Tarot Astrologjike për muajin Gusht

02/08/2018

Gushti pritet të jetë një muaj plot mundësi dhe momente me fat për shumicën e shenjave. Rastet që ishin të bllokuara ose që mendonit se ishin përfunduar tani do të jenë në përfundim dhe shumë ëndrra do të realizohen.

Letra Taro Gusht: Dielli

Letra Taro e cila përfaqëson trendet e përgjithshme të muajit dhe përshkruan profilin e Gushtit, është letra e 19-të e Arkanës së Madhe, Letra e Diellit! Dielli jep forcë, mbrojtje, udhëzim dhe fat për të kapërcyer pengesat dhe për të përfituar nga përvoja të reja.

Dashuria na jep dritat e tij dhe na ringjall…

Gushti pritet të jetë muaji më më fat i vitit për punët e zemrës … Dashuria sjell optimizëm, gëzim dhe rinovim të madh … Këtë muaj do të krijohen romanca të reja erotike, të cilat mund të jenë në kohë … Në të njëjtën kohë, marrëdhëniet e vështira ose të dëmtuara ,  do të ringjallen dhe do ju jepet një shans të dytë!

Profesionalet dhe financat do kenë mundësi …

Dhe ndërkohë jemi në plazhe, ne qetësoheni dhe nuk flisni për punën, këtë gusht do jepen mundësi të mëdha dhe do të ketë pasuri për shumë përfaqësues të zodiakut! Njohjet tani mund të jenë çelësi i planeve tona të mëvonshme … Kushtojini vëmendje detajeve, thoni “po” diskutimeve dhe kontakteve dhe shoqërohuni!

Taro Gusht për 12 shenjat:

Dashi – Karta e Taro e muajit: Hëna

Gushti është plot romancë dhe alternacione

Në gusht liheni në emocionet tuaja, dëgjoni më shumë zemrën tuaj dhe shprehni ndjeshmëritë tuaja më fort, por edhe ato që fshihnibrenda jush! Marrëdhëniet menjerëzit tuaj të dashur (familja, miqtë, bashkëshorti) do të bëhen më të ngrohta, dhe gjithashtu do të keni nevojë për t’u çlodhur, por edhe për rinovimin e marrëdhënieve … Një çështje nga e kaluara juaj do t’ju shqetësojnë.

Dashuria: Ndjenjat tuaja janë njërmire dhe njër keq këtë Gusht! Nga njëra anë keni dëshirën për të romancuar dhe për të lidhni spirancën në lumi tuaj të dashurisë, por nga ana tjetër e kaluara juaj nuk ju lë … Ndoshta ndiheni të hidhur për një histori të vjetër dashurie ose ndjeni problemet që janë krijuar në marrëdhënien tuaj nuk mund të tejkalohen! Romantizmi, nuk do mungojë këto ditë verore!

Karriera dhe financat: Pika juaj e fortë për muajin Gusht është krijueshmeria dhe frymëzimi juaj që do t’ju ndihmojë të kryeni me sukses punën tuaj! Nga ana tjetër, financat tuaja do të jenë me ulje dhe ngritje, por edhe shpenzime të jashtëzakonshme, të cilat duhet t’i siguroni! Disa ndryshime në shtëpi do t’ju kushtojnë.

Demi- Karta e Taro e muajit: Dielli

Qejfi tani fillon!

Gushti fillon dhe ju gjen plot energji, entuziazëm, gëzim dhe dëshirë për udhëtim! Do të ketë zhvillime shumë të këndshme që do i bëjnë këto ditë verore argëtuese, plot gëzim dhe njohje! Ju do të largoheni nga stanjacioni, do të vini në kontakt me një botë të re, do të shihni vende të reja, do të keni takime të gëzueshme dhe optimizmi do të kthehet pas një kohe të gjatë në jetën tuaj përsëri!

Dashuria: Këtë Gusht ndjenjat tuaja hyjnë në rrugë shumë pozitive! Problemet kanë mbaruar dhe këtë muaj mirëprisni një moshë të re erotike që ju ndihmon të përmbushni ëndrrat tuaja! Nëse jeni në një marrëdhenie, do të gjendet një zgjidhje për të kapërcyer problemet e djeshme. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë nëpërmjet miqve, njohjet, daljet dhe udhëtimet, ju do të takoni një person të ri që do t’ju gjallë dhe do t’ju japë gëzim, ëndrra dhe gëzim!

