Taro e Majit 2019

27/04/2019 to 31/05/2019

Letra Taro që përfaqëson tendencat e përgjithshme të Majit 2019 është letra e 16-të e Arkanës së Madhe, Kulla, që do të thotë se këtë muaj interesi do të përqendrohet tek dashuria dhe marrëdhëniet tona. Muaji jep mundësinë e rehabilitimit dhe ekuilibrit në fushën e marrëdhënieve, ku të gjithë do të jemi në gjendje të vendosim ujë në verën tuaj, duke justifikuar dhe larguar aty ku duhet! Por kini kujdes nga konflikte, sepse kjo letër mund të sjellë ndryshime të papritura në marrëdhëniet. Me fleksibilitet dhe durim mund të tejkaloni çdo problem që ndodh.

LETRA TARO E MUAJIT: KULLA

Gjithçka rreth nesh mund të bëhet më e bukur nëse tregojmë më shumë mirëkuptim tek njerëzit rreth nesh, nëse tregojmë më shumë durim në të gjitha këto që nuk na pëlqen apo nuk e miratojmë! Një e vërtetë e madhe është se çdo person është ndryshe dhe se ne nuk mendojmë të gjithë në të njëjtën mënyrë ... Maji është muaji që na ndihmon ta njohim më mire njeriun, duke njohur të vërtetat e mëdha që do të na ndihmojnë për të rivendosur klimën e marrëdhënieve tuaja personale!

Dashuria në Maj dhe rilidhjet e rëndësishme erotike.

Maji do të bëjë rilidhje të rëndësishëm të marrëdhënieve, shumë prej të cilave do të jetë gjithashtu një surprizë e madhe, sepse do të jetë midis çifteve që kanë kohë që nuk janë takuar ose janë ndarë në një mënyrë shumë të keqe! Ekuilibri në marrëdhënie ri-shfaqet, klima erotike relakson dhe dominon romancën, butësinë dhe mirëkuptimin.

Çelësi i suksesit profesional dhe financiar është në bashkëpunimet!

Fuqia bën bashkimin ... pikërisht me këtë thënie të lashtë ne mund të përvijojmë klimën që ka këtë muaj në profesion dhe në financat tuaja. Mund të ketë zhvillime të mëdha profesionale dhe ekonomike, mjafton të bëni bashkëpunime, duke punuar së bashku dhe duke u bashkuar me forcat ... Mos kërkoni të parën, mos lejoni që egoizmi të pengojë të ardhmen tuaj ... hapuni në partneritete të reja të cilat do ju ndihmojnë!

Dashi: Letra Taro e muajit: Djalli

Të përgjithshmet:

Maji është një muaj intensiv dhe i pasionuar plot me zhvillime të rëndësishme për ju, që i përkasin shenjës të Dashit! Ju vështirë se do të arrini të kufizoni veten, ndërkohë tundimet dhe sfidat do të jenë në jetën tuaj të përditshme! Dashuria dhe paratë do të monopolizojnë interesin tuaj dhe nuk do të mbulojnë më atë që keni, do të doni diçka më shumë ...

Dashuria:

E vërteta është se Maji, pasioni, intrigat, sfondi dhe xhelozia mbizotërojnë në jetën tuaj emocionale ... Ndjenjat që do të ndjeni do të jenë të çuditshme dhe intensive, sepse ndonjëherë mund të prishni disa situata erotike! Mos i dëshironi të gjitha tuajat!

Karriera dhe financat:

Konkurrenca po rritet në punën tuaj dhe kërkesat po bëhen gjithnjë e më shumë. Gjatë muajit Maj do të zemëroheni me partnerët, do të ketë grindje, por do të arrini të tejkaloni dhe të merrni atë që meritoni! Rritja ekonomike është në anën pozitive të muajit ...

Demi:Letra Taro e muajit: Përmbajtja

Të përgjithshmet:

Maji nuk është një nga ata muajt e lehtë të vitit për ju që i përkasin shenjës së  Demit! Ju po kaloni ditëlindjen tuaj dhe ka ndryshime në jetën tuaj që nuk keni pasur në program ... Por në këto përmirësime duhet të bëni kompromis, përderisa ju shqetësojnë dhe ju pengojnë, do t'ju dal për mirë! Provat që do të përjetoni do të jenë në fushën e marrëdhënieve tuaja personale ... Me lëvizjet që do të bëni, do të jeni në gjendje të krijoni një themel më të fortë për të ardhmen tuaj!

Dashuria:

Vështirësitë erotike të muajit lidhen me ju që jeni në marrëdhënie dhe keni berë mjaft durim këto kohë... Durimi juaj është i lodhur dhe tani do të jeni të detyruar të përballeni me të vërtetën dhe të merrni vendime kuptimplote. Sa për ju që nuk keni marrëdhënie, do të ketë zbulesa rreth një historie erotike që ka ekzistuar në të kaluarën tuaj. Përveç kësaj, i kushtoni më shumë vëmendje mundësive tuaja të reja erotike, sepse asgjë nuk është pikërisht ashtu siç duket!

Karriera dhe financat:

Këtë muaj problemet në punë dhe në financa do të fryhen, nga ku ju nuk e prisni. Pra, do të ishte mirë që të keni plane alternative në pjesën e pasme të mendjes tuaj, sepse disa plane personale nuk do të zhvillohen në mënyrën që ju prisni ose akoma dhe të dështoni! Mos filloni një aktivitet të ri profesional ose ekonomik tani.

Binjakët:Letra Taro e muajit: Ylli

Të përgjithshmet:

Maji është një muaj që ju përshtatet dhe ju jep mundësi të mëdha për të gjetur përsëri buzëqeshje dhe humorin pozitiv! Ngjarjet e lumtura do t'ju japin fuqinë për të bërë një fillim të ri dhe të lini pas të gjitha problemet e djeshme. Ngjarje të rastësishme do t'ju sjellin në rrugë drejt një fillimi të ri në jetën tuaj ... Përfitoni nga sugjerimet dhe mundësitë!

Dashuria:

Ndjenjat tuaja po përmirësohen shumë këtë muaj! Nëse jeni në një marrëdhënie, atëherë do të keni zhvillime me fat me bashkëshortin tuaj që do t'ju mbush me gëzim, ngazëllim dhe pritje! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, ky muaj ju favorizon për një takim të papritur dashurie që do t'ju pëlqejë!

Karriera dhe financat:

Lajmi i mirë i Majit është se financat tuaja do të bëjnë një rritje të vogël, gjë që do t'ju bëjë të ndiheni të lehtësuar dhe të qetë! Idetë e reja dhe sugjerimet profesionale do t'ju sjellin një hap më afër qëllimit tuaj personal.

Gaforrja:Letra Taro e muajit: Hëna

Të përgjithshmet:

Maji është një muaj emocional, i ndjeshëm, por edhe i këndshëm për ju! Letra e Hënës, e cila është gjithashtu sundimtari i shenjës suaj, thotë se këtë muaj do të ketë shkaqe gëzimi emocional! Në shtëpi, në familje do të ketë një ngjarje të gëzueshme që do t'ju japë një surprizë të këndshme! Marrëdhëniet tuaja po përmirësohen dhe tani keni përgjigje për situatat e kaluara!

Dashuria:

Muaji i shprehjes, por edhe plot emocion është Maji për ju! Do të ketë arsye për të marrë një konfirmim emocional nga personi që ju intereson. Një rilidhje erotik është në planet e muajit për ju! Nëse jeni tashmë në një lidhje, mund të rivendosni klimën e lidhjes tuaj seksuale!

Karriera dhe financat:

Në biznesin dhe financat tuaja do të ketë disa konfuzione të përkohshme si dhe paqëndrueshmëri! Gjëja pozitive për muajin është se do të keni ide të reja, kreativitet të mjaftueshëm dhe do të jeni në gjendje të punoni më shumë me punën tuaj.

Luani:Letra Taro e muajit: Dielli

Të përgjithshmet:

Maji është një muaj plot entusiazëm, por edhe ngjarje që ju japin gëzim, shpërblim, shikueshmëri dhe arritje! Letra e Diellit - i cili është gjithashtu sundimtari i shenjës suaj - thotë se e gjeni përsëri optimizmin tuaj dhe fitoni një plan të rëndësishëm për ju! Komunikimet dhe udhëtimet do t'i japin një notë të këndshme muajit tuaj!

Dashuria:

Flirtimi ka nderin e tij këtë muaj për ju që i përkisni shenjës të Luanëve. Ju do të jeni shumë të çuditshëm ndërkohë pushtimet tuaja do të rriten! Një admirues i ri erotik do ju fitoj në një mënyrë të bukur dhe do të rrisë vetëbesimin tuaj! Nëse jeni në një lidhje, muaji ka perspektivën për t'u argëtuar me bashkëshortin tuaj!

Karriera dhe financat:

Planet e reja të biznesit tani janë duke u bërë dhe jeni të kënaqur, jeni në kontakt me njerëzit dhe bëni një dëshirë biznesi realitet! Financat tuaja janë përmirësuar ndjeshëm dhe  tashme merrni perspektiva më të mira për të ardhmen!

