Parashikimet

20/1-19/2
Ujori vjetor
01/01/2021 to 31/12/2021

Ndikimi i Uranit tek Demi (për ata që kanë lindur nga mesi i dhjetë ditëve të para deri në mes të dhjetë ditëve të dyta):

Ju doni ta vendosni në këmbë nga shtëpia juaj, ju po bëni revolucionin tuaj të madh. Ndërsa sundimtari juaj planetar, Urani, lëviz në shtëpinë tuaj të katërt, shtëpisë dhe familjes, ju do të shihni fishekzjarre në shtëpinë dhe familjen tuaj. Shanset për një finale ndezëse janë mjaft të mundshme pasi tani bëheni jashtëzakonisht agresivë dhe të papajtueshëm, gjëja më e vogël ju shqetëson dhe nuk ngrini një mizë mbi shpatën tuaj. Sikur të mos mjaftonte kjo mbingarkesë emocionale, sjellja juaj e doktoraturës mund të digjet ura me një person të njohur për ju. Merrni përgjegjësi për ndryshimet që duhet të bëni, veçanërisht me familjen dhe shtëpinë tuaj.

Një i afërm ose anëtar i familjes mund t'ju mërzisë. Mendoni pak... a është koha të hiqni dorë nga modelet kufizuese të fëmijërisë suaj dhe të liroheni nga varësia emocionale morbide nga prindërit tuaj? Bëhuni gati të luftoni me një person afër jush. Konkurrenca mund të jetë e ashpër, por mos u shqetësoni. Nëse disa njerëz në jetën tuaj ju ndikojnë negativisht dhe ju mërzisin vazhdimisht, Urani është këtu, afër jush, për t'u larguar nga njerëzit, disponimi negativ i të cilave ju shkakton. Mbi të gjitha, disponimi i tyre i keq transmetohet tek ju dhe sigurisht që nuk keni nevojë të thithni emocionet negative të dikujt tjetër.

Ndikimi i Saturnit tek Ujori:

Vetëm me luftë dhe vetë-disiplinim "e pamundura" bëhet e mundur! Ju keni shumë mësime karmike për të mësuar ndërsa Saturni në shenjën tuaj të zodiakut riformon jetën tuaj përmes shkollës së goditjeve të vështira. Ai mund të provojë qëndrueshmërinë dhe vullnetin tuaj, ju mund të duhet të luftoni për të kapërcyer disa humbje ose një lloj fundi. Disa pjesë të jetës suaj duhet të rindërtohen nga e para. Ju mund të jeni duke kaluar një tranzicion në jetë (duke u bërë prindër, duke blerë një shtëpi, duke vdekur, duke u martuar ose divorcuar) që ju detyron të maturoheni dhe të merrni përgjegjësi personale. Cfare nuk te vret te ben te forte!

Tani, ju jeni gati ta merrni jetën në duart tuaja! Edhe nëse keni dikë në krah, Saturni ju forcon forcën dhe qëndresën, ju do ta mësoni veten si kurrë më parë. Mendoni se po ndërtoni një ndërtesë. Projektimet arkitektonike mund të duken bukur, por toka duhet të ketë një themel të fortë për t'i rezistuar kohës. Ndoshta këto projekte kanë disa të meta dhe duhet të ridizenjohen. Por prisni… A doni vërtet ta ndërtoni këtë ndërtesë në këtë tokë apo toka do të përdoret më mirë për një park apo një hapësirë ​​publike? Tani është shansi juaj të rimendoni jetën tuaj dhe të bëni ndryshime para se të filloni të ndërtoni diçka të përhershme.

Ndikimi i Jupiterit tek Ujori:

Bëhuni gati për një revolucion të madh në jetën tuaj! Zgjerimi global, suksesi dhe eksitimi vijnë në jetën tuaj falë Jupiterit në shenjën tuaj të zodiakut. Theksoni sinqeritetin tuaj të menjëhershëm, optimizmin tuaj, vendosni qëllime të reja personale të shtrirë dhe bëni përshtypje përreth jush me ajrin që lëshoni. Shfrytëzoni në maksimum dhuratat kozmike që merrni. Ky planet i dobishëm ju ofron mbështetje, ju keni mbrojtjen e tij nga e keqja. Fati është në anën tuaj gjatë gjithë vitit, pasi pasioni juaj për jetën është ngjitës. Besoni në veten tuaj, besoni në idetë tuaja unike dhe ndoshta më e rëndësishmja nga të gjitha është të besoni në një botë pa kufij. Çfarëdo që të ndodhë tani, bëhet një ofertë për punë jashtë vendit ose për mësimdhënie ose një lidhje të re dashurie për të kuptuar vendin tuaj në këtë botë të gjerë në të cilën jetojmë.

