tuaj të pestë diellore, dashurinë dhe fëmijët. Gjatë kësaj kohe do të ndjeni më shumë nevojën për shumë aventura dhe shumë argëtim, doni të dilni, të përhapni krahët. Nëse tashmë jeni në një lidhje, pasioni dhe tërheqja mes jush do të rindërtohet, ndërsa është e mundur që do dëshironi ta zyrtarizoni atë ose të keni pasardhësit e parë me partnerin tuaj. Nëse i përkisni paarritshëm, mundësitë e dashurisë shumohen dhe rrezatoni një besim, një vetëbesim që tërheq qenie interesante.Seksualiteti juaj është ngritur dhe netët tuaja fitojnë kuptim, pasion dhe flakë, por bisedoni me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale, për të ditur kur të lëvizni.

 

Demi

Ju jeni optimist dhe të lumtur me shtëpinë dhe familjen tuaj pasi Afërdita në shtëpinë tuaj të katërt diellore, shtëpi dhe familje, ju ofron mbështetje dhe momente të lumtura. Pra, kjo është një periudhë gjatë së cilës do të keni mundësinë të kaloni më shumë kohë në shtëpi dhe familjen tuaj, të rinovoni ose riformuloni estetikisht hapësirën tuaj, madje dhe të lëvizni. Në përgjithësi, çështjet e pasurive të patundshme dalin në pah, ndërsa ka shanse të rritura për ndryshime në jetën tuaj të përditshme ose vendin e punës.Në çdo rast, ndjeheni më mirë me veten tuaj dhe arrini të vidhni kohë për momente private, të cilat ju ofrojnë relaks dhe qetësi. Por ju përqendroheni në atë që mungon në dashuri dhe do t'ju duhet astrologu juaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale për zgjidhje.

 

Binjakët

Afërdita në shtëpinë tuaj të tretë komunikuese diellore, rrit aftësitë tuaja të lindura të diplomacisë dhe komunikimit, ju gjeni fjalët e duhura në kohën e duhur, jeni gati të takoni njohje të reja.Ju mund të udhëtoni pak më gjatë se zakonisht gjatë këtyre javëve ose të merrni ndihmë nga të afërmit.Ju jeni më energjikë, doni të argëtoheni më shumë dhe të dilni nga rutina juaj, duke shkuar në një udhëtim të shkurtër për të shijuar ajrin e pastër.Promovimi i ideve dhe talentit tuaj të komunikimit, madje mund të vendosni të promovoni punën ose idetë tuaja krijuese në media. Sugjerimet dhe mendimet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re nga të tjerët, veçanërisht nëse keni biseduar së pari me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale

 

Gaforrja

Situata juaj financiare përmirësohet, ju bëni plane të reja financiare për të ardhmen falë Afërditës në shtëpinë tuaj të dytë diellore, të parave. Ju mund të merrni një çek bujar ose një dhuratë të bukur dhe të vlefshme, ndoshta nga dikush që ju do dhe ju mbështet. Ju keni më shumë rehati për të shpenzuar para për argëtim dhe kënaqësi personale, ndërsa nëse keni pasur një marrëveshje financiare në vepra, tani do ta shihni që po zhvillohet. Sa i përket pjesës emocionale, duket se perëndeshë e dashurisë ju jep stabilitet dhe perspektivë në marrëdhëniet tuaja, ndërsa me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale, ju keni mundësinë të vlerësoni më mirë partnerët e mundshëm të dashurisë dhe situatat e paraqitura për ju.

 

Luani

Natyra argëtuese dhe e lumtur del në pah, ju jeni të hapur për përvoja të reja dashurie falë Afërditës në shenjën tuaj krijuese dhe pasionante të zodiakut. Një rrugë e re hapet në dashuri, ju ndiheni optimistë, ju kënaqeni me dashurinë dhe jetën, me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale.Mund të prisni që gjithçka të shkojë sipas dëshirave dhe preferencave tuaja, ndiheni me fat, pavarësisht nëse jeni vetëm ose në një lidhje. Nëse keni pasur një problem në marrëdhënien tuaj, sjellja juaj bujare dhe dinjitoze ju ndihmon të afroheni më shumë me partnerin tuaj, gjërat do të jenë shumë më të lehta për ju. Nëse jeni beqarë, është e mundur të takoni dikë që do të zgjojë shpirtin tuaj argëtues dhe të lumtur.