Karriera dhe financat:Dita juaj këtë muaj janë financat tuaja, të cilat do të jenë shumë më të larta! Paratë do të vijnë në duart tuaja ndërkohë do të ketë biseda dhe kontakte biznesi! Muaji ju ndihmon të negocioheni dhe të pranoni të punoni, duke filluar muajin e ardhshëm!

Binjakët – Karta e Taro e muajit: Kriza

Shqetësime për çështjet e së kaluarës …

Gushti nuk është muaji më i këndshëm për shenjën tuaj, sepse jeni thirrur të jepni zgjidhje përfundimtare për çështjet që kanë qenë shqetësuese për ju në të kaluarën! Jeni të kufizuar, mbylleni ne vetvete, duke u përqendruar në atë që do të bëni në të ardhmen tuaj, ndërkohë çështjet familjare duket ju interesojnë! Për atë që jeni të detyruar të bëni është të njihni gabimet e së kaluarës dhe të ndryshoni disa situata në jetën tuaj!

Dashuria: Emocionet tuaja nuk janë në ngarkim të tyre këtë Gusht. Ndjenjat tuaja janë të ngrira dhe marrëdhënia juaj nuk duket se ju mbulon siç ka bërë më parë. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, është e qartë se mendja juaj është mbërthyer tek një njeri i së kaluarës, i cili tani për tani nuk mund ta kapërceni atë! Gjatë muajit do të kuptoni se ka ardhur koha për të ndryshuar taktikat, për të kthyer një faqe, edhe nëse kjo është diçka që nuk ju pëlqen apo nuk ju ngutin!

Karriera dhe financat:Konceptet e karrierës tuaj profesionale nuk do të mungojnë në Gusht! Ju mendoni se tani është koha ideale për të bërë disa ndryshime të mëdha. Këtë muaj, do të ndërtoni planet tuaja të ardhshme, madje as të nxitoni për t’i filluar ato! Në financat tuaja, ka shpenzime nga punët e kaluara që nuk ju lejojnë të ndiheni rehat në këtë moment!

Gaforrja – Karta e Taro e muajit: Bota

Dëshirat bëhen realitet!

Është fakt që këtë vit keni dhënë veten tuaj më të mirë dhe jeni të lodhur për të pushtuar disa plane personale! Ndërkohë jeni në një pritje dhe një vonesë, do të ketë zhvillime që do t’ju kënaqin! Arritja e një projekti që keni punuar shumë do të bëjë që të ndjeni njohjene përpjekjevetuaja! Këtë muaj pushtoni atë që meritoni!

Dashuria: Dashuria, bëhet kuptimplotë dhe ju jep forcën për të duruar çdo vështirësi … Thatë se përfundoi një marrëdhënie, tani jepet mundësia për ta rinovuar atë dhe për të sjellë atë më pranë jush! Ndjenjat që ekzistojnë mes jush dhe personit që ju intereson vërtet do të jenë dhe do të ndiheni të lehtësuar për këtë! Sa për ju që jeni në një lidhje, do të ketë një person të ri, i cili do t’ju bëjë të ndiheni sikur keni gjetur bashkëshortin që ju përshtatet!

Karriera dhe financat:Gushti ju jep njohje profesionale dhe sukses! Është e mundur që do të ketë një promovim apo detyra të reja që do të rrisin dukshëm prestigjin tuaj! Financat tuaja, ndonëse janë ende shqetësuese për ju, do të jenë shumë më të mira se tremujori i fundit!

Luani- Karta e Taro e muajit: I çmenduri

Ndyshime ndodhin në Gusht, por edhe të nxituara

Gusht ju gjen me entuziast, por edhe me dëshirën për të kapur dhe zotëruar planet tuaja shumë shpejt! Nxitimi dhe superficialiteti do t’ju çojë në gabime, prandaj mendoni dy herë dhe tre para se të merrni një vendim që mund të ndikojë në të ardhmen tuaj! Miqtë do t’ju japin momente argëtimi, ndërkohëdo të takoni një botë të re! Do të mbyteni nga nevoja juaj për liri, por edhe për ndryshime të rëndësishme.

