Marsi tek Peshqit

Marsi tek Peshqit nga 15/04/2022 - 24/05/2022.

Marsi, planeti i këmbënguljes, guximit dhe seksualitetit, hyn në shenjën e ndjeshme dhe romantike të Peshqve më 15 prill 2022, ku do të qëndrojë deri më 24 maj 2022 dhe ne do të bëhemi më emocionalë në dëshirat dhe shprehjen e tyre, duke kërkuar pasionin dhe lidhja më e thellë në marrëdhëniet tona.
Marsi është plot motivim, dashuri, energji dhe entuziazëm simbolizon vetëbesimin, veprimin, agresionin, energjinë. Për gjashtë javët e fundit ai ka qenë në Ujori, në shenjën e logjikës, kolektivitetit dhe pavarësisë dhe ne i kemi trajtuar marrëdhëniet tona më qarte. Nga 15 prilli 2022, Marsi lë shenjën fikse të ajrit, Ujorin, dhe fundoset në… ujërat e ndryshueshme të Peshqve. Kështu largohemi pak nga logjika e ftohtë dhe do të fillojmë të veprojmë më shumë me emocionet tona.
Shenja e Peshqve drejtohet nga Jupiteri dhe simbolizon ndjenjën e krijimtarisë, romancës, dashurine  dijen dhe e gjithë kjo do të largohet nga pasioni që Marsi do t'u japë atyre. Gjithashtu, vendimet tona do të bazohen më shumë në instinktin dhe intuitën tonë do të jemi më të dhembshur me ata që na rrethojnë.

 

Vendimet dhe veprimet emocionale
Në planin personal, Marsi tek Peshqit na shtyn të hyjmë në kontakt me shpresat, dëshirat dhe ëndrrat tona, të cilat edhe nëse nuk janë realiste do të përpiqemi t'i arrijmë. Ne do të jemi miqësorë, mikpritës dhe do të na pëlqen të argëtohemi. Marrëdhëniet e dashurisë do bëhen më thelbësore dhe sensuale. Do të jemi të ndjeshëm, diplomatikë, ëndërrimtarë dhe do të falim, do të sakrifikojmë dhe do të emocionohemi. Deri më 24/05/2022 ne do të kemi një qëndrim më pasiv në marrëdhëniet tona dhe do të kërkojmë dëshirat tona në mënyrë më indirekte. Ne gjithashtu mund të përfshihemi në situata konfuze, marrëdhënie të paligjshme dhe përgjithësisht të mos dimë se çfarë duam, pasi do të lëvizim në bazë të emocioneve.

 

Natyrisht, ajo që duhet t'i kushtojmë vëmendje janë ndryshimet e humorit, pasi Marsi te Peshqit arrin nga majat  në nadir(fundi), domethënë kur të jemi mirë do ta përjetojmë me shumë gëzim, ndërsa në momente të vështira do të ndjejmë se kemi arritur në fund. Vlen gjithashtu të theksohet se Marsi sundon agresionin dhe nga pozicioni i tij i ri mund të na bëjë krejtësisht të pamatur dhe të shpërthejmë për më të voglin, duke vënë përpara emocionin dhe jo logjikën. Kështu që për gjashtë javët e ardhshme ne mund të ndihemi si një slitë emocionale dhe të themi ose të bëjmë gjëra për të cilat pendohemi menjëherë.
 

Kendet kryesore që Marsi do të formojë nga Peshqit.

Më 4 maj 2022, Marsi nga Peshqit formon një gjashtëkëndësh me Uranin në Dem dhe disponimi për veprim rritet. Me këmbëngulje, energji të madhe, entuziazëm dhe impulsivitet do të përpiqemi të bëjmë diçka të jashtëzakonshme dhe të madhe. Do të kemi ide të bukura dhe do të përpiqemi t'i zbatojmë shpejt.
 

Më 7 maj 2022, gjashtëkëndëshi Diell-Mars na jep vullnetin, guximin dhe besimin për të marrë përgjegjësinë dhe për të udhëhequr. Por ne do të duam të japim urdhra dhe ta bëjmë tonën dhe të mos dëgjojmë të tjerët.
 