Virgjëresha:Letra Taro e muajit: Kriza

Të përgjithshmet:

Maji nuk është një muaj për lojra dhe pakujdesi, por është muaji që ju bën thirrje për t'u përballur më shumë përgjegjësi dhe vazhdimësi me rrugën dhe të ardhmen tuaj! Ngjarjet që do të ndodhin në këto ditë pranverë do t'ju detyrojnë të mbylleni pak në guaskën tuaj për të menduar seriozisht për vendimet që duhet të bëni për evolucionin tuaj!

Dashuria:

Që nga fillimi i muajit ka pasur shqetësime në lidhje me ndjenjat tuaja! Situatat nuk ju kënaqin, por ato ju japin dyshime ... Marrëdhënia juaj po kalon në një periudhë të ftohtë, dhe tani ju duhet të sqaroni logjikën dhe të gjeni zgjidhje! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë do ju josh një person mjaft më i vjetër nga ju.

Karriera dhe financat:

Biznesi dhe financat tuaja janë fushat që do t'i kushtojnë gjithë interesin tuaj këtë muaj! Ju do të punoni mjaft orë dhe me përgjegjësi të madhe, shpërblimi për këto përpjekje do t’i keni muajine ardhshëm! Financat janë mjaft të shtrënguara dhe detyrimet ju ngutin!

Peshorja:Letra Taro e muajit: Bota

Të përgjithshmet:

Maji mund t'ju gjejë t; lodhur, por gjithashtu jeni të kënaqur, sepse tani e kuptoni se keni arritur të arrini njohjen që keni pritur. Disa ëndrra jete tani janë në fazën e përfundimit dhe ndiheni më bukur me veten sepse pranoni emocionalisht por dhe shpërblim material! Këtë muaj do të jepni dhe do të merrni shumë dashuri, do të përmirësoni marrëdhëniet tuaja dhe do të arrini plane të reja për hapat e ardhshëm.

Dashuria:

Këtë muaj mendoni se ka ardhur koha për t’ u hapur emocionalisht, për të dhënë, por edhe për të marrë shumë dashuri! Kjo është pikërisht ajo që do të bëni në Maj ... do të vayhdoni në investime emocionale. Ju do të vini një hap më pranë dashurisë dhe integrimit të vërtetë, nëpërmjet bashkimit me një njeri, me të cilin mund të jeni së bashku në një marrëdhënie të bazuar në sinqeritet! Nëse jeni tashmë në një lidhje, do të shihni më seriozisht rrjedhën e marrëdhënies tuaj dhe mund të bëni plane për martesë dhe formimin e familjes.

Karriera dhe financat:

Synimet tuaja të biznesit tani janë në proces të përmbushjes dhe një ambicie e madhe bëhet realitet! Ju do të merrni shpërblime profesionale, por edhe shtysë që duhet të vazhdoni të punoni shumë! Kariera juaj do të jetë në baza më të qëndrueshme. Në fushën e financave, nuk do të ketë ndryshime të mëdha.

Akrepi:Letra Taro e muajit: I Çmenduri

Të përgjithshmet:

Këtë maj, do të doni të bëni ndryshime dhe guxoni të krijoni plane të reja. Entusiazmi juaj dhe nevoja tuaj për rinovim do t'ju çojë për të marrë rreziqet tuaja dhe madje të sfidoni rrezikun! Jeta juaj po reformohet, por nervozizmi po dominon, po ashtu edhe egoizmi! Kushtojini më shumë vëmendje zgjedhjeve tuaja dhe përpiquni të shmangni grindje me njerëzit tuaj të dashur!

Dashuria:

Gjatë gjithë muajit Maj, favotizoni njohje të reja erotike, flirtim dhe lojë erotike! Aventura do të stimulojë epshin tuaj moral dhe erotik, por qëndrueshmëria në ndjenjat tuaja për momentin është e pasigurt, prandaj mos bëni investime emocionale. Nëse jeni në një marrëdhënie, shmangni gabimet ndaj partnerit tuaj ... mos mendoni vetëm për veten, lini mënjanë egoizmin!

Karriera dhe financat:

Impulsi dhe guximi munden këtë muaj të kenë koston e tyre! Mbajuni dhe mendoni më mirë për veprimet tuaja profesionale dhe financiare. Një propozim i papritur, mund të jetë joshëse, por do të fshehë rrezikun! Para marrjes së vendimeve vendimtare, mendoni për pasojat.

Shigjetari:Letra Taro e muajit: Shenjtori

Të përgjithshmet:

Në Maj disa gjëra maturohen brenda jush dhe koha është e drejtë për ju që të merrni disa vendime serioze për të ardhmen tuaj dhe rrugën që duhet të ndiqni! Vuajtjet e djeshme, ju dhanë mësime të rëndësishme, prandaj në Maj do të shihni rrugën tuaj më me vendosmëri, duke mposhtur një filozofi të re të jetës!

