Parashikimet Mujore Maj 2022

 

 

 

Parashikimet mujore  Maj 2022

 

 

Muaji Maj hyn në mënyrë dinamike dhe me energji intensive pasi jemi në një periudhë eklipsesh që kanë ndikim të drejtpërdrejtë në nivelin financiar dhe emocional.

Fillimisht, Merkuri kalon tek Binjakët nga data 30/4 , duke na dhënë mundësinë të shprehim mendimet dhe shqetësimet në lidhje me mjedisin e afërt. Më 25/5 Afërdita kalon tek Dashi dhe na shtyn të dalim në plan të parë duke kërkuar dinamikisht vëmendjen e personave që na interesojnë. Shoqërueshmëria dhe ekstroversioni intensiv do të na afrojnë me marrëdhënie dhe bashkëpunime të reja që do të na magjepsin. Është e nevojshme të zbuten qëndrimet egocentrike që do të shqetësojnë.

Më 11/5 Merkuri fillon kursin e tij retrogradë tek Binjakët duke intensifikuar introversionin dhe keqkuptimet. Kushtet nuk janë të favorshme për iniciativa komunikimi dhe nënshkrimi të marrëveshjeve pasi ka shumë gjasa që më vonë të ketë ndryshime që do të na shqetësojnë. Në të njëjtën ditë, Jupiteri kalon në Dash , duke ndiuar ne  psikologjinë dhe optimizmin në të gjitha nivelet. Mundësitë e reja në jetën tonë personale dhe profesionale do të funksionojnë në mënyrë të favorshme, e rëndësishme është që të mos joshemi nga ekzagjerimet dhe arroganca që do të na çojnë në gabime.

Më 16/5 Eklipsi Hënor në aksin Demi - Akrep prek kryesisht shenjat e kryqit fiks të dhjetëditëshit të tretë ( Demi, Luani, Akrepi, Ujori ). Sqarimet në çështjet personale dhe financiare mund të çojnë në zhgënjim dhe zymtësi pasi ngjarjet karmike çojnë në vendime të rëndësishme. Presioni nga mjedisi social dhe dyshimet që dalin në sipërfaqe mund të çojnë në këputje përfundimtare që do të ndikojnë në marrëveshjet dhe transaksionet financiare dhe marrëdhëniet romantike.

Më 21/5 Dielli kalon tek Binjakët duke forcuar anën tonë të komunikimit. Takimet sociale dhe argëtimi hyjnë në programin tonë dhe rinovojnë psikologjinë tonë. Është e mundur të udhëtoni afër për arsye biznesi që do të na emocionojnë. Më 23/5, Merkuri rikthehet retrogradë te Demi , duke sjellë sërish në plan të parë çështjet financiare që na kanë pushtuar në të shkuarën. Ne kalojmë një proces të brendshëm që ka të bëjë me shpirtin , vlerat tona morale, nevojat tona emocionale dhe ne i ripërcaktojmë gjërat. Marrëveshjet financiare nuk do zhvillohen siç presim ndaj është më mirë t'i shmangni.

Më 25/5 Marsi kalon tek Dashi dhe na ndihmon të rizbulojmë dinamizmin dhe besimin në të gjitha nivelet. Asgjë nuk mund të pengojë planet tona dhe të na pengojë të arrijmë qëllimet tona. Humori ynë impulsiv mund të jetë një problem për shkak të nervozizmit dhe impulsivitetit që mund të na çojë.

Më 28/5 Afërdita kalon tek Demi duke përforcuar nevojën për të kaluar në mënyrë unike dhe për të shijuar momente gëzimi që zbukurojnë jetën. Çështjet financiare zbuten dhe na ndihmojnë të heqim qafe stresin. Pasioni dhe sensualiteti luajnë një rol udhëheqës në marrëdhënie pasi ne kemi aftësinë për të krijuar mjedisin e duhur për të shijuar shoqërinë e partnerit tonë.

Më 30/5, Hëna e Re tek Binjakët na shtyn drejt fillimeve të reja të rëndësishme në lidhje me mjedisin e afërt, tregtinë dhe komunikimin, njohuritë dhe informacionin. Është e rëndësishme të mbani mend se me Mërkurin retrogradë duhet të jemi absolutisht të kujdesshëm në negociata dhe marrëveshje në mënyrë që të mos ketë trazira dhe ndryshime të mëvonshme që mund t'ju shqetësojnë.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

Muaj të mbarë miq të dashur!

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Zgjidhni shenjën tuaj të zodiakut tani: