Leximi Tarot muaji Mars 2019

01/03/2019 to 31/03/2019

Tarot: Parashikimet e Marsit 2019 për të gjitha shenjat.

Pranvera ka mbërritur dhe muaji i saj i parë është shumë i vështirë dhe tentativë ... "Çfarë dua për të ardhmen time dhe çfarë perspektivash kam? Çfarë meritoj? Çfarë vendimesh duhet të marr? " Këto janë disa nga pyetjet që do i marrim përgjigjet... Marsi sjell konfuzion, dilemë dhe shqetësim ndërkoh shumë do ndiejnë këtë muaj se vuajtjet bëhen "mësime"!

Letra Taro e muajit:Përmbajtja

Letra Taro e Arkanës së Madhe, e cila përfaqëson klimën e përgjithshme të Marsit, është letra e Përmbajtjes. Kjo kartë rekomandon kufizim! Këtë muaj, le të kujdesemi për mbajtjen e ekuilibrit, nëpërmjet vetëkontrollit! Dashuria shpërthen, ngatërron dhe ... tradhton! Gjatë muajit Mars dashuria do të luajë një rol të rëndësishëm. Megjithatë, do të ketë vështirësi dhe ngatëresa! Shumë do të besojnë se kanë rënë në dashuri, që kanë gjetur dashurinë e përrallave që gjithmonë kanë ëndërruar, por së shpejti do të kuptojnë se asgjë nuk është siç ata e kanë imagjinuar! Do të ketë pabesi, situata të dyfishta, shqetësime dhe zbulimi i sekreteve…Do të ketë rrëfime që do të shkaktojnë, por ato gjithashtu do të krijojnë dilema të fuqishme. Pra, çfarë duhet të bëjmë? Këtë Mars, jetojmë sot pa pritur ndonjë gjë nga e nesërmja dhe ne jemi gjithashtu në vëzhgim, sepse disa gjëra nuk janë ashtu siç duken! Në profesion dhe ekonomi, mbroni atë që ju takon ... Marsi nuk është një muaj për fillimet e reja, planet e guximshme të biznesit dhe vendet e punës që nuk janë të besueshme dhe nuk garantojnë stabilitet ... Kjo është diçka që duhet të kemi parasysh në mendjet tona që nga fillimi i këtij muaji. Gjatë ditëve të para të pranverës, partneritetet do të kenë pengesat e tyre, vonesat e tyre dhe keqkuptimet e tyre ... Do të ketë mashtrime dhe shumë do duan të marrin përfitime të të tjerëve. Dokumentet, marrëveshjet dhe marrëveshjet ekonomike do të fshehin kurthe të rëndësishme ... Pra, është e nevojshme që të përqëndroni dinamizmin dhe vendosmërinë tuaj dhe të themi jo për çdo gjë të re, ndërkohë që është e rëndësishme për të mbrojtur atë që kemi dhe me të drejtë e kemi atë!

Dashi: Letra Taro e muajit: Vdekja  “Përfundimi i situatave të pakëndshme ...

Të përgjithshmet:Pranvera fillon me vështirësi, me sqarime të forta që do t'ju bëjnë mërzitin, por në mënyrë që ju të jeni në gjendje të mirë! Gjatë muajit Mars do të ketë zhvillime të caktuara në marrëdhëniet tuaja personale (miqësore, profesionale, emocionale) dhe do të vendosni se cilët njerëz do mbani në jetën tuaj dhe cilët do largoni.Dashuria:Jeta juaj sentimentale nuk është në të mirën e saj në muajin e parë të Pranverës. Ju ndjeni dhimbje dhe zhgënjim rreth evolucionit të një historie erotike dhe e kuptoni se është koha për të thënë lamtumirë përfundimisht. Muaji do t'ju ndihmojë të lini pas ato që nuk po ndodhin dhe shikoni qëllimet tuaja seksuale para jush.Karriera dhe financat:Në Mars do të jeni të detyruar të paguani borxhet dhe të kujdeseni për punët e kaluara, por do të nguteni por t’ja arrini! Në fushën e punës tuaj, do të ketë riklasifikime në bashkëpunimet tuaja, do të zhgënjeheni, mund të tradhëtoheni nga dikush në mjedisin tuaj të punës!

