PARASHIKIMET MUJORE: Maj 2023

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

 

PARASHIKIMET MUJORE: Maj 2023

Komunikimi po rikthehet teksa ne marrim hapa vendimtar në të gjitha fushat!

Edhe pse maji është larg nga të qenit një muaj i qetë dhe paqësor, pasi ka ende një eklips në dy javët e para dhe ne kemi ndikimin e Mërkurit në dukje retrograde, nga ana tjetër ai gjithashtu ka një bollëk aspektesh pozitive dhe ndryshimesh planetare që ndihmojnë me fillime të reja dhe të sjellë mesazhe optimiste. Le t'i nisim gjërat nga e para.

Më 2 maj, Dielli takohet me Merkurin në mënyrë retrograde tek Demi. Mes konfuzionit të shkaktuar nga mërkuri retrograd, ky aspekt mund të sjellë një shkëlqim qartësie. Ndoshta mund të shohim me një mendje të qartë një situatë që i ka rrënjët në të kaluarën.

Ndërsa Plutoni kthehet në retrogradë nga 1 maji, i kombinuar me Mërkurin retrograd, ne mund të rishqyrtojmë situatat që na shqetësoi në të kaluarën.

Ditët e para të muajit janë mjaft intensive, pasi po formohet eklipsi i dytë i vitit 2023, këtë herë një eklips Hënor që do të ndodhë më 05/05/2023 në aksin Akrep-Demi, duke na çuar drejt kthjellimeve në jetën tonë. Është e qartë se ky eklips nuk do të jetë i lehtë, pasi ndikohet drejtpërdrejt dhe fuqishëm nga ndikimi i Uranit dhe Merkurit retrograd në kundërshtim. Ndoshta duhet të dëbojmë diçka nga jeta jonë në mënyrë që të evoluojmë. Ndryshimet e papritura, përfundimi i papritur i situatave janë disa nga skenarët. Demi, Akrepi, Luani dhe Ujori me ditëlindje në dhjetditëshin e dytë të këtyre shenjave do të preken.

Në anën e kundërt të ndikimit të eklipsit në të njëjtën ditë formohet gjashtëkëndëshi i Venusit me Jupiterin që mund të sjellë një zhvillim pozitiv në çështjet e marrëdhënieve apo financave për Binjakët, Shigjetarin, Dashin, Luanin, Peshoren dhe Ujorin e dhjetditëshit të tretë

Më 07/05 Afërdita do të kalojë në shenjën e Gaforres duke nxitur sigurinë dhe rehatinë emocionale.

Një javë më vonë, më 15/05, Mërkuri do të përfundojë kursin e tij retrograd dhe do të vazhdojë drejt në Dem.

Ndryshimi më i rëndësishëm planetar i muajit është ai i Jupiterit i cili kalon në datën 16/05 në shenjën e Demit, pozicion që do ta mbajë deri në maj 2024. Ndikimi i tij nga mjedisi tokësor dhe material i Demit do të sjellë lehtësim në sektorin financiar. , por edhe një prirje më e madhe drejt kënaqësive dhe luksit në nivel personal.

Katrori i Jupiterit me Plutonin më 18/05 është megjithatë një gjemb në botën e ekonomisë në mbarë botën.

Më 19/05, Hëna e Re formohet në shenjën e Demit në një gjashtëkëndësh me Marsin në Gaforre, gjë që ndihmon fillimet e reja dinamike.

Më 20/05 Marsi do të largohet nga ujërat e thella të Gaforres dhe do të kalojë në shenjën e Luanit. Ditët sundohen nga tension i madh dhe polarizimi, ndërsa shihen lojëra intensive të errëta dhe në prapaskenë, pasi Marsi formon një kundërshtim me Plutonin dhe Dielli trekëndësh me Plutonin.

Ditëlindja e Binjakëve fillon në të njëjtën ditë. Nevoja për ndryshime dhe fillime të reja do të jetë e fortë gjatë gjithë majit, por do t'ju duhet të prisni disa ditë që të përfundojë retrogradi i Mërkurit, pra pas datës 16.05.2023 për të siguruar suksesin e fillimeve tuaja të reja.

Zgjidhni shenjën tuaj të zodiakut tani: