Parashikimet Taro në dashuri për javën 23/04/18 – 29/04/18

22/04/2018

Dashi :  
Letra Taro: Kulla

 

♥Ribashkimi: Zbuluese do të jenë ngjarjet brenda javës, me ato që do të dëgjoni do të ndryshoni taktika, ndoshta mund të ndryshoni dhe ndjenjat. Ndoshta dëshironi të fitoni ish bashkëshortin tuaj të mëparshëm. Me ato që do të kuptoni, do të tërhiqeni, do të ndryshoni qëndrimin dhe dëshirat.

♥Njohje e re: Interesi erotik do t’ju zbulojë një person që keni menduar se ishte miqësor. Para se të mbyllet java do ju afrohet një qendrim i qart erotik, duke ju treguar qartë se ajo dëshiron një marrëdhënie të qendrueshme dashurie me ju. Progresi do të jetë proporcional me vendimet tuaja, në thelb ngjarjet do të vazhdojnë sipas humorit tuaj.

♥Lidhja – Martesa: Biseda analitike do të bëhen midis jush dhe bashkëshortit tuaj, tani do ju zgjidhen të gjitha pyetjet, dritë do të hyjë në ngjarjen tuaj të errët. Në mes të javës ju do të jeni në gjendje të kuptoni se çfarë ndjeni për personin që doni, do të zbulohen situata të fshehura.

Demi :
Letra Taro:Magjistari
♥Ribashkimi:Herë pas here, të dhënat do të ndryshohen, hapet një rrugë ribashkimi, me një ngjarje të rastësishme që nuk do të prisni. Në takimin që do të keni me bashkëshortin tuaj të mëparshëm, do të habiteni nga rrëfimet që do të dëgjoni.Tregoni besim në fjalët që do të tregohen dhe premtimet që do të jepen, rezultati do t’ju gëzoj.

♥Njohje e re: Përtëritja dhe revitalizimi do t’ju sjellë fytyrën të re, e cila do të kalojë krejtësisht papritur në jetën tuaj. Ju do të takoni një person që me shumë mundesi do të bini në dashuri, do të japë frymë të re për jetën tuaj të përditshme. Do të keni ndjenja reciproke mes jush, do të ndjeni se ky person mund të ndryshojë jetën tuaj dhe ju nuk do të bini jashtë.

♥Lidhja – Martesa: Humor i gëzueshemdo të rinovojë psikologjinë tuaj, vjen një përgjigje pozitive ose një zgjidhje për një problem. Do të merrni përsipër ,do të ringjalleni, ndryshon rruga dhe ritmi e rutinës erotike. Arrijnë sugjerime serioze, dyshimet dhe pasiguria mbarojne.

Binjakët:
Letra Taro: Ruleta e fatit
♥Ribashkimi: Ngjarjet do të jenë pozitive dhe ato do nxitojnë për ju, arrin një hapje ribashkimi. Ju dhe personi që keni ndarë së fundmi do t’ju bashkoj rasti , do të gjeni veten në një takim personal duke dhënë shpjegime dhe premtime. Ju do të pajtoheni përsëri, tërheqja juaj dhe dashuria janë reciproke.

♥Njohje e re: Rrethanat do t’ju japin mundësinë të takoheni përsëri. Ngjarje të rastësishme dhe me fat do t’ju sjellin në një bisedë me një person që do të fitojë interesin tuaj erotik. Kjo fytyrë e re do të dominojë jetën tuaj, do të jetë një ndeshje erotike e një rruge të ardhshme.

♥Lidhja – Martesa: Diçka që dëshironi nga thellësia e zemrës suaj do të bëhet realitet. Nëse prisni një përgjigje, do të jetë pozitive, tani do të ketë një rrugë për zotimet dhe premtimet e statusit të ardhshme. Gjatë javës një ngjarje të këndshme do të jetoni me partnerin tuaj, gëzimi juaj do të jetë i madh dhe nuk do të kthehet në zhgënjim.

Gaforrja:
Letra Taro: Hëna
♥Ribashkimi Shmangni mënyrën zhgënjyese të të menduarit, gjërat nuk janë aq negative sa mendoni. Do t’ju jap këshilla për të mos u joshur nga spekulime të dyshimta, do të ishte e gabuar nëse jeni të bllokuar në teoritë pesimiste dhe ju humbni ndjenjat tuaja, jepni kohë ngjarjeve, për pak do ndryshojnë shumë.

♥Njohje e re: Me një qëndrim të kujdesshëm, ju do të përballeni me personin që do të njiheni, ndoshta ju do të përjashtoni mundësinë e një çështjeje dashurie, por mos nxitoni për të paracaktuar zhvillimet. Në këtë fazë ju do të keqkuptoni disa situata, në fazën e ardhshme do të pastrohet peizazhi, vizioni juaj do të ndryshojë.

♥Lidhja – Martesa: E ngaterruar dhe e errët do të jetë mendimi juaj, unë ju jap këshillën për të trajnuar vendimet tuaja. Perceptimi juaj do të ndikohet, ekziston rreziku i kapjes së iluzioneve tuaja dhe gabimet. Në bisedat me bashkëshortin tuaj, përpiquni të mbani qëndrimin e një vëmendje, por jo absolute.