Dashuria: Gushti është një muaj plot kontradikta, por me siguri do të ketë shumë interes, por edhe ndryshime për ato erotike! Nëse jeni në një lidhje, do të ketë tensione dhe mosmarrëveshje, sepse nuk do të vendosni ujë në verën tuaj dhe do të doni të mbizotëroni! Nevoja për liri mund të dyfishojë lidhjet e marrëdhënies tuaj, prandaj ulni impulsivitetin tuaj! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, epshi erotik po vjen, njohjet e reja janë të mjaftueshëm, ndërkphë dashuria e paqëndrueshme, por e pasionuar, do t’ju shqetësojë në një mënyrë të bukur, por edhe dinamike! Stabiliteti i emocioneve është i pasigurt!

Karriera dhe financat: Këtë muaj, megjithëse kemi pushime dhe pakujdesje, do të merrni sugjerime interesante, por gjithashtu do të kenë dhe rrezikun e tyre. Mos harroni se sezoni nuk favorizon rreziqet dhe ndryshimet e guximshme! Përveç kësaj, përpiquni këtë muaj të mos e jepni fjalën në punë, duke marrë përsipër shumë punë në të njëjtën kohë, sepse kjo është diçka që do t’ju bëjë të lodhur dhe nuk mund të punoni dhe të jeni të qëndrueshëm! Gjërat e panevojshme në financa do t’ju bëjë muajin e ardhshëm të pendoheni për pamaturin tuaj!

Virgjëresha- Karta e Taro e muajit: Shenjtori

Duke shijuar punën e përpjekjeve tuaja!

Gushti është një muaj që ju jep përvoja të reja, njohje të reja dhe motive të reja për jetën, por edhe të ardhmen tuaj! Në këtë periudhë jeni në gjendje të bëni ndryshime thelbësore në jetën tuaj, ndryshimet që keni planifikuar që nga dimri! Do largoni njerëzit që ju kanë zhgënjyer dhe vendosni jetën tuaj në baza të reja të forta! Muaji preferon të fillojë një punë të re, një martesë, një ndryshim në shtëpi ..

Dashuria:  Këtë muaj ka perspektivën e martesës, të formalizuar ose stabilizimi i jetës tuaj sentimentale në një farë mënyre! Është e sigurt që do të ndiheni më të sigurt në anën e një shoqëruesi dhe do të bëni plane të përbashkëta për rrugën tuaj! Nëse nuk keni një bashkëshort, është koha për një njohje serioze që do të ndryshojë gjithçka që keni besuar deri më tani!

Karriera dhe financat:Është e sigurtë se këtë Gusht keni disponimin dhe energjinë për të bërë ndryshime në punën tuaj ose për të marrë vendime të rëndësishme! Mund të zgjeroni aktivitetet tuaja, të mësoni diçka të re ose të ndryshoni punën tuaj! Çfarëdo që të vendosni, do të jeni të suksesshëm! Trajtimi financiar i muajit do t’ju ndihmojë të përmbushni çështjet tuaja më të këndshme!

Peshorja: Karta e Taro e muajit: I dashuruari

Dashuria ju jep energji …

 

Gushti është muaji më i dashur i vitit për ju i cili duket se nuk është në gjendje të mbaj dëshirat dhe pasionet tuaja! Udhëtoni, bëni ëndrra dhe plane të reja për të ardhmen tuaj dhe jeni të kënaqur nga zhvillimet rreth jush, sepse ju bëjnë të gjeni përsëri gëzimin që kishit humbur gjatë muajve të fundit! Muaji është erotik, me shumë interesa dhe mundësi për, të argëtoheni dhe të shihni jetën nga ana e saj optimiste.

Dashuria: Mjaft të mira do të jenë zhvillimet e dashurisë të Gushtit! Dilemat, xhelozitë dhe pasionet nuk do të mungojnë, veçanërisht nëse jeni në një marrëdhënie të re. Por nëse jeni në një lidhje të përhershme, atëherë do të vijnë gjërat kështu që do dashuroheni përsëri me bashkëshortin tuaj! Nëse nuk keni një partner, një person i ri do zgjojë pasionin tuaj të zjarrtë!

Karriera dhe financat:Konkurrenca në biznesin tuaj do të krijojë një moment të menjëhershëm, ndërkohë që mosmarrëveshjet me bashkëpunëtorët do t’ju bëjnë të shihni se duhet të punoni tani e tutje! Mos i neglizhoni punët e biznesit dhe ato financiare, kështu që nuk do të gjeni momente të keqija muajin e ardhshëm! Financat janë të mira, edhe pse këtë muaj ju mund të humbni kontrollin!

