Tarot Astrologjike për muajin Korrik

06/07/2018

Në Korrik 2018 interesi i të gjithëve përqendrohet në përfitimin ekonomik dhe kënaqësinë seksuale dhe këto dy fushat janë që do të kenë zhvillimet më të rëndësishme …

Letra Taro e Korrikut: Hëna

 

Karta Taro e cila përfaqëson tendencat e përgjithshme të muajit dhe përshkruan profilin e Korrikut 2018, është karta e 18-të e Arkanës së madhe, karta e Hënës!Shenja që simbolizon këtë kartë është Gaforrja, gjë që do të thotë se gjatë muajit Korrik do të jemi nën ndikimin e emocioneve tona.Duhet të jemi të kujdesshëm para se të marrim ndonjë vendim, sepse rrezikoni të jeni viktima të mashtrimit.

Dashuria ka parësi…

Karta e Hënës thotë se dashuria këtë muaj është e mbushur me pasion, xhelozi, intrigë dhe zbulime të rëndësishme!Shumë janë ata që nuk do arrijnëtë zbusin dëshirat e tyre dhe t’i jepen një dashurie që nuk jep garanci për një të ardhme të qëndrueshme …Shumë marrëdhënie do të tronditen nga zbulimet e rëndësishme,ndërkohë do të ketë njohje të reja, të cilat do të kenë një element të fortë të pasionit, por pa pasur nevoja të ekzistoj stabiliteti emocional dhe uniteti.

Profesioni dhe financat bëhen fokusii konkurrencës!

Çështja para dhe karrierë, bëhen këtë muaj një arenë në të cilën ekziston konkurrenca dhe qëllimi kryesor është arritja, dukshmëria dhe kush do të mbizotërojë!Por gjëja më e rëndësishme është se këtë muaj duhet t’i kushtojmë rëndësi mashtrimeve, fjalëve mbrapa krahëve dhe veprimeve që mund të bëhen kundër nesh …Miku i “supozuar” i cili mund të thotë se dëshiron t’ju shërbejë ose t’ju shoqërojë në hapat tuaja, mund të jetë “armiku” i cili do që t’ju pengojë!Le të shmangim thashethemet, por edhe parat e nxjerra lehtë dhe zgjidhjet e shpejta, të cilat mund të sjellin pengesa të mëdha!

 

Shihni më poshtë shenjën tuaj dhe mësoni se çfarë thonë tarot astrologjike për ju për muajin Korrik

 

Dashi – Karta e Taro e muajit: Kulla

Vera ka filluar, por kushtet rreth jush, kthen disa nga planet tuaja. Këtë muaj do të zbulohen sekrete që do të shkaktojnë ndryshime në disa prej marrëdhënieve tuaja! Disa situata do të zhvillohen shumë ndryshe nga sa e mendonit, për këtë arsye bëni një programim të mirë!Mos kini shumë besim tek njerëzit përreth jush!

Dashuria: Dashuria bëhet e paparashikuar këtë Korrik dhe ju jetoni momente emocionale,të cilat dallohen nga tensioni dhe ju shtyjnë të ndryshoni!Papritmas do të ketë ngjarje fatale në ndjenjat tuaja që do të sjellin zbulime! Nëse jeni në një lidhje, mbani mend se asgjë nuk është pikërisht ajo që duket dhe se tani sekretet mund të dalin në dritë që do ju sfidoj!Sa për ju që nuk keni partner, mos u nxitoni të filloni një lidhje të re, sepse ka mundësi të bëni një zgjedhje të gabuar ose të pavlerë!

Karriera dhe financat: Bëni një planifikim të kujdesshëm të detyrimeve tuaja financiare dhe në orarin e punës tuaj, sepse këtë Korrik do të jeni shumë të ngarkuar dhe nuk mund të tregoheni konsistent në të gjitha!Do të ketë disa persona që do t’ju “pengojnë” në disa plane profesionale! Mos bëni një bashkëpunim të ri dhe shikoni ato ekzistuese.