Luani:
Letra Taro: I çmenduri
♥Ribashkimi: Do të jetë një ide e mirë për të sqaruar atë që dëshironi, kështu që mos shkoni në kontradikta. Një person nga e kaluara do të bëjë lëvizjen për t’u ribashkuar, nëse nuk doni të bashkoheni përsëri, atëherë mos mbani një qëndrim të papërcaktuar ose të paqartë, përpiquni të bëni përgjigjen tuaj të drejtë dhe të ndershme.

♥Njohje e re: Me entuziazëm do të pranoni sugjerimin që do t’ju bëjë personi i ri që do të takoni, do t’ju japë mundësinë për të shpëtuar nga e kaluara juaj dhe për të rinovuar veten erotik. Vazhdoni me hapa të qendrueshme, përpiquni të shmangni veprimet e nxituara. 

♥Lidhja – Martesa: Në këtë fazë ndoshta do të dëshironi të kundërshtoni krijimin tuaj erotik, me veprimet tuaja ose fjalët që ndoshta provokojnë reagime nga bashkëshorti juaj. Nëse jeni të lodhur nga mërzia apo stanjacioni dhe doni të dalloni kushtet, lëvizni me mend, me një plan dhe jo me veprime spazmatike impulsive.

Virgjëresha:
Letra Taro: Shenjtori
♥Ribashkimi: Do të shfaqet ish bashkëshorti juaj, prandaj mos e lini veten të zhgënjehet. Telefonatë do të jetë lëvizja e parë që do bëj, nëse shikon reagimin tuaj pozitiv, do të kaloj në një propozim për një takim. Ndryshimet që do të gjeni në mënyrën e tij të të menduarit, duke pranuar rilidhjen që do t’ju kërkojë, do t’ju dalë për mirë.

♥Njohje e re:Në një moment pa dashje do të paraqitet një person simpatik para jush, nuk do të keni asnjë arsye për ta refuzuar atë. Brenda javës do të gjeni personin që do t’ju japë mundësinë të bëni një udhëtim të ri erotik, të qëndroni në lëvizje, të hapni perspektivën e një lidhjeje të qëndrueshme.

♥Lidhja – Martesa: Përfundoni shtyrjet, zgjidhni problemin ose çështjen që nuk ju largoi ju dhe të dashurin tuaj të kaloni në angazhime. Tani qartësohet peizazhi, largohuni nga pengesat, do të jeni në gjendje të merrni vendime serioze. Këtë herë, çdo gjë që planifikoni do të realizohet dhe madje menjëherë.

Peshorja:
Letra Taro: I Vetmuari
♥Ribashkimi:Qendrim të larguar do të mbani, brenda javës nuk do dëshironi tensione shtesë dhe psikologji të ngarkuar. Ju në të vërtetë do të përpiqeni të qetësoheni, kështu që do të largoheni nga vendi i ngjarjes. Për momentin, mbi të gjitha, ju do të vendosni paqen e mendjes, por do të jetë mirë t’i përgjigjeni telefonatës që do të merrni.

♥Njohje e re: Nëse jeni ndarë këto kohët e fundit, mund të jetë e vështirë për ju të lëvizni nga një marrëdhënie drejtpërdrejt në një tjetër, por ju jap këshillën që të mos mbyllni derën e zemrës tek personi i ri dhe i sjellshëm që do t’ju afrohet. Në javën e tanishme do t’ju jepet mundësia të bisedoni me një person , që do të ketë qëllime të ngrohta dhe të sinqerta.

♥Lidhja – Martesa: Nevoja juaj themelore do të jetë qetësimi dhe rikuperimi i forcës suaj. Bashkëshorti juaj do të kuptojë nevojat tuaja, do t’ju japë kohën dhe hapësirën që ju nevojitet, përderisa qëndrimi juaj është i sinqertë dhe i qartë, mos krijoni pasiguri ose pyetje.

Akrepi:
Letra Taro: Perandori
♥Ribashkimi:Ju duhet të merrni frenat e marrëdhënieve tuaja erotike. Nëse dëshironi të ribashkoheni, shkoni në veprime dinamike, bashkimi do të vijë nga lëvizja juaj, lëvizni pa vonesa. Gjashtë ditët do të përfundojnë me një takim, fundi do të jetë tërësisht në dorën tuaj.

♥Njohje e re:Një person i ri do të jetë i hipnotizuar, vëmendja e tij do të përqëndrohet tek ju. Nëse lejoni t’ju filtroj, unë jam i sigurt që ju nuk do të zhgënjeheni, kjo do t’ju tregojë interes të ngrohtë. Merrni hapin e parimit të ri, shkoni pa rezerva, hapur do të jetë mundësia e një lidhjeje të qëndrueshme.

♥Lidhja – Martesa:Tani do të jetë një mundësi e mirë për të kërkuar dhe udhëzuar marrëdhënien tuaj. Ngjarjet do të jenë të favorshme, ato do t’ju sjellin hapat e duhura për të kaluar ndryshimet që doni, merrni rastin në duart tuaja, lëvizni me vendosmëri.