Demi: Letra Taro e muajit: Vdekja «Qetësia kthehet në jetën tuaj» 

Të përgjithshmet:Pranvera më në fund po vjen në marrëdhënien tuaj nga ky Mars! Letra e përmbajtjes ju përfaqëson këtë muaj që do të thotë rilindje! Gjithashtu deklaron se do të rivendosë marrëdhëniet që kanë përjetuar vështirësi në të kaluarën. Ju do të rinovoni marrëdhëniet dhe do të gjeni veten me njerëz që ishit larguar prej tyre!Dashuria:Dëshironi ose prisni për rilidhje? Pastaj Marsi është muaji ideal për ta bërë ëndrrën tuaj të vërtetë! Këtë muaj, keni shumë shanse për të gjetur veten në krahët e një dashurie nga e kaluara! Nëse ky skenar nuk është "duke luajtur" në asnjë mënyrë, atëherë mbani mend se këtë muaj ju mund të përmirësoni marrëdhënien tuaj ekzistuese ndërkohë nëse nuk keni një partner ju mund të bëni një njohje shumë të mirë!Karriera dhe financat:Ju do të vini në kontakt me njerëz me të cilët mund të keni një bashkëpunim shumë të mirë dhe do të hapni perspektiva të reja për punën tuaj! Do t'ju ndihmojë të zgjeroni punën tuaj në çdo lloj mënyrë! Financat janë në një përmirësim gradual dhe më në fund pas një kohe  arrini të mbani ekuilibrin!

Binjakët: Letra Taro e muajit: Dialli  "Një muaj plot pasion dhe gabime!"

Të përgjithshmet:Ju dëshironi t’i keni të gjitha tuajat dhe do të jepni betejën tuaj për ta bërë këtë dëshirë tuaj një realitet! Këtë muaj karakterizoheni me këmbëngulje, humor absolut, erotizëm, ndërkohë tendencat tuaja do të kenë koston e tyre në jetën tuaj personale! Ju prisni shumë, si nga vetja dhe nga njerëzit përreth jush! Mos harroni, megjithatë, se pasioni juaj, xhelozia, obsesioni dhe këmbëngulja e pafund mund të vijnë në përparësinë tuaj!Dashuria:Jeta juaj emocionale karakterizohet nga një sfond i fortë në këtë muaj të vitit. Mbani sekrete, ndjeni xhelozi apo varet nga personi me të cilin jeni lidhur, doni të zbatoni kushtet dhe rregullat tuaja … Relakosohuni, për të shmangur luftën. Nëse nuk jeni në një lidhje, mbahuni në dëshira erotike që do të bëjë një pikëpamje të re në këtë kohë ... Do të jetë shumë premtuese, por premtimet e saj nuk do të jenë kaq reale!Karriera dhe financat:Një muaj konkurrence fillon për zonën tuaj të punës, kërkesat janë në rritje, ndërkohë ju keni vetëm një qëllim: fitimin dhe shikueshmërinë tuaj! Do të ketë fjalë dhe grindje në punën tuaj, kujdes kujt h i besoni, por gjithashtu investoni ekonomikisht! Fitimet priten këtë Mars, por kursimet janë të ...  pamundur!

Gaforrja: Letra Taro e muajit: Kulla “Askush nuk shpeton nga fati i tij”.

Të përgjithshmet:Asgjë nuk ndodh rastësisht, kjo është diçka që ju e dini mirë, por këtë muaj do ta kuptoni edhe më shumë! Marsi ndryshon programin tuaj, ndryshon planet, sjell njerëz të rinj në jetën tuaj, largon njerëzit e afërt nga ju dhe ju jep mësime të rëndësishme! Nuk mund të themi vetëm se ky muaj është ... i shquar dhe i paharrueshëm.Dashuria:Maskat bien dhe këtë muaj mësoni gjithë të vërtetën për një njeri të rëndësishëm për personin e zemrës suaj! Çfarë ndjen për ju? Cila do të jetë e ardhmja mes jush? Këto përgjigje do t’i merrni, do t'ju befasojnë, por duhet t'i pranoni ato! Rruga e jetës tuaj sentimentale ka një karakter të paparashikueshëm, por gjithçka që ndodh është fatale të bëhet dhe do të bëhet për të mirën tuaj! Karriera dhe financat:Këtë muaj, duhet të tregoheni të vëmendshëm dhe të përkushtuar për punën tuaj, por edhe të menaxhoni financat tuaja! Do të ndodhë në mënyrë të hapur, sidomos në vendin e punës ... Disa zhvillime do të jenë të papritura dhe ju atë që duhet të bëni është mbrojtja e temës së punës suaj dhe financave tuaja. Mos harroni se asgjë nuk është siç duket!

