Tre gabime që nuk duhet të bëni në takimin e parë, sipas shenjës tuaj.

U njohët, e pëlqyet njëri tjetrin dhe thatë që të takoheni që të flisni për tu njohur akoma më mirë. Dhe për shkak se të pëlqen, dëshiron që takimi juaj i parë të përbëjënjë paralajmërim për gjërat e ardhshme, dhe jo të bëhet një finale jo të mirë të kësaj njohje.

Si të mos bëni ju nga ana juaj ndonjë patate? Urdhëro tre gabime që mund të bëni nga ana e shenjën tuaj të zodiakut, për tu kujdesur që ti shmangni.Dhe, me siguri, vec se shenja juaj, lexoni dhe shenjën e horoskopit tuaj, për të shmangur dhe grackat e tjera.

Dashi

Ndonjëherë e teproni në figurë, e merrni lehtë guximin dhe dalloheni për temperamentin tuaj të papërmbajtshëm erotik. Qështu që:

1. Mbani një profil të ulët. Vetëbesimi është padyshim një element i hijeshisë, por në sasi të mëdha bëhet i neveritshëm.Lëreni personin tjetër të zbulojë vetë… sesa fetyrë e parë jeni.

2. Kini kujdes shakatë tuaja.Humori thyen akullin dhe vlerësohet nga shumica e njerëzve.Por shija e trashë, e keqe dhe mbi të gjitha, shakatë fyese, garantojnë përshtypjen më negative.

3. Mos fol për cështje seksuale. Gjithmonë flasim për takimin e parë, apo jo? Edhe nëse e keni pasur mendjen tuaj "atje" që nga fillimi, përmbahuni derisa të krijohet intimiteti dhe familjariteti i duhur.Disa pretekste, është mirë t’i mbash.

Demi

Keni mendime disi të ngurta për atë që dëshironi, nuk e anashkaloni lehtësisht financiarisht dhe dalloheni nga një perfeksionizëm i caktuar. Kështu që:

1. Harrojini standardet tuaja për pak. Nëse keni në mendje një imazh të partnerit që do të dëshironit idealisht dhe personi që takoni nuk përputhet me të, mos nxitoni t’i mbyllni dyert. Mund të zbuloni dhunti të tjera të rëndësishme.

2. Mos filloni diskutime për gjendjen financiare të personit tjetër, nëse ai paguhet mirë për punën e tij, nëse jeton në shtëpinë e tij, nëse është rehat ose ngushtë me paratë.

3. Mos nxitoni ta korrigjoni atë, nëse bën një gabim në diçka të parëndësishme dhe palidhje. Nuk keni pse t'ia vini në dukje nëse thonë ndonjë kokësi ose t'i jepni një mësim gjeografie ose letërsie.

Binjakët

Ju nuk mund të qëndroni pa komunikuar, shtyheni drejt familjaritetit të eksagjeruar dhe ndonjëherë pretendoni të jeni diçka që nuk jeni. Kështu që:

1. Lëreni mënjanë telefonin tuaj, lëreni silent, mos u përgjigjni vetëm në rast se ështëdiçka me të vërtetë urgjente (jo, nuk gjykohet nga sa e rëndësishme jeni) dhe mbi të gjitha mos filloni të dërgoni SMS ndërsa jeni me takimin tuaj.

2. Mos merrni shumë guxim dhe mos të stimuloheni, duke bërë komente jo të hijshme, shaka të bezdisshme ose duke dhënë karakterizime të tjera dhe terma poshtërues. Në këtë mënyrë nuk krijoni rehatinë e supozuar.

3. Mos e ndryshoni personalitetin tuaj që të përputhet me atë që mendoni se personi do të donte. Paraqitja e vetes si dikush tjetër është fillimi më i keq për një njohje.

Gaforrja

Ju nuk e lini me lehtësi të kaluarën tuaj pas dhe përpiqeni shumë të fitoni përshtypjet, kështu që:

1. Mos flisni për marrëdhëniet tuaja të mëparshme. Këtu jeni për një fillim të ri. Nëse personi tjetër ju pyet, jepni një përgjigje të shkurtër dhe ndryshoni temën. Nuk keni pse të tregoni sa keni vuajtur dhe jeni lënduar, ndërsa ju… kështu me radhë.