Ndikimi i Jupiterit tek Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik:

Lironi frymëzimin tuaj! Jupiteri do të lëvizë për një kohë në shtëpinë tuaj të dytë, me para, kështu që një nga idetë tuaja artistike mund të jetë jashtëzakonisht fitimprurëse ose me vlerë të një shume të madhe bujare. Ju mund të nënshkruani një marrëveshje për një libër, një këngë, një film, pavarësisht nga talenti juaj, dhe ndoshta të merrni një parapagim. Një mundësi për të fituar të ardhura shtesë mund të vijë gjithashtu në rrugën tuaj. Intuita juaj mund të jetë arma juaj e fshehtë, kështu që krijoni një vizion dhe regjistroni qëllimet tuaja. Thjesht hulumtoni gjithçka tërësisht për t'u siguruar që ato nuk ju drejtojnë në një plan që nuk mund të realizohet, pasi mund të bëheni pak naiv dhe imagjinativ. Kontrolloni gjithçka për mbrojtje.

Ndikimi i një eklipsi Hënor tek Demi më 19 nëntor:

Një seri e re eklipsesh fillon këtë vit në aksin tuaj të katërt / të dhjetë që ka të bëjë me shtëpinë dhe karrierën tuaj, duke transformuar marrëdhëniet tuaja familjare dhe ambiciet tuaja. Hëna ju kërkon të gjeni ekuilibrin midis jetës suaj profesionale dhe personale, e cila mund t'ju kërkojë të hiqni dorë nga liria juaj në mënyrë që të keni stabilitet dhe siguri. Ju mund të ndryshoni rutinën e përditshme në shtëpinë tuaj ose duhet të shpenzoni para për një rinovim. Dinjiteti dhe besimi në vlerat tuaja mund t'ju detyrojë të largoheni nga një anëtar i familjes ose i afërmi, ose mund të lindin konflikte për arsye financiare. Ky eklips mund t'ju sjellë besim në vlerat tuaja dhe vetëbesim, i cili është i domosdoshëm për të ndryshuar zakonet tuaja të përditshme në shtëpinë tuaj, duke i dhënë përparësi shpenzimit dhe menaxhimit të kohës, në mënyrë që ato të pasqyrojnë atë që ju kënaq më shumë. .

Ndikimi i Afërditës së kundërt në Bricjap nga 18 dhjetor deri më 29 janar 2022:

Ju jeni zhytur në të kaluarën, në plagë të vjetra, inate dhe tradhëti ndërsa Venusi retrograd zhvendoset në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të paqartë dhe me re. Ju mund të zbuloni se ish-i juaj është martuar me dikë tjetër. Me e keqja; Ata biseduan në telefon dhe shkëmbyen mesazhe të nxehta dashurie, por ish nuk mund t'ju tregonte një detaj të rëndësishëm: Se ai dhe e dashura e tij e re kishin vendosur të martoheshin në mungesën tuaj! Eshtë e panevojshme të thuhet, ju do të ndiheni të tradhtuar dhe do të imagjinoni se do të silleni me ish-in tuaj ashtu siç e meriton. Prisni këtë marrëdhënie me thikë. Shtëpia e dymbëdhjetë gjithashtu rregullon agjendat sekrete, njerëzit në hije dhe armiqtë e fshehur. Nëse keni disa nga këto në listën tuaj të zezë, mund të jetë koha për të ecur përgjithmonë. Kush ka nevojë për dramën, kaosin dhe dhimbjen që ato shkaktojnë? Me siguri intuita juaj i bie ziles për ju që më në fund të thoni ... deri këtu!

Ujori 2021: Sqarime dhe mundësi!

Ujorë, me Saturnin dhe Jupiterin në shenjën tuaj të zodiakut është e qartë se 2021 parashikohet fuqimisht në të gjitha nivelet. Ju sqaroni brenda vetes atë që ju përfaqëson në të vërtetë, kufizoheni tek të tjerët dhe jepni damkën tuaj duke treguar vërtet atë që ju kënaq dhe çfarë nuk doni të keni më në jetën tuaj.

Urani në Dem, prek atë që ka lindur në mes të së parës deri në mes të dhjetë ditëve të dyta. Ju fton të ktheni të dhënat përmbys, veçanërisht në lidhje me familjen, pasi me kalimin e kohës konstatoni se zgjedhjet, mendimet dhe vendimet e mjedisit të njohur kanë punuar në mënyrë kufizuese në strukturën tuaj të karakterit. Eshtë koha të hiqni qafe atë që nuk ju lejon të hapni krahët dhe të hiqni qafe paragjykimet dhe mentalitetet që nuk ju përshtaten. Nuk përjashtohet që një ndryshim i rëndësishëm mund të jetë largimi nga shtëpia atërore që do t'ju ndihmojë të bëheni plotësisht të pavarur dhe të filloni jetën tuaj siç dëshironi.

Saturni nga Dhjetori 2020 ka kaluar në shenjën tuaj të zodiakut, ai prek të lindurit e parë deri në mes të dhjetë ditëve të dyta dhe ju e kuptoni që po hyni në një periudhë të pjekurisë, riorganizimit dhe demarkacionit intensiv ndaj të tjerëve që është e rëndësishme në jetën tuaj. Ju ndjeni se detyrimet rëndojnë mbi psikologjinë tuaj, por është një fakt që është koha për të marrë vendime në lidhje me rrugën tuaj personale në të gjitha nivelet. Jeta personale, profesionale dhe familjare gjykohet dhe rishikohet sipas të dhënave që dëshironi të keni në çdo hap. Eshtë e qartë se nuk do të hezitoni të jeni të fortë dhe absolut me njerëz që kanë luajtur një rol vendimtar deri më tani, duke kërkuar në këtë mënyrë të kuptoni se e dini shumë mirë se ku po ecni dhe se tani e mbani timonin fort në duar timonin e jetës suaj.

Jupiteri në shenjën tuaj të zodiakut nga dhjetori 2020 deri në mes të majit dhe nga fundi i korrikut deri në fund të dhjetorit 2021 do t'ju japë mundësi të rëndësishme në të gjitha nivelet, pasi ndiheni përkundër të gjitha kushteve stresuese dhe detyrimeve të rritura që me optimizëm dhe mendim pozitiv mund të bëni plane të mëdha që dëshironi të realizoni. Sigurohuni që të jeni të hapur me antena për sugjerime të mundshme që mund të vijnë, pasi ato do të jenë veçanërisht të mbara për ju. Nga mesi i majit deri në fund të korrikut, Jupiteri në Peshqit ju jep frymëmarrje në nivelin financiar, pasi mund të filloni projekte bazuar në buxhetin tuaj. Duhet të keni kujdes për mbetjet e mundshme, të cilat mund t'ju ndihmojnë të shijoni jetën përkohësisht, por gjithashtu do të krijojnë një hendek në të ardhurat tuaja.

Duhet të keni kujdes në të gjitha fushat dhe në vendimet e mundshme që mendoni se duhet të merrni në dy muajt e parë të vitit dhe në mes të qershorit. Katrori Jupiter - Uran (18.01) dhe katrorët Saturn - Uran (18.02, 15.06) nuk përjashtohen për të krijuar paqëndrueshmëri, duke përmbysur të dhënat e deritanishme kryesisht në nivelin profesional dhe personal. Kjo do të rezultojë në tensione në marrëdhëniet familjare që mund të përfundojnë keq nëse nuk kapërceni nervozizmin dhe pasigurinë që dëshironi të lehtësoni.

Eklipset në boshtin Shigjetari - Binjakët që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor krijojnë çështje të rëndësishme si në nivelin personal ashtu edhe në atë miqësor, pasi thirreni të mbyllni situata dhe periudha në jetën tuaj dhe të hapni të reja në rrethana të veçanta. Ju duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm kur bëhet fjalë për ndjenjat tuaja, pasi është e mundur që mund të ketë çështje që mund të çojnë në ekzagjerime të mundshme nga ana juaj. Qëndrimi juaj nuk duhet të krijojë pakënaqësi dhe shqetësim tek partneri juaj, pasi vetëm me qetësi dhe realizëm marrëdhënia do të zhvillohet normalisht. Kushtojini vëmendje në të njëjtën kohë ëndrrave dhe ambicieve që mund të keni, pasi ka shumë të ngjarë që ato të mos kenë një bazë realiste dhe të kenë zgjedhje të gabuara që më vonë do t'ju zhgënjejnë dhe do t'ju ulin në mënyrë jonormale. Eklipsi i Hënës në boshtin Akrepi - Demi më 19 Nëntor përqendron vëmendjen tuaj në familjen dhe mjedisin profesional, pasi jeni thirrur të mbyllni një periudhë të rëndësishme të jetës tuaj në mes të ekzagjerimeve dhe sjelljeve që nuk ju përshtaten. Paturpësia dhe impulsiviteti do të jenë këshilltarë të këqij në të cilët lëvizjet për këtë kujdesen që të mos humbasin masën, pasi kjo do t'ju çojë drejt zgjedhjeve të gabuara.