Demi- Karta e Taro e muajit:Ylli

Korriku është muaji i përsosur për pushime, relaksim, çlodhje, por mbi të gjitha për gëzim! Karta e Yllit që ju përfaqëson, thotë se fati do të shfaqet, aty ku ju nuk e prisnit, edhe nëse keni humbur shpresën tuaj! Njerëz të rrinjë vijnë në jetën tuaj, ndërkohë disa nga çështjet tuaja personale shkojnë shumë më mirë sesa ju prisnit!

Dashuria: Kërkonit mundësinë për të hapur një faqe të re në jetën tuaj emocionale, pyesnit se kur do të ishte momenti juaj “ideal” kur dashuria më në fund do t’ju bëjë të ndiheni me fat dhe të plotë. Momenti që prisniterdhi , korriku sjell fat dhe ripërtëritje në fushën tuaj sentimentale! Merrni mundësitë që do të jepen, merrni vendime dhe prisni të jetoni një nga muajt më të bukur të vitit!

Karriera dhe financat:Idetë e reja që do të keni për profesionin tuaj me të vërtetë do t’ju ndihmojnë të bëni diçka të veçantë këtë muaj dhe të përmirësoni punën tuaj! Fati është në anën tuaj dhe rrethanat ju ndihmojnë të mbushni portofolin tuaj! Në financat tuaja, do të ketë një rritje të vogël ose një dhuratë të vogël, e cila do t’ju japë shpërblime morale! Ju shkoni shumë më mirë se të tjerët … Vazhdoni përpjekjet!

Binjakët – Karta e Taro e muajit: Hëna

Vera fillon me ju të ndiheni më të ndjeshëm dhe emocionalisht! Nevoja dhe dëshira juaj kryesore do të jetë që të gjeni veten afër njerëzve tuaj të cilët ju interesojnë dhe vlerësoni. Shtëpia juaj, familja dhe vëllezërit do të luajnë një rol të madh në ditët e Korrikut! Ju mund të bëni disa ndryshime në shtëpi ose edhe të bëni lëvizje! Momente të lumtura me të afërmit janë të favorizuar!

Dashuria: Papritmas, futen në mendjen dhe zemrën tuaj mendime të pakëndshme, disa pasiguri dhe dyshime rreth rrjedhës së ndjenjave tuaja… Romantizmi nuk do të mungojë, por në Korrik do të ketë ndryshime emocionale dhe ulje e ngritje që nuk do t’ju ofrojnë stabilitet dhe siguri që donit! Mos nxitoni në çështjet e dashurisë dhe shprehni ndjenjat tuaja me ngrohtësi dhe butësi, por shmangni … shtypjen!

Karriera dhe financat:Mos u mundoni të largonipërgjegjësitë tuaja për gabimet e së kaluarës … Mos kërkoni shkaqet dhe mos kërkoni se çfarë gabimi është bërë, vetëm shikoni se si mund ta rregulloni situatën! Tek profesioni juaj mundeni me krijimin që ju dalloni për të bërë përparim, mjafton të shmangni keqkuptimet me kolegët tuaj! Sa për financat tuaja, do të kenë luhatje këtë muaj!

Gaforrja – Karta e Taro e muajit: Dielli

Ju gjeni buzëqeshjen tuaj dhe optimizmin tuaj përsëri! Këtë Korrik do të kaloni mire dhe jeta juaj sociale do të jetë mjaft aktive! Ju do të udhëtoni, do të bëni pushimet tuaja, do jeni vetëm duke komunikuar dhe do merrni lajme të këndshme, ndërkohë do të kuptoni diçka shumë të rëndësishme: Jeta është shumë e bukur dhe nuk na lejohet ta bëjmë të mjerë!

Dashuria: Dashuria të gjitha i fiton dhe gjithçka mundet, mjafton të jetë e vërtetë … Këtë Korrik ju do të keni një formë afirmimi emocional që do t’ju japë shpresë, gëzim, por edhe … entuziazëm! Një rrëfim erotik ose një njohje e re do t’ju japë dëshirën për të bërë plane të reja për të ardhmen … Nëse jeni në marrëdhënie ose një periudhë vetmie, këtë muaj do t’i vendosni ndjenjat tuaja në një rrugë të re të bukur!