Akrepi- Karta e Taro e muajit: Arma

Flirtoni me sukses!

Gushti është një muaj pushtimi, që më në fund do të shihni gjërat në ndryshimin e jetës tuaj dhe kjo është diçka që meritoni! Sakrificat, dhe përpjekjet që keni bërë deri më tani do të shpërblehen! Një sukses i madh do t’ju bëjë të rriteni psikologjikisht dhe të organizoni jetën tuaj që nga fillimi në baza të reja por më të qëndrueshme! Gushti ju ndihmon të keni përfitime materiale ose të bëni një blerje të rëndësishme që keni pasur për një kohë të gjatë në mendjen tuaj!

Dashuria: Nevoja juaj për dashuri, ngrohtësi dhe shoqëri do të përmbushen plotësisht në këtë muaj! Gushti është për ju, një muaj që do t’ju sjellë në krahët e njeriut që dëshironi pranë jush … Edhe nëse nuk e keni gjetur këtë person të veçantë, është e sigurt që një njohje e re do të vijë në jetën tuaj, prej aty ku nuk e prisnit!

Karriera dhe financat:Detyrat që duhet të përmbushni do të jenë të shumta dhe të rëndësishme, por me punën dhe qëndrueshmërinë tuaj, do të jeni në gjendje të keni sukses në të gjitha përpjekjet tuaja! Një shpërblim ekonomik apo edhe një rritje e lehtë në të ardhurat tuaja do t’ju japë lehtësim dhe shpresë pjesën tjetër të verës!

Shigjetari: Karta e Taro e muajit: Drejtësia

Gjeni përsëri ritmet tuaja!

Në Gusht ngarkoni bateritë sepse dini që vështirësitë e vjeshtës do të jenë shumë, prandaj është e nevojshme të gjeni ekuilibrin! Buzëqeshja e pakujdesisë kthehet tek buzët tuaja dheçliroheninga problemet që ju kanë bërë kohët e fundit të humbni veten! Zona e jetës suaj që do të fokusojë interesin tuaj janë marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja, ku do të kuptoni që të mbani disa njerëz pranë jush, është e nevojshme të bëni sakrifica, por edhe të tërhiqeni.

Dashuria:  Këtë Gusht nuk keni kohë, por edhe humor për lojëra seksuale! Filloni të shihni të ardhmen e një marrëdhënieje ose të njohjes më të arsyeshme dhe realiste, sepse nuk doni të qëndroni vetëm, por edhe sepse mendoni se është koha për të bërë diçka më të qëndrueshme! Nëse jeni tashmë në një lidhje të përhershme, do të jepni zgjidhje për problemet që ishin një pengesë mes jush dhe bashkëshortit tuaj! Nëse nuk keni një partner, do të filloni tanitë gjeni ekuilibrin tuaj emocional dhe të jeni gati për aventura të reja erotike.

Karriera dhe financat:Mundet klima në punën tuaj të mos ju pëlqejë dhe jeni të detyruar të punoni me punë që nuk ju përshtaten, nuk ju pëlqen apo që i keni refuzuar, por i gjithë ky proces do t’ju bëjë mirë! Bashkëpunimet tuaja do të ndryshojnë, fakt që do ju ndihmojnë! Sa i përket financave tuaja, në fund të muajit, jeni në favor të negociatave dhe marrëveshjeve!

Bricjapi: Karta e Taro e muajit: I vetmurari

Nevoja për pushim dhe meditim…

 

Këtë gusht keni nevojë të ikni diku ku është qetësi, larg njerëzve të padëshiruar ose situatave që ju kanë lodhur! Ju do të mbylleni për një kohë në guaskën tuaj, nuk do të keni humor për jetë intensive, për shumë kontakte apo për shumë udhëtime. Gjendja juaj do të karakterizohet nga mbyllja e vetvetes, ndërkohë në mendjen tuaj do të ketë mendime dhe shqetësime që ka të bejë me të kaluarën tuaj, të tashmen dhe të ardhmen! Dini që jeni në gjendje të ndryshoni gjërat rreth jush … Shikoni me pjekurisituatat rreth jush dhe merrni vendime!