Ujori profesionalisht dhe financiarisht në 2021: Përfitoni nga mundësitë që ju jepen!

Frymë në nivelin financiar

Me Saturnin dhe Jupiterin në shenjën tuaj të zodiakut keni mundësinë të bëni hapa të vegjël në qëllimet profesionale dhe në aspektin e bashkëpunimeve tuaja. Fakti është që për të arritur ndonjë nga planet tuaja do të duhet të punoni shumë dhe të tregoni disiplinë, vullnet dhe përgjegjësi. Duhet të keni kujdes se si menaxhoni dhe si silleni, sepse nuk do të hezitoni të jeni të rreptë me njerëzit që ndoshta mendoni se nuk e kanë kuptuar se është koha të tregoni potencialin që keni dhe të përfitoni nga çdo mundësi që ju jepet. .

Marsi në Akrep nga fundi i tetorit deri në mes të dhjetorit rrit ndjeshëm detyrimet tuaja dhe krijon një mjedis profesional intensiv. Përgjegjësitë që ju jeni thirrur të merrni mund të krijojnë stres shtesë, por është mirë të mbani mend se ato ju japin mundësinë të tregoni aftësitë e tij personale në të njëjtën kohë. Kujdesuni për të shmangur konfliktet e mundshme me njerëz që luajnë një rol kryesor në karrierën tuaj, pasi është një fakt që kjo do të jetë frenimi i çdo dëshire dhe qëllimi tuaj. Përdoreni këtë kohë për të treguar vërtet atë që mund të krijoni në një nivel profesional, pasi tani është koha për të filluar njohjen e lakmuar që mund të kërkoni në karrierën tuaj. Qëndroni larg sjelljeve dhe paragjykimeve absolute që nuk do t'ju ndihmojnë të rriteni.

Cështjet sentimentale të Ujorit në 2021: Rivlerësimi i marrëdhënieve.

 Saturni në shenjën tuaj të zodiakut krijon ndjesinë se është koha të distancoheni nga gjendjet emocionale që po përjetoni në mënyrë që të vlerësoni nëse ju mbulojnë vërtet apo jo. Fakti është se kjo mund të krijojë probleme në nivelin personal, pasi partneri juaj ndoshta ndihet i izoluar. Eshtë e nevojshme të shpjegohet se jeni në një periudhë të rivlerësimit të të dhënave të jetës suaj dhe jeta personale nuk mund të lihet jashtë saj. Sigurohuni që të shpjegoni se ndiheni pa hezitim, pasi kjo do t'ju ndihmojë të shmangni intversionin, duke i dhënë mundësinë marrëdhënies tuaj dhe personit pranë jush të kuptojnë me të vërtetë në cilën rrugë po ecni.

Jupiteri në shenjën tuaj të zodiakut krijon kushtet për njohje të reja që vijnë në jetën tuaj për të theksuar nevojën për besim dhe zhvillimin e personalitetit tuaj. Mundohuni të vlerësoni në terma realistë dhe pa qëndrime arrogante se çfarë mund t'ju ofrojnë këta njerëz dhe si mund të kontribuojnë në zgjerimin tuaj personal. Në fund të fundit, viti i ri mund të jetë një pikë kthese në një nivel personal, prandaj është e nevojshme të mos liheni në ekzagjerim dhe të humbni thelbin.

Eklipset në boshtin Shigjetari - Binjakët që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor, përqendrojnë të gjithë vëmendjen tuaj në një nivel personal, pasi është e mundur të krijoni çështje që duhet të mbyllni në marrëdhënien tuaj. Por përpara se të merrni ndonjë vendim, jini të kujdesshëm që të jeni realist dhe të keni argumente të arsyeshme, pasi ekzagjerimet mund të çojnë në ligësi. Ju gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm në njohjet e reja të mundshme që vijnë pas vështirësive dhe degëve për të krijuar një skenë të ëndërruar në romancën tuaj. Por nuk përjashtohet që iluzionet të mbizotërojnë dhe më në fund do të besoni tek njerëzit që nuk e meritojnë atë.

Ujori, Sa jeni gati të bëni lëshime?