Shigjetari:
Letra Taro: Dielli
♥Ribashkimi: Do të pajtoheni përsëri me bashkëshortin tuaj, duke hapur një perspektivë të rilidhjes, e cila do të jetë e detyrueshme.Brenda javës do të jetë një takim me fat dhe vendimtar, do të ketë dashuri dhe tërheqje mes jush, nuk do të keni asnjë arsye për të vazhduar të ndaheni. Premtime të reja po vijnë, është bërë një përfundim i detyrueshëm.

♥Njohje e re:Rastësitë me fat do t’ju sjellin me një person që do të bëhet bashkëshorti juaj i përhershëm. Që nga fillimi do të jeni të entusiazmuar, unë ju këshilloj që të mos frenoni gëzimin dhe optimizmin tuaj, kontaktet tuaja të mëtejshme do t’ju bindin se ky person ka ardhur për të qendruar njer e mirë në jetën tuaj.Do të përjetoni ngjarje të lumtura me një zhvillim të lumtur.

♥Lidhja – Martesa:Kot stresoheni dhe mërziteni, lerini mënjanë mendimet negative, atë që dëshironi do e bëni, brenda javës do të jetë një dëshirë e madhe. Gëzimi që prisnit do ta merrni, nëse jeni duke kërkuar për formalizëm ose bashkëjetesë përgatituni, ngjarjet do të punojnë për ju.

Bricjapi:
Letra Taro: Ylli
♥Ribashkimi:Entuziazëm do të sjellë tek ju takimi që do keni me një fytyrë erotike nga e kaluara. Në një moment të papritur ju do të shpërbleheni, fjalët e ngrohta mes jush do të krijojnë perspektivën e ribashkimit. Në fund të javës ju do të jeni në një takim personal, serioz dhe i sinqertë do të jenë premtimet që do të shkëmbeni.

♥Njohje e re:Me një person të ri që do të takoheni, do të bëni mirë dhe do të lëvizni spontanisht, ky person do të bie në dashuri me ju dhe do t’ja u tregojë. Do ju ofroj një takim, ju jap këshillën ta pranoni atë, një mundësi për një lidhje të gjatë dhe të qëndrueshme është hapur mes jush, ju besoni fatit tuaj,nuk do të zhgënjeheni.

♥Lidhja – Martesa:Mbërrijnë premtime bindëse, zhvillohet një zhvillim i ardhshëm. Ju dhe shoku juaj do të tregoni dhe ju do të pajtoheni, marrëdhënia juaj kalon në një fazë serioze dhe evoluese. Fjalët tuaja do të jenë optimiste dhe të sinqertë, ajo që ju do të ofroni do t’ju japë gëzim të madh.

Ujori:
Letra Taro: Arma
♥Ribashkimi:Mos mendoni më, merrni hapin për të telefonuar ish bashkëshortin tuaj, reagimet e tij do të jenë pozitive. Gjatë kësaj jave kushtet do të jenë të favorshme për ribashkim, unë ju këshilloj që të mos vononi lëvizjet tuaja, të tregoni ndjenjat tuaja, do të merrni një përgjigje pozitive.

♥Njohje e re:Njohja e re do të ndodhë vetëm nëse ju dëshironi. Do të jetë një person që do t’ju japë shikime të ngrohta dhe të fokusuara, por për të arritur deri në pikën e të folurit, duhet të merrni hapin e dhënies së dritës jeshile. Reagimet tuaja do të bazohen në çdo gjë, unë ju jap këshillën për të mos e lënë.

♥Lidhja – Martesa:Çdo gjë do të varet nëse ju merrni vendimet që pretendoni. Ajo që ju doni, qoftë kjo një ndryshim apo angazhim, do të bëhet vetëm nëse merrni iniciativat e nevojshme. Vendosni ujin në brazdë, vendosni terrenin, dhe pjesa tjetër do të shikoni që do të vijë vetë.

Peshqit:
Letra Taro: I Varuri
♥Ribashkimi:Ritm të ngadaltë do të kenë zhvillimet, nxitimet nuk do të sjellin një rezultat pozitiv, në këtë fazë përpiqen të shmangin lëvizjet e padurueshme dhe shtytëse. Situata mes jush dhe partnerit tuaj do të marrë kohë për të shtruar, çfarë duhet të bëni për momentin është që t’i lejoni ngjarjet të dalin nga vetja, pa ndërhyrje.

♥Njohje e re: Me një person të veçantë do të bisedoni, në fillim nuk mund të frymëzoni besimin, por me zhvillimin e kontakteve tuaja, do të gjeni se ky person meriton t’i japë atij mundësinë për t’u takuar në një nivel personal. Interesi juaj miqësor do të kthehet në dashuri, të gjitha do të bëhen hap pas hapi.

♥Lidhja – Martesa: Për momentin është mirë të shmangni veprimet subversive ose radikale, nëse nxitoni do të bini jashtë. Për të mos e kthyer situatën kundër jush dhe papritmas e gjeni veten poshtë, përpiquni të shmangni situatat e ngutshme, të mbani një qëndrim të relaksuar.

Shiko gjithashtu