2. Mos u mundoni të dukeni seksi, rehat, të zgjuar. Sido që të jesh, le të duket natyrisht, përmes takimit.Përpjekja e tepërt tradhtohet dhe nuk është më simpatikja.

3. Nuk keni pse të flisni ju për tjetrin vetëm sepse keni frikë mos krijohet sikleti. Përkundrazi, inkurajojeni të flasë për veten e tij.Eshtë tema e preferuar e diskutimit për të gjithë.

Luani

Ju dëshironi të keni të gjithë vëmendjen të përqendruar tek vetja , të tregoni lartësinë tuaj dhe të konfirmoni vazhdimisht sharmin tuaj. Kështu që:

1. Mos kërkoni të jeni qendra e diskutimit dhe vëmendjes. Eshtë tjetër gjë të lini personin para jush t’ju njohë vetëmë mirë dhe është tjetër që të filloni çdo fjali me "unë".

2. Nëse personi tjetër sugjeroi se ku të shkoni ose çfarë të porosisni dhe nuk ishte në dëshirën tuaj, mos filloni të kritikoni. E thamë, ju nuk frekuentoheni do kudo, por nuk keni pse të bëni dhe rolin sikur jeni Madhëria.

3. Përkushtohuni në takimin tuaj dhe mos kërkoni për të parë se çfarë po ndodh rreth e rrotull. Nuk keni pse të tregoni dhe të masnihijeshinë tuaj në këtë rast.

Virgjëresha

Shpesh sjellja juaj e drejtpërdrejtë mbizotëron mbi diplomacinë, ju shpërqëndron mungesa e rehatisë praktike dhe jeni mjaft perfeksionist. Kështu që:

1. Ju mund të dëshironi të mësoni për tjetrin, por mos e "pyetni" atë, sikur ta intervistonit për ta punësuar. Avash se mos i kërkoni dhe CV-në e tij!

2. Vishni gjërat e provuara dhe të testuara. Mund të dëshironi të vishni këpucët tuaja të reja ose xhinset e këndshme që keni blerë, por nëse këpucët ju vrasin ose xhinset ju "prejnë" në bark, nuk do të ndiheni dhe shumë këndshëm.Dhe nëse ndodh, mos e thuaj.

3. Mos tregoni ashpërsi të parakohshme në papërsosmëritë e tjetrit. Në fund të fundit, as ju, as ndonjë nga ne nuk jemi perfekt. Jepini kohën e saj për ta njohur më mire.

Peshorja

Ju nuk hezitoni të vendosni, keni shumë frikë të mos jeni të pakëndshëm dhe nuk e fshehni nevojën tuaj për të pasur partner. Kështu që:

1. Mos tregoni pavendosmëri se ku të shkoni dhe çfarë të bëni. Mund të merrni parasysh preferencat e tjetrit dhe pa treguar ngurrim. Mendoni për një plan paraprakisht dhe sugjerojeni atë.

2. Pavarësisht sesa ju ka mërzitur vetmia, mos u dëshpëro. Personi tjetër do të pyesë veten nëse jeni të interesuar posaçërisht për të, ose nëse e shihni atë si një "marrëdhënie për të qenë dhe sido qoftë". Të paktën mos e le të duket kështu.

3. Mos mendoni për të shkuar në një datë me miqtë për mbështetje. As mos i sugjeroni një shoku që jeni takuar rastësisht të ulet me ju.

Akrepi

Aftësia juaj pushtuese është e njohur mirë, por edhe nevoja juaj për të treguar pavarësinë tuaj.Ju gjithashtu nuk hezitoni të provokoni. Kështu që:

1. Mos filloni të tregoni prirje përçmuese dhe poseduese ndaj njëri-tjetrit ose sjellje që mund ta "bllokojnë" dhe t'ju keqkuptojë, pasi ai nuk ju njeh mirë.

2. Mos u visheni në mënyrëshumë provokuese, sikur të jeni gati për më shumë. Por as në mënyrë të c’rregullt dhe indiferente, sikur nuk i kushtonit vëmendje personit dhe ngjarjes.Gjeni një ekuilibër, në varësi të vendit ku shkoni.