Më 18 maj 2022, takimi  Mars-Neptun vjen për të krijuar dridhje në marrëdhëniet dhe disponimin tonë. Mund të ndihemi të dobët, kokëfortë dhe të marrim vendime të gabuara për jetën dhe marrëdhëniet tona. Ne gjithashtu mund të bëhemi të fiksuar dhe të besojmë më shumë në imagjinatën tonë sesa në faktet tona.
 

Gjashtëkëndëshi Mars-Pluton më 23 maj 2022 na bën ambiciozë dhe na mbush me vetëbesim të fortë, energji, vullnet, këmbëngulje dhe guxim. Nëse e kthejmë gjithë këtë energji të fuqishme në punë të palodhur, gjithçka do të shkojë mirë. Por nëse përfshihemi në lojëra pushteti dhe bëhemi të paskrupullt në veprimet tona, mund të çojmë në sjellje destruktive. Është një aspekt që dominohet nga fanatizmi dhe dhuna dhe të gjithë duhet të jemi shumë të kujdesshëm që të mos provokojmë të tjerët apo fatin tonë.
 

Më 24 maj 2022, dita e fundit që Marsi do të jetë në shenjën e Peshqve do të formojë një gjashtëkëndësh të favorshëm me Mërkurin dhe do të na bëjë mendjen të prerë si brisk. Do të kemi ide origjinale, do të mund t'i komunikojmë më mirë, por edhe t'i zbatojmë në praktikë.
 

Kush janë shenjat më te  ndikuara

Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit) do pranojnë favorin e Marsit, do ndihen më energjikë dhe pasionantë, por në të njëjtën kohë do kenë më shumë presion në jetën e përditshme dhe në punë. Ndërsa shenjat e ndryshueshme (Binjakët, Virgjëresha dhe Shigjetari) mund të përballen me pengesa dhe vështirësi.
 

Ndikimi i Marsit në dhjetëditëshin e shenjave të zodiakut

Gjatë kalimit të Marsit nga Peshqit, ndikimi do të “prekë” dhjetëditëshin e shenjave të zodiakut.
Dhjetë ditët e para do të pranojnë ndikimin e Marsit nga 15/04/2022 deri më 28/04/2022.
Dhjetëditëshi i dytë nga 29.04.2022 deri më 11.05.2022 dhe
dhjetëditëshi i tretë nga 12.05.2022 deri më 24.05.2022.

 

Por le të shohim me detaje se në cilin sektor do të ndikojë Marsi në Peshk ne 12 shenjat e zodiakut dhe në varësi të dhjetë ditëve që i përkisni do të prekeni më shumë nga datat e mësipërme.
 

DASHI
Marsi, i cili është sundimtari juaj, lë shenjën e Ujorit që për ju ishte objektivi i ri dhe hyn tek Peshqit në një shtëpi më të errët dhe të brendshme në horoskopin tuaj diellor. Pra, për 6 javët e ardhshme duhet t'i kushtoni vëmendje çështjeve të shëndetit dhe fitnesit dhe të kujdeseni për veten, nevojat tuaja dhe pushimin jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht. Meqenëse Marsi përfaqëson veprimin, tani që jeni në shtëpinë tuaj të 12-të mund të ndjeni se nivelet tuaja të energjisë janë të ulëta dhe humori juaj është i ulur. Mund të jeni me humor, mund të dëshironi të qendroni pak vetem , por në vend që të shihni gjithçka në të zezë, duhet të përqendroheni në reflektimin e vetvetes dhe të sqaroni brenda vetes se cilët njerëz dhe situata ju bëjnë të lumtur dhe të fokusoheni tek ata. Gjatë kohës që Marsi është tek Peshqit, shpenzimet tuaja mund të rriten, mund të bëni disa shpenzime të panevojshme ose mund të ngecni në disa situata problematike. Ndoshta keni stres dhe ankth ose disa fobi mund t'ju vërshojnë mendjen dhe të ndikojnë në shëndetin dhe psikologjinë tuaj. Gjithashtu, mund të shfaqni prirje egoiste ose mund të dëshironi të distancoheni nga partneri juaj dhe kjo sjellje mund t'ju shkaktojë probleme në marrëdhëniet tuaja. Duke qenë se ky pozicion i Marsit tregon edhe një sfond të fortë, duhet të keni kujdes nëse keni sekrete apo marrëdhënie që duhen mbajtur sekret. Ndoshta disa persona mundohen t'ju lëndojnë ose mund të bëni edhe lëvizje në prapaskenë dhe të përgatisni diçka sekrete, të cilën do ta nxirrni në dritë pas datës 25/5. Është një kohë e përgatitjes për ju. Kujdes nga pasiguritë që mund t'ju vijnë tani.