Karriera dhe financat:Mundet në kohën që jetojmë të jenë të vështira, por ju keni mundësinë të përparoni dhe të zhvilloni profesionalizmin dhe financat tuaja! Ju do të pranoni një propozim profesional që do duhet ta mendoni, sepse do të jetë i vlefshëm! Sa i përket financave tuaja, pas një kohe të gjatë, do të shihni të fillojnë të zgjidhen!

Luani- Karta e Taro e muajit: Kriza

Në Korrik merreni me shumë me çështjet tuaj në pritje, me punët tuaja dhe financat tuaja, duke lënë për pak menjanë argëtimin dhe momentet e bukura! Ndoshta përgatiteni për pushimet e Gushtit, për këtë jeni duke i dhënë të gjitha në fushat praktike të jetës tuaj! Përveç kësaj, këtë muaj do të vendosni disa kufizime për njerëzit që nuk dukeshin të denjë për pritjet tuaja!

Dashuria: Këtë muaj madje edhe në fushën e emocioneve, do të hasni disa raste me logjikë dhe seriozitet … Do të shihni në një mënyrë më të përgjegjshme dhe më të pjekur e një historie sentimentale dhe të merrni vendime të rëndësishme. Tani, do të vendosnipara logjikën, sepse dini mirë se nuk ka vend për gabime shtesë. Muaji është i përsosur për të kapërcyerplagët e dashurisë të së kaluarës!

Karriera dhe financat: Cilat janë qëllimet e mia? Po në lidhje me të ardhmen time? Këto janë pyetjet që duhet t’i përgjigjeni vetes për të vepruar më të organizuar dhe më të përgjegjshëm në punën tuaj, por edhe në financat tuaja! Kohët e fundit, keni pasur shumë zhvillime në punën tuaj, por tani keni arritur një fazë për të vënë në një rregull si punën edhe portofolin tuaj!

Virgjëresha- Karta e Taro e muajit: Bota

Lajmetjanë të gëzueshme për ju! Korriku është muaji i përmbushjeve, realizimit, por edhe i dashurisë së thellë dhe të sinqertë! Ju jeni një hap para më afër qëllimeve të vërteta të jetës suaj! Përveç kësaj, këtë muaj do t’ju duhet të jepni mbështetjen dhe ndihmën tuaj për njerëzit që doni dhe që nuk kanënevojë për kujdesin dhe dashurinë tuaj!

Dashuria:  Kur doni diçka shumë, universi komplotonpër ta realizuar, për sa kohë që besoni me gjithë fuqinë tuaj që të përmbushet! Këtë Korrik do të realizohet një qëllimi i madh dashurie, ju do të ndiheni të plotë emocionalisht dhe do të arrini të tejkaloni problemet erotike të së kaluarës! Do të ndiheni të lehtësuar, sepse jeta juaj emocionale do të marrë një kthesë të bukur dhe çdo gjë do të duket ideale për ju! Muaji është ideal për krijimin ose formalizimin e një marrëdhënieje!

Karriera dhe financat:Këtë muaj do të zgjidhni disa nga problemet tuaja profesionale dhe financiare dhe do të ndiheni të lehtësuar, sepse do t’ju ik një barrë e madhe nga ju! Kështu që do të organizoni situata të pazgjidhura dhe problematike në mënyrë që të mirëprisni një epokë të re që do t’ju gjejë dhe me portofolin plotë!

Peshorja: Karta e Taro e muajit: I çmendur

 

Entuziazmi do t’ju dallojë nga fillimi i Korrikut dhe dëshira juaj do të jetë një: të shpëtoni nga të zakonshmet, të bëni ndryshime, të jetoni momenteqë ju kanë munguar! Këto janë pikërisht ato që do të bëni këtë muaj të vitit! Ju do të ndiheni të lirë dhe në mënyrë spontane, do guxoni të filloni plane të reja. Nuk mund të mungojnë lëvizjet impulsive dhe grindjetqë do të shfaqen ngaegoizmi!

Dashuria: Doni të largoheni nga e vështira, të jetoni dashurinë me çmenduri, pa menduar për atë që do të ndodhë në të ardhmen? Këtë Korrik do të bëni atë që ju pëlqen pa zenë pasojat. Zgjedhje jo serioze do t’ju kushtojnë pak më vonë, ndërkohë nervozizmi dhe nxitimi do t’ju vënë disa ditë të muajit në telashe erotike. Një marrëdhënie e re do të fillojë tani, mund të dallohet nga dëshira dhe entuziazmi, por nuk do të ketë stabilitetin që dëshironi! 

Karriera dhe financat:Këtë muaj nuk do llogarisni ose të mendoni se çfarë keni të bëni me punën tuaj dhe financat, sepseu lodhët muajtëe kaluara dhe doni të bëni një “dhuratë” për veten tuaj! Ju do të shpenzoni më shumë para, por gjithashtu do të neglizhoni disa detyrime pune … Por mbani mend se po shkoni shumë mirë! Kaloni mirë, por mos rrezikoni dhe të mos sillenitë pakujdesshëm tek çështjet për të ardhmen tuaj!

Akrepi- Karta e Taro e muajit: Shenjtori

Korriku është muaji kur e gjeni përsëri magnetizmin tuaj personal, ndërkohë në të njëjtën kohëarrini pranë jush atë që keni dashur gjithmonë! Do të zgjidhën keqkuptimet me personat që ishit zenëmuajt e kaluar dhe do ju ik një peshë e madhe! Në të njëjtën kohë do të merrni mbështetje dhe ndihmë nga njerëz që ju çmojnë!

Dashuria: Asgjë që nuk do t’i lihet fatit të tij, as ndjenjave të tua … Ky korrik varet nga ju se cila do të jetë rruga e dashurisë suaj … Këtë muaj varet nga ju cila do jetë rruga një lidhje dashurie. Vendimet që do merrni dhe lëvizjet që do bëni do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet e jetës tuaj sentimentare! Për ju që nuk jeni në një marrëdhenie, do të bëni një takim me një person që do shkonimirë me komunikimin!

Karriera dhe financat:Pika më e rëndësishme e këtij Korriku është se ju do të merrni mbështetje për planet tuaja profesionale dhe financiare! Do të ketë njerëz që do t’ju ndihmojnë, sugjerojnë ose flasin me fjalë të bukura për ju … Kjo do t’ju ndihmojë të arrini një synim! Profesionalisht dhe financiarisht, po përmirësoheni …

Shigjetari: Karta e Taro e muajit: I dashuruari

Vera për ju është dashuria dhe pakujdesia! Kjo është pikërisht ajo që do keni nga ky Korrik, që me të vërtetë Dashuria bëhet një çështje shumë zbuluese, intensive dhe pasionante! Në një kontekst më të përgjithshëm, këtë muaj pëlqeni ata që ju kanë munguar … Ju ndiheni më të rehatshëm për të shijuar gjërat e thjeshta të përditshme … dhe fati duket të jetë në anën tuaj!

Dashuria:  Shumë intensive dhe erotike do të jetë Korrik për ju. Dashuria hyn në jetën tuaj përsëri dhe në mënyrë rastësore dhe ju jep momentet më të bukura të verës, por nuk do të mungojnë edhe intrigat dhe xhelozitë, nga aty ku nuk e prisnit! 