Luani: Letra Taro e muajit: Ylli “Gjeni përsëri buzëqeshjen tuaj”

Të përgjithshmet:Mirëprisni Pranverën në jetën tuaj dhe keni optimizëm, kreativitet, gëzim dhe buzëqeshje. Që nga fillimi i Marsit,  jeni duke kërkuar për ripërtëritje, për këtë arsye kujdeseni më shumë për pamjen tuaj, veshjën tuaj dhe ngjarjet e rastësishme që ju japin forcë, gëzim dhe ... konfirmim! Guxoni për atë që ju doni shumë dhe ... do ta fitoni atë!Dashuria:Një moment i rëndësishëm erotik vjen këtë Mars për ju! Nëse jeni tashmë në një lidhje, atëherë partneri juaj do t'ju tregojë dashurinë e tij në në çdo llojë mënyrë, do t'ju japë një dhuratë, një sugjerim ose do t'i jepni ndonjë kënaqësi të madhe në një farë mënyre! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, prisni hyrjen e papritur të një personi të ri në jetën tuaj, i cili gjithashtu do të luajë një rol vendimtar në jetën tuaj.Karriera dhe financat:Ka zhvillime pozitiv në biznesin tuaj këtë muaj. Një sugjerim, një mundësi, një zhvillim i rëndësishëm që do të luajë një rol të rëndësishëm në karrierën tuaj, është në planet e Marsit! Financat tuaja janë në rrugë të mirë ... Pritet një fitim ose një rritje e vogël e të ardhurave!

Virgjëresha: Letra Taro e muajit: Hëna “Dashuria ju jep fuqi”.

Të përgjithshmet:Ka ardhur momenti për të treguar ndjeshmëritë, por edhe ndjenjat tuaja. Në Mars i afroheni kërkesave të zemrës suaj, jepni dhe merrni dashuri, ngrohtësi dhe shumë shoqëri ... Ju shpenzoni më shumë orë me familjen dhe rifreskoni shtëpinë tuaj!Dashuria:Romantike do të jenë momentet e Marsit për ju, por do të ketë edhe arsye për tu ndjer të sigurt, të paqëndrueshme ose madje të pasigurtë për ndjenjat tuaja! Marrëdhënia juaj mund të "lidhë", mjafton të shprehni ndjenjat tuaja! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, guxoni të thoni "po"  në një romancë romantike që do të rritet!Karriera dhe financat:Me ide të reja dhe vullnet për punë, do të jeni në gjendje të bëni mirë këtë muaj. Imagjinata juaj, kreativiteti dhe talenti do t'ju ndihmojnë në çdo hap profesional ... Sidoqoftë, zhvillimet serioze dhe të rëndësishme që prisni gjatë procesit të prodhimit do të kenë disa vonesa të vogla. Financat nuk janë në "fortesat" e tyre dhe do të kenë shpenzime të jashtëzakonshme, të cilat do të lidhen kryesisht me shtëpinë dhe familjen!

Peshorja: Letra Taro e muajit: Bota « Jepini fund vështirësive»

Të përgjithshmet:Marsi ju gjen me lodhje, por jeni edhe të kënaqur, sepse tani e kuptoni se keni arritur të arrini njohjen që keni pritur. Disa ëndrra jete tani janë në fazën e përfundimit dhe ndiheni më bukur me veten sepse merrni shpërblim emocionalisht dhe materialisht! Këtë muaj do të jepni dhe do të merrni shumë dashuri, do të përmirësoni marrëdhëniet tuaja dhe do të arrini plane të reja për hapat e ardhshëm.Dashuria:Këtë muaj ndjeni se ka ardhur koha për t’u hapur emocionalisht, për të dhënë, por edhe për të marrë shumë dashuri! Kjo është pikërisht ajo që do të bëni në Mars ... duke shkuar në investime emocionale. Ju do të vini një hap më pranë dashurisë të vërtetë, nëpërmjet bashkimit me një njeri, me të cilin mund të jeni bashkë në një marrëdhënie të bazuar në sinqeritet! Nëse jeni tashmë në një lidhje, do të shihni më seriozisht rrjedhën e marrëdhënies tuaj dhe mund të bëni plane për martesë dhe përfamilje.Karriera dhe financat:Synimet tuaja të biznesit janë në proces të përmbushjes dhe ambicia juaj e madhe bëhet realitet! Do të merrni shpërblime profesionale, por edhe shtysë që duhet të vazhdoni të punoni shumë! Kariera juaj do të hyjë në baza më të qëndrueshme. Në fushën e financave, nuk do të ketë ndryshime të mëdha.