 

DEMI
Herën e mëparshme që Marsi ishte tek Ujori, keni pasur ankth për punën, jetën personale dhe çështjet shëndetësore. Megjithatë, nga data 15/4 që ai hyn te Peshqit dhe deri në 24/5 që do të qëndrojë në këtë pozicion, për ju fillon një periudhë më e ëmbël, me qetësi më të madhe dhe pa shpërthime të mëdha emocionesh. Përdoreni këtë tranzicion për të parashikuar të ardhmen tuaj ideale dhe për të planifikuar qëllimet tuaja. Çfarë dëshironi të arrini? Ku do te shkosh? Çfarë do t'ju bëjë të lumtur? Me cilët njerëz ndiheni të lumtur dhe rehat? Këto janë pyetjet që duhet t'i bëni vetes dhe të gjeni përgjigjet që do t'ju çojnë drejt një të nesërme më të mirë. Kjo është një kohë kur ju duhet të hiqni qafe njerëzit me të cilët nuk përshtateni dhe nuk lëvizni në të njëjtën gjatësi vale. Ndoshta disa miqësi apo bashkëpunime janë zbehur me kalimin e kohës dhe tani e kuptoni se asgjë nuk ju lidh me këta njerëz dhe se thjesht po humbisni kohë me ta, pasi ata nuk ju çojnë askund. Lini vend në jetën tuaj për njerëzit e rinj qoftë në nivel miqësor apo profesional dhe mos kini frikë nga e reja. Vetëbesimi juaj do të jetë i ngritur, por duhet të keni kujdes se si shpreheni, sepse fjalët tuaja mund të bëhen shumë të ashpra dhe të lëndojnë të tjerët. Mos nxitoni dhe mos jini agresivë. Në planin financiar mund të ndiheni rehat, por do t'ju duhet të punoni shumë për të zhvilluar burime shtesë të ardhurash. Sigurisht që mund të keni disa të ardhura nga pasuritë e paluajtshme. Miqtë dhe partneri juaj do t'ju mbështesin dhe do t'ju ndihmojnë të ecni përpara me planet tuaja dhe të bëni një fitim.

 

BINJAKËT
Nga data 15 prill deri më 24 maj, kur Marsi do të jetë tek Peshqit, planet tuaja të biznesit bëhen prioritet dhe ankthi juaj rritet ndjeshëm. Marsi, planeti i pretendimit, iniciativës, rrezikut, do të jetë në pikën më të lartë të horoskopit tuaj Diellor, që ka të bëjë me karrierën, famën dhe imazhin tuaj publik. Kjo do të thotë që ju do të jepni luftën tuaj për t'u njohur. Nëse keni punuar shumë deri më tani, atëherë do t'i shihni përpjekjet tuaja të realizohen dhe përpjekjet tuaja do të vlerësohen siç duhet. Do të keni mundësi të reja zgjerimi dhe do të arrini të pushtoni majat.Por nëse nuk keni qenë të zellshëm dhe të kujdesshëm, atëherë mund të hasni pengesa ose tensione në biznesin tuaj! Duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm në datën 18/5 kur Marsi do të takohet me Neptunin  dhe mund të bëheni pak më të shkujdesur në sjelljen tuaj ose të merrni vendime të gabuara që do t'ju kushtojnë si në jetën profesionale ashtu edhe në atë personale. Jini të kujdesshëm me njerëzit e rinj që vijnë në jetën tuaj dhe duken shumë mirë për të qenë të vërtetë, sepse mund të zhgënjeheni më vonë. Gjithashtu, në gjashtë javët e ardhshme mund të lindin probleme financiare dhe mund të jeni të detyruar të gjeni zgjidhje apo tensione dhe zënka me familjarët. Mund të keni edhe fillime të reja në punë ose mund t'ju duhet të përshtateni me një mjedis të ri. E gjithë kjo do t'ju sjellë në kufijtë tuaj fizikisht dhe psikologjikisht dhe duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj.

