Parashikimet javore 20/01/20 - 26/01/20

Parashikimet javore

20/01/20 - 26/01/20

Zgjidhni shenjën tuaj të zodiakut dhe lexoni parashikimin javor të horoskopit për javën 20 - 26 Janar.    https://www.astrologu.al/sq/parashikimi-javor

Hëna e Re në Ujor: Idetë kërkojnë realizimin e tyre.

Java fillon në mënyrë dinamike me hyrjen e Diellit në Ujor, veçanërisht duke favorizuar shenjat e Ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori) dhe shenjat e Zjarri t(Dashit , Luanit dhe te , Shigjetarit). Fokusi  juaj  është kryesisht në aktivitetet miqësore, me një gatishmëri tëplot  për shoqëri dhe komunikim te qendrueshem . Idetë inovative dhe idetë revolucionare vijnë në tryezë dhe nuk përjashtohet mundësia që planet e përbashkëta të bëhen me njerëzit në mjedisin tonë miqësor.

Të Premten në 24 Janar, Hëna e Re në shenjen e Ujorit prek kryesisht ata që kanë lindur në dhjetëshin  e para të shenjave stabile si (Demi, Luani , Akrepi, dhe Ujori), duke krijuar kushte për fillime të reja që mund të jenë më shumë për aspirata dhe ambicie. Nje jave shume e mire ne zgjidhje te ceshtjeve te medhaja .

Katerkendeshi I drites  se (Diellit,dhe  Hënes) meUranin  në Demi mund të sjellë ngjarje të papritura që do të ndryshojnë rrjedhën e gjërave. Prandaj duhet të jemi shumë të kujdesshëm, sepse nervozizmi dhe ankthi mund të na demtojne . Ne duhet të jemi fleksibël dhe të qetë në mënyrë që të përshtatemi me të dhënat e reja që mund të mos jenë të lehta ose të këndshme për ne.

Në të njëjtën kohë ndikohet fuqimisht nga mesi i javës deri në fillimin e javes se ardheshme  e takimit të Afërditës me Neptunin në Peshqit dhe katerkendeshi  e me Marsin në Shigjetar, gjë që krijon kushtet për humbjen perballe  situatave në jetët tona personale. Eshtë e rëndësishme që mënyra se si sillemi në marrëdhënie nuk duket se është në përputhje me 'dëshirat' tona, pasi nevoja për të dhënë më të mirën dhe sakrificën për ata rreth nesh bie ndesh me dëshirën qe ne kemi per te dhene pranaj sa me te vemendeshem me te fituar do te jemi perball sfidave qe mund te kemi me te tjeret . Ne duhet t'i kushtojmë vëmendje vendimeve të rëndësishme të jetës sonë personale që janë të mira për të qen sa me korekt me veten ton . Le të mos nxitohemi  në përfundime, në mënyrë që të mos zhgënjehemi . Veçanërisht me te vemendeshem  këto aspekte janë shenjat e levizeshme  që lindi në mes dhjediteshin e  dytë (Binjakët, Virgjëreshat, Shigjetari, Peshqit). Ju urojme te  keni një javë të mbarë miq të dashur kudo ndodheni!

Shiko gjithashtu