Karriera dhe financat:Ju dëshironi më shumë nga çfarë mund të keni dhe nuk ju mjaftontë keni pak, duke kërkuar një rritje në njohjen ekonomike dhe profesionale! Biznesi dhe financat tuaja do të zhvillohen me një ritëm të mirë, me krijueshmerinë që do të jetë do t’ju ndihmojë të zhvilloni punën tuaj! Por në financat, duhet t’i kushtoni vëmendje, sepse ju do të jeni të humbur në gjërat e kota të verës …

Bricjapi: Karta e Taro e muajit: Arma

 

Korriku është një muaj suksesi dhe qëllimi në çdo fushë që ju intereson, por pritni gjithashtu përgjigjet … Vonesat përfundojnë dhe punët tuaja fillojnë të lëvizin më shpejt! Ju ndiheni të lehtësuar nga problemet që janë krijuar që nga fillimi i vitit dhe mbështesni jetën tuaj tashme!

Dashuria: Loja e pushtimeve erotike fillon këtë Korrik për ju dhe vërtetë arrini në një objektiv të madh erotik! Marrëdhënia juaj bëhet më serioze dhe thelbësore ose formalizohet në një farë mënyre ndërkohë nëse nuk jeni në një lidhje, personi që ju intereson është në anën tuaj dhe ju është dorëzuar pa kushte!

Karriera dhe financat:Mund të jemi në mes të verës, por sukseset tani po vijnë për ju … Karta e Armëve thotë se këtë muaj do të keni rritje, zhvillim, ndoshta edhe një promovim! Ndiqni synimeve tuaja, tregoni fleksibilitet në vendimet që bëni, dhe ky muaj mund të jetë vërtet një hap në rritjen tuaj profesionale dhe financiare!

Ujori: Karta e Taro e muajit: Fuqia

Nga Korriku qëndroni më fortë me këmbët tuaja, ndiheni të sigurt, të qëndrueshëm dhe ndryshoni … Ju do të përqendroheni më shumë te vetja dhe gjithçka që ju jep gëzim dhe lehtësim! Ju do të rinovoni pamjen tuaj, do të përmirësoni gjendjen psikologjike dhe do të merrni vendime në lidhje me rrugën tuaj!

Dashuria: Ju doni të gjeni ekuilibrin tuaj në ndjenjat tuaja dhe me të vërtetë do të arrini të rivendosni paqen dhe stabilitetin tek dashuria! Këtë muaj do të tërhiqeni dhe do të vendosni pak ujë në verën tuaj për të mbajtur pranë jush një person që doni!

Karriera dhe financat:Disa pengesa biznesi dhe financiare që keni gjatë disa muajve të fundit do të tejkalohen këtë Korrik dhe do të ndiheni të qetë! Përveç kësaj, keni mundësinë të kërkoni dhe të fitoni një qëllim profesional që meritoni dhe mund ta bëni realitet! Ju keni aftësitë dhe këtë muaj mund t’ja arrini.

Peshqit: Karta e Taro e muajit: I vetmuari

Vetmia është më e mirë , thoni nga fillimi i Korrikut dhe kërkoni më shumë kohë për veten.Disa njerëz ju kanë zhgënjyer, disa nga planet tuaja personale janë vonuar, ndërkohë që stanjacioni që ekziston në disa zona ju bën të mbylleni në vetvete! Mundohuni të shihni pikëpamjen e bukur të gjërave dhe mos harroni se ky muaj do t’ju ndihmojë të shihni disa situata më të pjekura dhe të mençura!

Dashuria: Ky muaj do të krijojë disa reflektime të përkohshme për të ardhmen dhe rrjedhën e jetës tuaj sentimentale. Ju dëshironi të jeni të izoluar dhe të mendoni seriozisht se çfarë është ajo që ju dëshironi! Qëndrimi i personit që ju intereson, do t’ju shqetësojë, por do t’ju shqetësoj! Mos qendroni në e kaluara!

Karriera dhe financat:Mendja juaj do të fokusohet këtë muaj në karrierën dhe financat tuaja, cilat janë fushat e jetës suaj ku mund të jeni të suksesshëm këtë Korrik! Ju do të jeni të përkushtuar për karrierën tuaj dhe do të shtrëngoni shiritat në portofolin tuaj në mënyrë që të vendosni financat tuaja në mënyrë që verën e ardhshme të bëni pushimet verore!

Shiko gjithashtu