 

GAFORRJA 
Hyrja e Marsit në shenjën e Peshqve më 15/4 përuron për ju një periudhë të favorshme, e cila do të zgjasë deri më 24/5. Në fillim, streset dhe presionet që keni pasur në financat tuaja ulen ngadalë dhe humori juaj përmirësohet. Entuziazmi kthehet dhe kështu do bëni plane të reja, do ndërmerrni iniciativa, për të arritur qëllimet dhe për të kënaqur dëshirat tuaja. Marsi në Peshqit ndikon në shtëpinë e 9-të në horoskopin tuaj diellor, shtëpinë e spiritualitetit, arsimit të lartë dhe fatit tuaj. Prandaj ky tranzicion do të jetë i favorshëm për ata që duan të ndryshojnë vendin e punës, të gradohen ose të përparojnë me studimet e tyre. Pengesat marrin fund dhe mundësitë që do t'ju jepen do të jenë të shumta, por për sa kohë t'i ndiqni ato. Gjithashtu, gjashtë javët e ardhshme janë të përshtatshme për të pasur fëmijë ose mund të merrni një të re që ka të bëjë me fëmijët tuaj nëse jeni prind dhe që ju bën shumë të lumtur. Gjithashtu, Marsi nga Peshqit do t'ju japë energji të reja në jetën tuaj personale. Nëse jeni të palidhur do të keni mall për dashurinë dhe mund të bëni një njohje shumë interesante. Nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë do të ketë më shumë mirëkuptim, dashuri dhe harmoni mes jush dhe partnerit. Favorizohen edhe udhëtimet, projektet e reja, kontaktet me të huaj dhe jashtë. Tani mund të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të jeni më aventureske dhe të hapur ndaj përvojave të reja.

 

LUANI
Marsi largohet nga Ujori, pra nga shenja që keni përballë dhe ju merrni frymë në përditshmërinë tuaj, pasi presioni dalëngadalë do të fillojë të ulet. Ky është një lajm i mirë, por nga pozicioni i tij i ri tek Peshqit do t'ju bëjë më emocionues dhe do të ndikojë në financat tuaja! Pra, paratë dhe emocionet marrin një rol udhëheqës në jetën tuaj dhe ju jeni thirrur t'i menaxhoni ato me mençuri. Tashmë mund të dalin në sipërfaqe ankesat dhe problemet që keni fshehur nën “trurin”, në pamjen e tyre mund të shfaqen ndjenja të forta xhelozie, inati apo mosbesimi dhe siç kuptohet do të shkaktojnë probleme të ndryshme në marrëdhënie. Megjithatë, nëse marrëdhënia juaj bazohet në themele të forta, nuk keni pse të keni frikë, por nëse themeli është i dobët, atëherë mund të ketë një këputje. Nëse jeni të lirë, mund të bëni njohje të reja, por mos nxitoni të emocionoheni pa kaluar një kohë e arsyeshme, sepse mund të lëndoheni. Përdoreni këtë hapësirë për të bërë një introspeksion të thellë, për të kuptuar veten, nevojat tuaja, por edhe sa të rëndësishme dhe thelbësore janë marrëdhëniet tuaja. Veshiresia tjetër që duhet të përballeni me Marsin te Peshqit është ai financiar, sepse shumë shpenzime mund të vijnë nga hiçi dhe mund të jeni nën presion psikologjik. Mundohuni të rregulloni çështjet financiare, kërkoni ndihmë dhe mos lejoni që problemet të ndikojnë në shëndetin tuaj. Duhet të jeni të kujdesshëm kur udhetoni dhe të mos ziheni. Mund të ndjeni mungesë mbështetjeje nga kolegët tuaj në vendin tuaj të punës ose mund të përballeni me mëri dhe argumente nga njerëzit që komplotojnë pozicionin tuaj. Janë gjashtë javë dhe pas Marsit do t'i kalojë Dash!

 

VIRGJERESHA 
Marsi nga 15 Prilli merr një pozicion përballë jush në shenjën e Peshqve dhe marrëdhëniet tuaja me të tjerët në jetën tuaj bëhen prioritet. Për gjashtë javët e ardhshme do të ndjeni se po ekuilibroni në një litar të ngushtë dhe se nuk ka asnjë rrjet sigurie poshtë. Së pari të tjerët do të kenë fjalën e parë në vendimet dhe ju do të ndjeni se ata janë në krye të jetës suaj. Do të dëshironi të bëni hapa përpara, të vraponi, por diçka do t'ju tërheqë prapa. Këto presione që do të merrni mund të krijojnë fërkime dhe tensione me partnerin, bashkëpunëtorët dhe njerëzit e afërt, sepse agresioni juaj do të rritet. Keqkuptimet mund të lindin nga sjellja juaj dominuese dhe mund të bëheni të bezdisshëm dhe kritikë ndaj të tjerëve, madje edhe për çështje të parëndësishme, dhe të prishni marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja. Ose palët e treta mund t'ju sabotojnë ose të bëjnë thashetheme për ju dhe të futen në grindje në familje dhe në punë. Ju duhet të jeni të durueshëm dhe të mos sulmoni njerëzit që nuk janë fajtorë. Do të ishte më mirë të shmangni debatet e panevojshme me këdo. Gjithashtu, për shkak se seksualiteti juaj do të jetë i ngritur, nëse jeni të palidhur mund të takoni dikë që po përjeton momente pasioni, por nëse jeni të fejuar mos u përfshini në marrëdhënie të paligjshme dhe marrëdhënie jashtëmartesore sepse mund të ekspozoheni në mënyrë të pariparueshme. Kujdesuni gjithashtu për shëndetin tuaj dhe kini kujdes kur udhëtoni. Në gjashtë javët e ardhshme do të krijoni kontakte të dobishme për çështje biznesi dhe mund të keni rezultatet që dëshironi, për aq kohë sa u kushtoni vëmendje konkurrentëve dhe atyre që përpiqen të ndikojnë negativisht në imazhin tuaj.

 

PESHORJA
Marsi tek Peshqit ndikon në shtëpinë e 6-të të horoskopit tuaj diellor, që ka të bëjë me punën tuaj, detyrimet tuaja, përgjegjësitë e jetës tuaj të përditshme, rutinat tuaja, por edhe konkurrentët tuaj. Me pak fjalë, do të keni më shumë ngarkesë dhe presion në përditshmërinë tuaj, por edhe më shumë grindje në marrëdhëniet me partnerët. Ju gjithashtu mund t'ju duhet të mbani mbi supe punën e një kolegu në punë, eprorët tuaj mund t'ju ngarkojnë me më shumë përgjegjësi ose madje mund të kërkojnë vëmendjen dhe presionin tuaj në shtëpi. Siç mund ta shihni, i gjithë ky stres mund të ketë pasoja të rënda shëndetësore. Dhe për shkak se nuk do të keni kohë për veten, kini kujdes nga ato psikologjiket  që mund të lindin. Gjeni mënyra për t'u çlodhur, madje edhe një shëtitje pas punës mund t'ju ndihmojë. Gjithsesi, i gjithë ky vrapim nuk do të humbasë, pasi do t'i dëshmoni të gjithëve, por edhe vetes, se jeni në gjendje të përballoni të gjitha sfidat dhe të arrini rezultatet që dëshironi. Energjia juaj do jetë shumë e lartë, do arrini të përfundoni detyrat në pritje dhe çdo gjë tjetër që ju ngarkon dhe do të fitoni përshtypjet e eprorëve, për sa kohë që do të qëndroni larg grindjeve dhe sjelljeve egoiste. Puna dhe përpjekjet tuaja të palodhura do të njihen dhe mund të merrni promovimin që dëshironi. Favorizohen çështjet financiare dhe ligjore, por kini kujdes nga çdo tension me partnerin.

 

AKREPI
Lëvizja e Marsit në shenjën e Peshqve nga data 15 Prill do të nënkuptojë për ju një periudhë ekstroversioni, emocioni dhe gëzimi, e cila do të zgjasë deri më 24 maj. Për gjashtë javët e ardhshme do të jeni në një periudhë shumë krijuese dhe do të keni shumë kontakte dhe diskutime për biznesin tuaj dhe planet tuaja të ardhshme. Në të njëjtën kohë, për shkak se do të jeni plot entuziazëm dhe humor të lartë, do të keni dëshira të forta, shumë flirte, më shumë takime  dhe oreks për t'ia kaluar sa më mirë. Është një periudhë pozitive për të dalë, për t'u argëtuar dhe veçanërisht për të favorizuar çështjet e dashurisë dhe fëmijëve. Gjatë gjithë tranzicionit do të ndiheni ekstrovertë, krijues, të sigurt dhe rrezatues. Marsi te Peshqit rrit jetën tuaj të dashurisë dhe të palidhurit nuk do ta kenë të vështirë të pushtojnë objektin e dëshirës suaj. Por edhe të fejuarit që munden gjatë kësaj periudhe të gjallërojnë lidhjen tuaj dhe të ndajnë dashurinë tuaj me partnerin. Do të jeni shumë mbrojtës ndaj njerëzve tuaj të dashur, por në të njëjtën kohë mund të keni prirje për të dominuar dhe acaruar partnerin, ndaj bëni kujdes në fjalë dhe veprime. Sigurisht, përgatituni për shumë vrapim në punë dhe duke qenë se do të jeni plot energji dhe do të dëshironi të arrini gjithçka menjëherë, mund të acaroheni nëse të tjerët nuk arrijnë të mbajnë hapin me ju dhe entuziazmin tuaj. Mund të ketë disa shpenzime të shtuara gjatë kësaj periudhe, por gjithashtu do të keni mundësi të përfitoni nga talentet tuaja dhe të siguroni të ardhura shtesë. Duhet të shmangni çdo lloj spekulimi apo investimi të rrezikshëm.

 

SHIGJETARI
Hyrja e Marsit te Peshqit nuk është vendi juaj i preferuar, pasi shpirti juaj i zjarrtë dhe optimist është “I mbyllur” në mjedisin ujor të kësaj shenje. Ky tranzicion ju shkakton ankth dhe krijon ankth në çështjet që kanë të bëjnë me familjen, shtëpinë ose shëndetin (i juaji ose një i afërm). Gjashtë javët e ardhshme mund të zgjojnë kujtime dhe ndjenja nga e kaluara juaj dhe ju mund të ndjeni ose nostalgji ose dhimbje dhe pikëllim, por çështja është të përballeni me to dhe t'i lini të gjitha pas. Gjeni një mik të besuar ose një anëtar të familjes dhe bisedoni me ta për shqetësimet tuaja dhe mund të lehtësoheni. Gjithashtu, Marsi në Peshqit rrit aktivitetin tuaj në shtëpi dhe në familje. Tani mund të lindin çështje familjare dhe mund të ndiheni të paqëndrueshëm ose të pasigurt sepse do të jeni më emocionalë, ose një i afërm mund të ketë një problem dhe duhet të vrapojë tek ju për ndihmë. Ju gjithashtu mund të jeni në procesin e riparimit të shtëpisë tuaj, rimodelimit të saj, zhvendosjes ose blerjes dhe shitjes së pasurive të paluajtshme. Nëse në të kaluarën keni tentuar të blini apo shisni një pronë dhe nuk ia dilnit, tani mund të keni zhvillime pozitive. Ajo që duhet të keni kujdes me këtë tranzicion janë marrëdhëniet tuaja personale dhe profesionale, sepse mund të ketë një shkeputje për shkak të agresionit tuaj. Mund të flisni papritur dhe pa ndjeshmëri me familjen, miqtë dhe kolegët, duke çuar në mosmarrëveshje dhe grindje. Në përgjithësi do jeni të shqetësuar, të stresuar dhe nuk do të gjeni askund qetësi, ndaj kujdesuni për shëndetin tuaj.

 

BRICJAPI
Marsi në shenjën e Peshqve nga njëra anë do ju rrisë ritmin e përditshmërisë dhe do jeni vazhdimisht në arrati, por nga ana tjetër do ju ndihmojë të dilni përpara dhe të promovoni idetë dhe planet tuaja. Ju Bricjapët zakonisht përpiqeni të fshehni ndjenjat dhe mendimet tuaja, por me Marsin tek Peshqit do të jeni më ekstrovertë dhe më komunikues. Qëllimi i këtij mendimi  është t'ju ndihmojë të zgjeroni mendjen tuaj, të mësoni gjëra të reja dhe të jeni në kontakt me shumë njerëz. Në këtë mënyrë do të flisni vazhdimisht, do të shprehni mendimet tuaja, do të thoni mendimin tuaj dhe do të merrni shumë telefonata, email, mesazhe dhe ftesa qoftë nga miqtë, të njohurit, vëllezërit apo kolegët tuaj. Do jeni më aktiv në rrjetet sociale, do keni një humor të fortë social, shumë takime dhe kontakte për arsye biznesi. Mund të ndodhin edhe udhëtime, qoftë biznesi apo argëtimi. Marsi nga Peshqit do ju bëjë më ambicioz dhe me guxim e kurajo do të hiqni qafe pengesat që ekzistojnë në rrugën tuaj. Do të jeni më të guximshëm dhe ndoshta vetëbesimi i tepërt ju bën të rrezikoni. Por duhet të jeni të kujdesshëm kur nënshkruani dokumente ose bëni ndonjë marrëveshje kur Marsi takohet me Neptunin  në një takim. Shanset për të rënë viktimë e mashtrimit janë të larta gjatë këtij aspekti. Ky pasazh do ju bëjë të pasionuar dhe sensualë në jetën tuaj të dashurisë dhe do të arrini të afroheni më shumë me partnerin.