Dashuria:

Zona e emocioneve do të ketë një zhvillim mjaft serioz këtë muaj, pasi do të merrni iniciativa dhe do të përballni çështje më të pjekura dhe të përgjegjshme për marrëdhënien tuaj të qëndrueshme. Nëse nuk keni një marrëdhënie atëherë takimi me një person të ri do të vijë në jetën tuaj tani do ju bëjë që të kuptoni se disa gjëra në dashuri janë fatale ose përndryshe karmike të ndodhin!

Karriera dhe financat:

Ju do të punoni në mënyrë sistematike dhe të përqendruar sa duhet për të arritur sukses në arritjen e një qëllimi të madh profesional apo financiar! Ju do të merrni mbështetje dhe ndihmë nga një person i cili me të vërtetë beson dhe njeh aftësitë tuaja! Gjatë muajit do të keni një fitim të konsiderueshëm financiar.

Bricjapi:Letra Taro e muajit: Të dashuruarit

Të përgjithshmet:

Dashuria vjen dhe bëhet përparësia juaj për këtë muaj, duke rezultuar në shenja dhe neglizhencë të vogël në disa zona të tjera të jetës suaj! Ju do të vendosni shumë pamje në zhvillimin e një marrëdhënie erotike, por edhe në sektorin tuaj financiar në mënyrë që ta bëni jetën tuaj më të bukur.

Dashuria:

Djegëse do të jenë zhvillimet erotike të muajit! Jeta juaj emocionale bëhet më intensive dhe interesante, por nuk keni pasiguri, dyshime apo dilema. Nëse jeni në një lidhje, po ri-shfaqet klima e dashurisë me bashkëshortin tuaj! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie ... do bini në dashuri!

Karriera dhe financat:

Shpenzimet që do të bëni këtë muaj do të jenë të mjaftueshme, argëtuese dhe e gëzuar! Rezultati do të jetë për të kursyer pak nga buxheti juaj. Në fushën profesionale, mund të përdorni disa nga talentet tuaja për të bërë përparim!

Ujori:Letra Taro e muajit: Arma

Të përgjithshmet:

Fundi i Pranverës ju gjen për të dhënë përpjekjen tuaj për të vënë themele të forta në jetën tuaj. Do të marrin vendime të rëndësishme jetësore, të cilat do t'ju vënë në rrugën e suksesit. Ju do të arrini një jetë të rëndësishme ose shpresë të jetës! Pranë jush do të qëndrojnë njerëzit tuaj, i cili do të ndihet krenar për ju!

Dashuria:

Dëshirat e dashurisë suaj janë në rrugë të mbarë dhe tani mund të kërkoni dhe fitoni personin që dëshironi të keni në anën tuaj. Ky muaj, është dhënë përkushtimi thelbësor i dashurisë.

Karriera dhe financat:

Puna juaj e fuqishme dhe manovrat e mençura do t'ju ndihmojnë të zgjidhni problemet e biznesit të së kaluarës. Në të njëjtën kohë, avancimi ose promovimi i rëndësishëm do t'ju japë shpërblime të mëdha morale! Financat tuaja po fillojnë të rriten.

Peshqit:Letra Taro e muajit: Drejtësia

Të përgjithshmet:

Në Maj do të pajtoheni, do të tërhiqeni, duke peshuar  fillimisht pro tuaja dhe kundër lidhjes tuaj personale! Ju do të merrni vendime që do të jenë në lidhje me përmirësimin e marrëdhënieve tuaja personale. Ju do pajtoheni përsëri me njerëz që kanë qenë në të kaluarën ose që jeni grindur me ta!

Dashuria:

Letra e Drejtësisë deklaron se jeni tashmë në një marrëdhënie, do të jeni në gjendje të kapërceni problemet që janë krijuar midis jush dhe bashkëshortit tuaj! Do të ketë përpjekje të përbashkëta për të përmirësuar marrëdhënien tuaj dhe gjithashtu do të njihni gabimet tuaja! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, jeni emocionalisht të gatshëm për të mirëpritur një person të ri në jetën tuaj!

Karriera dhe financat:

Qetësia shpirtërore dhe perceptimi i duhur do t'ju ndihmojnë të bëni lëvizjet e duhura për të pasur rezultate pozitive në punën tuaj. Financat tuaja do të jenë të qëndrueshme, gjithashtu dhe çështje të pazgjidhura që kanë qenë të ngutshme për ju për një kohë të gjatë.

Shiko gjithashtu