Parashikimi I Muajit Maj 2019

01/05/2019 to 31/05/2019

Maji bën hyrjen e saj me një Hënë të Re tek Demi me Uranin dhe është koha për të bërë një hap të madh! Ky muaj ka të bëjë me fshirjen e së kaluarës. Do bëni hapa të vegjël drejt së ardhmes, e cila deri më tani duket të jetë plotësisht e panjohur, e çuditshme, e mbushur me surpriza ... Çdo gjë është e pazakontë që t’ju trembë. Në të njëjtën kohë, megjithatë, fakti që nuk keni asnjë ide se ku po shkoni, ju magjeps! Sidoqoftë, kjo pasiguri nuk është çështje e zgjedhjes - është e nevojshme! Lexoni më poshtë parashikimet mujore për shenjën tuaj dhe do të kuptoni se çfarë nënkuptojmë ...

Jeni gati të provoni diçka të re? Maji vjen me të gjitha llojet që nuk e keni shikuar më parë!

Çfarë thotë horoskopi në Maj 2019 me një fjalë? Entusiazëm! Dhe cila është përmbledhja e muajit Maj?

Rruga përpara! Ndryshimet dhe eksperimentet e rëndësishme karakterizojnë muajin e fundit të pranverës. Maji hyn dhe Merkuri vjen në kontakt me Marsin, Saturnin, Henën, Plutonin dhe në fund Jupiteri. Rezultati? Ju jeni të përmbytur me ide të reja, të cilat nëse organizoni lëvizjet tuaja siç duhet, mund të realizohen!

Saturni është retrospektiv me Henën tek Bricjapi nga fundi i Prillit, dhe kështu filloi numërimi. Sigurohuni që të mbyllni faturat tuaja me të kaluarën tuaj dhe të paguani çdo borxhe karmike që janë ende në pritje. Kjo duhet të ndodhë me qëllim që të heqin rrënojat që e shohin të tashmen tuaj dhe të pengojnë evolucionin e synimeve tuaja për të krijuar përsëri për të ardhmen tuaj. Hëna e re tek Demi më 4 Maj është në seancë me Uranin tek Demi, duke ju kërkuar të eksperimentoni dhe të guxoni diçka të re. Provoni një qasje të re. Të gjitha mjetet që keni përdorur më pare për të siguruar kushtet e duhura për t'u ndjerë të sigurtë tashme nuk japin. Koha për të gjetur një sistem të ri të vlerës. Koha për të parë për mjedisin e ri, optimal që ju nevojitet diku tjetër. Ajo që ju nevojitet tani nuk është fitimi i përkohshëm. Duhet të investoni sakt, duke pasur përfitime afatgjata në mendjen tuaj. Dashuri e vërtetë, jo vetëm gjeste. Asnjë vlerë nuk ka ndonjë metodë të vjetër që keni bastisur për kaq shumë kohë. Koha për diçka të re. Koha për të menduar me zgjuarsi dhe efektivisht!

Java e dytë e Majit sjell dëshirat tuaja në krye. Fundjava 6-7 Maj 2019 mund të jetë pak e vështirë për dy çështjet e zemrës dhe profesionale, pasi Afërdita tek Dashi bën një trekëndësh me Saturnin. Por gjërat duket se arrijnë deri në 9-11 Maj, kur Afërdita bën trekëndësh me Jupiterin dhe Diellin me Saturnin dhe lidhjet me Henën. Një gëzim, që gjendet një zgjidhje e këndshme dhe afatgjatë që rikthen besimin tuaj. Merkuri është në seancë me Uranin tek Demi në 8 Maj dhe sjell me vete frymëzim dhe ide inovative. Nga mesi i Majit, do keni shumë pasione! Më 15 të muajit, jeni mirë në dashuri dhe gjithçka që dëshironi, ashtu si Afërdita dhe Merkuri bëjnë një gjashtëkëndësh duke i dhënë duart për një ditë dashurie dhe kënaqësie! Ky është shansi juaj i fundit për të arritur diçka që ju dëshironi! 15 Maj është edhe dita që Afërdita hyn tek Demi dhe Marsi hyn tek Gaforrja, duke i bërë ata që i përkasin këtyre dy shenjave jashtëzakonisht tërheqëse për muajin tjetër. Merkuri është gjithashtu shumë aktiv dhe ju jep ushqim për të menduar. 18 Maji është kulmi i muajit me një Hënë të plotë sensuale tek Akrepi! Afërdita takohet me Uranin tek Demi në të njëjtën ditë dhe e bën zemrën tuaj të rreh çmendurisht. Kjo Hënë e Plotë është jashtëzakonisht sensuale dhe premton shumë! Nëse merrni parasysh se bie e Shtunë, ju duhet të filloni të hartoni diçka të veçantë! Dielli hyn tek Binjakët dhe Merkuri bashkohet me forcat më 21 Maj, kur të dy hyjnë së bashku. Dhe diku këtu çdo gjë bëhet e qartë! Ajo që deri më tani ka qenë vetëm një ide. Idetë tuaja japin fryt. Tani jeni gati për të ndarë mendimet tuaja, për të shkëmbyer mendime, për të negociuar dhe për të promovuar planet tuaja në mënyrë që të mund të materializohen! Shumë nga marrëdhëniet tuaja po negociohen në javën e fundit të Majit - dhe çifti Marsi dhe Afërdita vijnë për të ndihmuar! Marsi gjashtëkëndësh me Demin në 22 të muajit, duke sjellë me të elementin e befasisë si dhe një mundësi të jashtëzakonshme për novacion. Më pas, më 30 dhe 31 Maj, Afërdita tek Demi bashkon forcat me planetët e ëndrrës dhe logjikës, në një gjashtëkëndësh me Neptunin dhe një trekëndësh me Saturnin. Kjo është një mundësi e artë për dashuri dhe ky muaj sensual, i bukur përfundon në një model romantik, por që siguron.