 

UJORI
Marsi lë përfundimisht shenjën tuaj të zodiakut të premten më 15/4 dhe bashkë me të edhe presionin në jetën tuaj të përditshme. Fillon një periudhë më e relaksuar që do ju sjellë ekuilibër në marrëdhëniet tuaja dhe tani do i kapërceni më lehtë pengesat që dalin. Përveç shenjës së Peshqve, Marsi do të ndikojë në fushën e financave tuaja dhe ndoshta deri në datën 24/5 do të ketë më shumë shpenzime, por edhe mundësi për të fituar më shumë para. Kështu që ju mund të kërkoni burime shtesë të ardhurash ose mënyra për të përfituar nga një pronë. Në përgjithësi, mendja juaj do të jetë e fokusuar se si të fitoni para, si të shlyeni borxhet tuaja dhe ndoshta të bëni më shumë presion mbi ata që ju kanë borxh. Do të keni ide origjinale dhe një qëndrim dinamik, por duhet të keni kujdes se si shpreheni, sepse drejtësia juaj mund të shndërrohet në mizori dhe t'ju krijojë probleme si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal. Mos jini të ngurtë, luftoni për atë që mendoni se është e drejtë, por mos i ofendoni ose pakësoni bashkëbiseduesit tuaj. Dëgjoni atë që ata kanë për të thënë dhe mos i shpërfillni në mënyrë të dukshme idetë dhe opinionet e tyre. Mos harroni se fleksibiliteti dhe moderimi janë çelësi për të fituar. Gjithashtu, nëse përpjekjet tuaja dështojnë, mund të ndiheni të frustruar, por edhe ndjenja xhelozie ndaj të tjerëve. Mundohuni të mos krahasoheni dhe jini të qetë në reagimet tuaja. Gjithashtu tregohuni të sjellshëm kur flisni me prindërit, por edhe me partnerin, pasi Marsi nga Peshqit do t'ju nervozojë me njerëzit, dashurinë e të cilëve e merrni si të mirëqenë.

 

PESHQIT
Ditët dhe netët tuaja do të marrin flakë me Marsin në shenjën tuaj të zodiakut. Nga data 15/4 deri në 24/5 do vraponi dhe nuk do mbërrini dhe 24 orët do ju duken pak. Nis një periudhë veprimi, vrapimi, një garë rrugore për të arritur të rregulloni problemet tuaja pezull, por edhe për të nisur planet tuaja të reja. Do jeni më dinamikë, do keni energji dhe pasion për të arritur qëllimet tuaja personale. Me vetëbesimin tuaj të lartë do të përparoni në punë, do të keni mundësi të reja dhe propozime profesionale. Pavarësisht lodhjes suaj, fati do të jetë në anën tuaj edhe në sferën erotike, pasi Marsi sundon libidon, pasioni juaj do të zgjohet nëse jeni të fejuar apo të palidhur. Megjithatë, Marsi do ju bëjë më agresivë dhe të padurueshëm dhe humori juaj do të ketë ulje-ngritje. Do të bëheni hakmarrës dhe do të reagoni keq, madje edhe ndaj çështjeve të parëndësishme, duke rezultuar në përçarje - nëse nuk jeni të kujdesshëm - në marrëdhëniet tuaja familjare dhe personale. Gjithashtu, nuk duhet të merrni vendime në vapën e momentit, sepse atëherë do të pendoheni për to. Duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj, por edhe të nxitoni, sepse do të jeni të prirur ndaj aksidenteve.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

 

Shiko gjithashtu