Dashuria: Jeta juaj emocionale është problematike këtë Gusht, sepse duket se disa probleme ju kanë dekurajuar dhe ju kanë bërë të humbni shpresën dhe qejfin tuaj! Ju do të ndjeni këtë muaj që disa njerëz nuk mund të ndryshojnë, pa marrë parasysh se sau përpoqet! Marrëdhënia juaj do të kalojë krizën e saj dhe është në dorën tuaj ta mbani ose ta ndaloni! Nëse nuk ka marrëdhënie, atëherë do të merrni disa përgjigje për një çështje dashurie që ka të bejë me të kaluarën tuaj!

Karriera dhe financat:Mund të kemi Gushtin, por konceptet tuaja të biznesit dhe financave nuk ndalen, aty aty tani po fiillojnë sepse gjithmonë mendoni përpara! Ju jeni duke kërkuar për një rrugë të re karriere dhe tani jeni ulur dhe mendoni për alternativat që keni! Financat nuk janë në të mirën e tyre, dhe duhet të shkurtoni shpenzimet, kufizoni veten për të mbledhur dhe mbuluar detyrimet. Do ja arrini!

Ujori: Karta e Taro e muajit: Ruleta e fatit

Surpriza të bukura verore!

Vera është si të filloj tani për ju! Gushti sjell një ndryshim të papritur të fatit që ju jep përvoja të rejanjohje, dhuratat, ofertat dhe ngjarjet që ju bëjnë të merrni një kthesë prej 180 gradësh nga situata që keni deri tani! Ajo që keni refuzuar ose që nuk besonit do të ndodhë para jush, duke ju dhënë mesazhin se gjithçka është e mundur në jetë! Shijojeni!

Dashuria: Ndërkohë që mund të keni besuar që një çështje dashurie apo një çështje që nuk do të ketë një të ardhme, diçka duket të lindë në ndjenjat tuaja, duke ndryshuar gjithçka që keni pasur sot! Marrëdhënia juaj do të ringjallet ndërkohë nëse nuk keni një marrëdhënie, entuziazmi juaj dhe erotizmi juaj do t’ju sjellin në anën e një personi që me të vërtetë mund t’ju ofrojë atë që kërkoni dhe meritoni!

Karriera dhe financat:Një propozim i papritur i lajmeve, ky muaj do të jetë fillimi i një fillimi të ri për profesionin tuaj! Nëse nuk punoni, atëherë patjetër do të gjeni një punë të re! Nëse jeni tashmë në punë, atëherë mund të ketë një udhëtim, një promovim, një subjekt të ri, që do të jetë pikërisht ajo që kërkoni! Një fitim ekonomik momentin që nuk e prisnit do t’ju bëjë të fluturoni në qiell nga lumturia.

Peshqit: Karta e Taro e muajit: Fuqia

Gjeni përsëri fuqinë tuaj!

Ju keni humbur fuqinë tuaj, vendosmërinë tuaj dhe besonit se asgjë e bukur nuk do të ndodhë në jetën tuaj … Megjithatë, në Gusht do të çlodheni, do të merrni forcë, por do të merrni edhe dashuri nga njerëzit tuaj të afërt që do t΄ju ndohmojnë të qëndroni të fortë në këmbët tuaja! Qëllimet që keni në pjesën e prapme të mendjes tuaj tani do të fillojnë të vijnë në realizim! Një person i afërt do të ketë nevojë për mbështetjen tuaj dhe do të qëndroni pranë tij!

Dashuria: Gushti do t’ju japë përgjigje të rëndësishme për të ardhmen dhe rrugën e ndjenjave tuaja! Ju do të kuptoni nëse ndjenjat midis jush dhe personit që ju interesojnë janë të ndërsjella, ju do të vendosni se çfarë doni për të ardhmen e jetës tuaj sentimentale dhe do të jeni në gjendje të shihni më qartë disa situata! Këtë gusht do të arrini t’i tejkaloni pengesat erotike dhe do t’i gjeni më shumë me veten!

Karriera dhe financat:Vendimet tuaja, dhe veprimet tuaja, do t’ju ndihmojnë këtë muaj duke tejkaluar vështirësitë e profesionit tuaj dhe financat! Përpjekjet tuaja do të jenë të suksesshme! Financat janë të larta dhe paratë vijnë në duart tuaja, të cilat ju kishin borxh dhe keni pritur për një kohë të gjatë!

Shiko gjithashtu