 

Virgjëresha

Rruga e Afërditës në shenjën e Luanit deri në 2 tetor, aktivizon shtëpinë tuaj të 12-të diellore dhe përuron një periudhë gjatë së cilës do të dëshironi të bëni një kthesë të brendshme, një llogari personale. Koha që do të keni për veten tuaj rritet dhe do të dëshironi ta përdorni atë për relaksim dhe pushim, përmes largimeve ose aktiviteteve të kohës së lirë që ju pëlqejnë. Në të njëjtën kohë, ju mund të keni një nevojë më të madhe për izolim dhe meditim, në mënyrë që të qartësoni ndjenjat dhe dëshirat tuaja të vërteta, duke dëgjuar astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale. Ju gjithashtu mund të ndjeheni të irrituar nga disa nga njerëzit që e morën atë pa dhënë. Nëse jeni në një lidhje, mund të ndjeheni pak të pakëndshme ose madje edhe të dyshimtë për partnerin tuaj, duke sjellë në mend disa situata të vështira të së kaluarës ose duke bërë disa zbulesa.

 

Peshorja

Sundimtari juaj, Afërdita, fillon rrugëtimin e saj në Luan dhe shtëpinë tuaj të 11-të diellore, ku do të mbetet deri më 2 tetor. Pra, kjo është një periudhë e shoqërueshmërisë së shtuar, ku miqtë tuaj do të jenë burim gëzimi dhe momentesh të këndshme, ndërsa nuk përjashtohet mundësia që njohjet erotike të lindin përmes rrethit tuaj shoqëror, do t’i dëgjoni ato në detaje nga astrologu juaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale. Nëse jeni në një lidhje, do të doni të zgjeroni rrethin tuaj me partnerin tuaj dhe të filloni aktivitete të përbashkëta, të cilat rinovojnë marrëdhënien tuaj. Në të njëjtën kohë, qëllimet profesionale që keni vendosur në periudhën e mëparshme, po shkojnë drejt realizimit të tyre gjatë kësaj periudhe, duke ju bërë shumë krijues, ndërsa nuk përjashtohet mundësia që të merrni hapat e nevojshëm për t'u bashkuar me një ekip apo klub të ri që do t'ju japë akoma më shumë furnizime për të ardhmen tuaj profesionale.

 

Akrepi

Afërdita në shtëpinë tuaj të dhjetë diellore, të punës dhe ambicies, i jep shtysë karrierës tuaj, ju shihni qëllimet tuaja të mëdha që po realizohen.Ju merrni duartrokitje për punën tuaj krijuese, keni njohjen e eprorëve tuaj, ju luftoni me më shumë pasion dhe zell për të qenë të suksesshëm në karrierën tuaj. Do të keni një mundësi të shkëlqyeshme për të promovuar biznesin tuaj, të tërheqni një klient të pasur ose të merrni një pozicion të ri drejtimi, por së pari dëgjoni astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale, përpara se të merrni një vendim përfundimtar. Sidoqoftë, ju shihni me më shumë optimizëm dhe shpresoni rrjedhën e karrierës suaj, ju vendosni synime shumë të larta dhe takoni njerëz interesantë që mund t'ju ndihmojnë në rritjen dhe suksesin tuaj profesional.Më në fund, stresi dhe shqetësimet e rëndësishme më në fund po fillojnë të largohen nga ju.