3. Ju jeni një karakter dinamik dhe i pavarur, por mos tregoni tani sikur as ky person dhe askush tjetër nuk do mund të shtojnë asgjë në jetën tuaj. Atëherë pse shkuat në një takim?

Shigjetari

Edhe nëse jeni të interesuar për një rast, nuk doni ta tregoni.Nga ana tjetër, ju çmendeni për të bërë një figurë dhe për të marrë admirimin e tjetrit. Kështu që:

1. Se doni të silleni të qetë dhe të freskët, nuk do të thotë të harroni mënyrat tuaja të mira. Ashtu si mbajtja e derës së hapur që personi tjetër të kalojë, nëse keni qenë atje më parë, ose nëse nuk i shërbeni vetes më parë (dhe vetëm).

2. Mos e bombardoni tjetrin me arritjet tuaja heroike, duke treguar se sa i admiruar keni qenë në raste të ndryshme. Do të përfundoni njëshaka të Chuck Norris!

3. Ju mund të mos dëshironi të tregoni se jeni duke vluar, por mos shkoni në ekstremin e kundërt, siç është shikimi i orës ose, kur në fund ju kërkohet të takoheni përsëri, të jepni një përgjigje indiferente "pse jo?".

Bricjapi

Shpesh dëshironi të keni pranë dikë që t’ju ngrejë imazhin tuaj social. Gjithashtu shmangni të jepni emocion ose para, para se të siguroheni se ia vlen. Kështu që:

1. Mos e gjykoni personin tjetër se si ata duken në rrethin tuaj, për sa i përket edukimit, prejardhjes, statusit financiar. Cështja nuk është të bëni përshtypje tek të tjerët me njohjen tuaj të re.

2. Shmangni diskutimin e çështjeve politike, fetare ose të dhënave delikate personale. Këto diskutohen më së miri më vonë kur jeni njohur disi me personin tjetër.

3. Mos e bëni... derrin kur të vijë llogaria. Nëse jeni burrë, është mirë të ofroni për të paguar ju dhe nëse jeni grua, ndajeni atë. Pavarësisht se çfarë do të pranojë personi tjetër, ju sugjerojeni.

Ujori

Ju jeni jokonvencional dhe kujt i pëlqen.Por disa lëshime diplomatike të përkohshme janë të nevojshme derisa të njiheni më mirë me njëri-tjetrin. Kështu që:

1. Kështu si për fillim, mbajini rolet klasike mashkull dhe femër në daljen e parë. Keni kohë të paraqisni repertorin tuaj revolucionar ose feminist në të ardhmen, nëse vendosni të vazhdoni së bashku.

2. Mos e lini tjetrin t’ju presë në takim, dhe akoma më keq, mos e anuloni atë në minutën e fundit pa ndonjë arsye serioze. Në qoftë se nuk vendosni paraprakisht se nuk ju intereson.

3. Përderisa ju pëlqen personi tjetër, mos filloni të flirtoni në mënyrë të pakontrollueshme që nga momenti i parë. Personi tjetër mund të mos jetë gati të shkojë kaq larg dhe të sikletoset.Vetëm në rast se shkoni për një “xhiro” (të më falni për ktë).

Peshqit

Ju keni një tendencë të mbyteni në mjerimin tuaj, veçanërisht nëse gjeni dikë që t'ju dëgjojë.Dhe të stimuloheni emocionalisht. Kështu që:

1. Nuk është e nevojshmetë "testoni" me të parën për të parë nëse personi tjetër do t’ju dëgjojë dhimbjet tuaja. Harrojini traumat tuaja të vjetra dhe sigurohuni që të dy të kaloni shumë mirë së bashku.

2. Nga ana tjetër, nuk keni nevojë të qeshni me gjënë më të vogël, vetëm për të treguar se jeni një djalë i këndshëm. Kjo ju bën të duket të papjekur, të sikletshëm ose të rremë.

3. Mos u stimuloni duke pirë që të ndiheni më rehat ose të argëtoheni. Mund të silleni në një mënyrë që më vonë do të pendoheni. Ose, nëse personi tjetër është më i përmbajtur, të përcillni figurën e një njeriu të varur nga alkoli.

Shiko gjithashtu