2021 është për ju! Ju fton të formoni një jetë më të mirë dhe të kuptoni identitetin tuaj. Kjo nuk do të vijë lehtë, përfshin ndryshime ose shqetësime në familjen tuaj dhe / ose jetën romantike ose mund të shfaqet si një udhëtim i dhimbshëm i brendshëm, psikologjik. Jupiteri, bamirësi i madh në shenjën tuaj, ju frymëzon me dëshira për zgjerim dhe ndryshim. Saturni gjithashtu në shenjën tuaj të zodiakut, mësuesi me përvojë, shkakton pyetje ekzistenciale. Urani, sundimtari i planetit tuaj, shqetëson dhe shqetëson jetën tuaj të dashurisë, duke përmbysur gjithçka në një çast. Ju do të duhet të bëni disa lëshime, por sa jeni të gatshëm për këtë? Ju duhet t'i menaxhoni sfidat me aftësi dhe durim.

Ky është një vit me forca universale të kundërta, në të cilin do të duhet të kontrolloni padurimin dhe nevojën tuaj për pavarësi, për të lënë mënjanë disa nga idealet tuaja. Dëgjoni mesazhin e Saturnit që ju kërkon të hiqni dorë kur situatat janë të tensionuara, në vend që të përpiqeni të shtyni gjërat. Duhet kohë për të menduar dhe për të pasur një pamje realiste të situatave që nuk të bëjnë të lumtur.

Dashuria kërkon durim dhe rezistencë

Urani në shtëpinë tuaj të katërt, e kaluara dhe familja, e pengon seriozisht lirinë tuaj. Kufizimet mbysin gëzimet dhe kënaqësitë e dashurisë, një ndjenjë kufizimi mund t'ju bëjë të prisni gjithçka në një çast. Kalimi i Jupiterit në shenjën tuaj vendos një balsam të vogël në zemrën tuaj, por mund të mos jetë e mjaftueshme për ju. Jupiteri ju inkurajon të hapni kartat tuaja dhe Saturni ju kërkon të prisni. Duhet të kesh durim dhe këmbëngulje nëse dëshiron të kesh një dashuri të qëndrueshme dhe të sigurt. Lumturia juaj varet nga aftësia juaj për të negociuar pengesat. Ju duhet të jepni më të mirën tuaj dhe të mos jeni strikt. Varet nga ju që të luftoni me kufizimet, ngadalësinë dhe pengesat, duke mësuar mësimet e vështira, por të rëndësishme karmike të universit.

Ju e ktheni faqen në dashuri

Eklipsi diellor i qershorit në shtëpinë tuaj të pestë erotike, ju kërkon të jeni fleksibël dhe diplomatik dhe ju jep besimin për t’u shprehur. Ndoshta ju afron me të dashurin tuaj, hapni një kapitull të ri së bashku, rindizni pasionin dhe dashurinë, hëna ju ndihmon të rigjallëroni një marrëdhënie që ka humbur magjinë e saj. Ju mund të zbuloni një dashuri të re, por duhet të jeni të kujdesshëm, mos nxitoni gjërat për tu rrëmbyer nga fjalët simpatike dhe pasioni, ata nuk janë këshilltarë të mirë për një marrëdhënie afatgjatë. Çdo njohje e re është më e mira si miqësi fillimisht derisa të vendoset besimi reciprok.

Diçka e fshehur që del në dritë trondit ekzistencën tuaj

Eklipsi i hënës në nëntor në shtëpinë tuaj të katërt, të kaluarën, shtëpinë dhe familjen, ju bën të pyesni për të kaluarën, traumat e fëmijërisë suaj, krijimin e një familjeje. Zbulimet e mahnitshme familjare krijojnë një konflikt të fortë të brendshëm midis asaj që jeni dhe atij që keni menduar se jeni ose sesi dëshironi të jetoni jetën tuaj romantike në lidhje me pritjet e familjes suaj. Padyshim, përpjekja për të pajtuar vlerat tuaja familjare me jetën tuaj romantike kërkon durim dhe këmbëngulje, jo kokëfortësi dhe papajtueshmëri. Ju shikoni prapa, te e kaluara, rrënjët tuaja, vini në dyshim disa gjëra, mbase diçka e fshehur për familjen tuaj dhe rrënjët tuaja që del në dritë lëkund ekzistencën tuaj. Ndoshta është një tjetër tronditje që duhet të durosh. Në fund të vitit do të keni mësuar shumë se kush jeni dhe çfarë dëshironi, tani duhet të vendosni me kë dëshironi të dashuroheni.

Për të marr harten tuaj personale astrologike klikoni ne kete andrese 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email : http://tpimarketing@gmail.com   ne Messinger , WhatsApp, Viber Jorgo Pulla: Tel. (00355) 699 464 446