 

Shigjetari

Natyra e lindur e lumtur dhe optimiste del në pah falë Afërditës në shtëpinë tuaj të nëntë diellore, zgjerimin dhe udhëtimet e gjata. Gjatë kësaj kohe ju do të dëshironi të riktheni vizionin në jetën tuaj, duke bërë plane të reja për të ardhmen tuaj. Cështjet që lidhen me jashtë janë shumë të favorizuara dhe është e mundur që ju mund të dëshironi të bëni një udhëtim për biznes ose kohë të lirë.Në përgjithësi, ju kaloni në një fazë ku botëkuptimi juaj ndryshon për mirë, pasi i shihni dhe perceptoni gjërat nga një këndvështrim më pozitiv dhe optimist. Cështjet e dashurisë me njerëz nga kultura të ndryshme, vende apo fe, kanë rritur shanset për tu shfaqur në jetën tuaj, por gjithashtu konsultohuni me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale

 

Bricjapi

Ju përqafoni fatin tuaj të mirë në jetën tuaj të dashurisë dhe financat që keni së bashku me të tjerët, pasi Afërdita do të lëvizë në shtëpinë tuaj të tetë seksuale dhe financiare diellore. Kjo është një periudhë gjatë së cilës do të keni mundësi të shlyeni borxhet dhe borxhet e papaguara financiare, të vazhdoni me një marrëveshje financiare, të merreni me trashëgimi, borxhet dhe institucionet financiare, duke përmirësuar në çdo rast ndjenjën tuaj të sigurisë financiare. Në të njëjtën kohë, nëse jeni të preokupuar nga një dashuri nga e kaluara, gjatë kësaj periudhe do të dëshironi t'i afroheni asaj, të korrigjoni gabimet dhe lëshimet, të fshini dëshirat e shtypura dhe të shtypura, për sa kohë që flisni së pari me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale. Gjithashtu, nëse tashmë jeni në një lidhje, pasioni për partnerin tuaj do të jetë edhe më intensiv dhe shumë probleme mund të marrin nën qilim, përmes seksualitetit intensiv që do të ekzistojë midis jush.

 

Ujori

Afërdita kalon në shenjën e Luanit dhe shtëpinë e 7-të të horoskopit tuaj diellor, ku do të mbetet deri më 2 tetor. Gjatë kësaj kohe ju do të dëshironi t’i kushtoni më shumë kohë marrëdhënieve tuaja ndërnjerëzore dhe të rregulloni çdo ndryshim që ekziston me të tjerët. Në përgjithësi, planeti i dashurisë sjell më shumë stabilitet dhe harmoni në të gjitha marrëdhëniet tuaja, ju ndihmon të rinovoni emocionalisht lidhjen tuaj të dashurisë, të ndjeheni më të butë dhe romantikë. Momentet e këndshme, romantike në mes jush dhe marrëdhënia juaj rriten, ndërsa nëse nuk jeni të disponueshëm, ekzistojnë shanset për një njohje tejet interesante, e cila mund të zhvillohet në një lidhje të përhershme, por së pari pyesni astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale, të dini me siguri. Gjithashtu, pozicioni i ri i Afërditës favorizon bashkëpunimet tuaja profesionale, qoftë përmes përfundimit të të rinjve ose me fitime nga ato ekzistuese.

 

Peshqit

Rrugëtimi i Afërditës në shenjën e Luanit dhe në shtëpinë tuaj të 6-të diellore deri në 2 tetor, kthen interesin tuaj për biznesin tuaj dhe jetën e përditshme, e cila bëhet më e mirë falë astrologut tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale dhe këshillat e tij! Gjatë kësaj kohe, përpjekjet tuaja bëhen në fushën tuaj të punës, ndërsa në të njëjtën kohë ju mund të ndërmerrni një projekt të ri krijues, i cili do t'ju sjellë një shpërblim përkatës. Në të njëjtën kohë, marrëdhëniet e bashkëpunimit përmirësohen dhe ju do të jeni në gjendje të organizoni më mirë orarin tuaj ditor, në mënyrë që të mund të vidhni edhe kohën personale. Nga ana tjetër, do të dëshironi të përqendroheni më shumë në gjendjen tuaj fizike, qoftë përmes stërvitjes ose duke përmirësuar zakonet tuaja të ngrënies.Më në fund, sepse shtëpia e gjashtë qeveris shëndetin, ju vendosni zakone të reja, më të shëndetshme në jetën tuaj dhe ndjeheni më mirëqenie dhe jetësore.

 

Shiko gjithashtu