Akrepi: Letra Taro e muajit: Kriza "Vendime të vështira për një të ardhme më të mirë!"

Të përgjithshmet:Ky mua plot përgjegjësi dhe tani duhet të shikoni shumë seriozisht disa nga punët tuaja personale. Ju hasni pengesa dhe kufizime, ju e kuptoni se duhet të ndryshoni taktikat, ndërkohë që presioni që merrni nga njerëzit e jetës suaj të përditshme është e mjaftueshme! Ju duhet të tregoni durim, maturi në vendimet tuaja dhe t’i kushtoni vetes atë që mendoni se është e rëndësishme dhe e vlefshme ...Dashuria:Sektori emocional nuk ka rolin kryesor këtë muaj në jetën tuaj të përditshme. Ndjeni se ka një largim të rëndësishëm emocional mes jush dhe njeriut që ju intereson dhe ... ndryshoni taktikën! Tashme kuptoni më shumë se kurrë që duhet të lini të kaluarën prapa dhe të shihni përpara.Karriera dhe financat:Muaji që ka shumë punë dhe kërkesat e larta është Marsi për ju. Ju do të bëni shumë, për sa kohë që jeni të përkushtuar për punën tuaj dhe pikat tuaja të forta! Mbështetja që do të merrni nga një person do t'ju japë përvojë dhe njohuri. Ekonomia, megjithatë, ende ju shtyjnë.

Shigjetari: Letra Taro e muajit: Kriza "Vendime të vështira për një të ardhme më të mirë!"

Të përgjithshmet: Ky mua plot përgjegjësi dhe tani duhet të shikoni shumë seriozisht disa nga punët tuaja personale. Ju hasni pengesa dhe kufizime, ju e kuptoni se duhet të ndryshoni taktikat, ndërkohë që presioni që merrni nga njerëzit e jetës suaj të përditshme është e mjaftueshme! Ju duhet të tregoni durim, maturi në vendimet tuaja dhe t’i kushtoni vetes atë që mendoni se është e rëndësishme dhe e vlefshme ...Dashuria: Sektori emocional nuk ka rolin kryesor këtë muaj në jetën tuaj të përditshme. Ndjeni se ka një largim të rëndësishëm emocional mes jush dhe njeriut që ju intereson dhe ... ndryshoni taktikën! Tashme kuptoni më shumë se kurrë që duhet të lini të kaluarën prapa dhe të shihni përpara.Karriera dhe financat: Muaji që ka shumë punë dhe kërkesat e larta është Marsi për ju. Ju do të bëni shumë, për sa kohë që jeni të përkushtuar për punën tuaj dhe pikat tuaja të forta! Mbështetja që do të merrni nga një person do t'ju japë përvojë dhe njohuri. Ekonomia, megjithatë, ende ju shtyjnë.

Bricjapi: Letra Taro e muajit: I Çmenduri  "Koha për ndryshime!"

Të përgjithshmet:Marsi fillon me ju që të keni dëshirën për të bërë ndryshime dhe për të guxuar plane të reja për të ardhmen tuaj! Ju keni guxim, entusiazëm dhe humor për rrezik ... Faktet e reja vijnë për t'ju bërë të lëvizni shpejt për të bërë një rinovim të madh në jetën tuaj! Të rinjtë vijnë në jetën tuaj, por jeni në ngritje dhe duhet të shmangni lëvizjet e pahijshme!Dashuria:Dashuria lëviz në kontekste të çuditshme këtë muaj! Nga njëra anë doni pavarësinë tuaj dhe të keni kokën tuaj të qetë, nga ana tjetër doni të bini në dashuri dhe bëni çmenduritë tuaja në dashuri! Martesa sjell tundime erotike dhe fillime erotike, por ato nuk do të zgjasin shumë!Karriera dhe financat:Marsi është një muaj sfidues për biznesin dhe financat tuaja dhe kjo që duhet të shmangni është pakujdesia! Do të ketë lëvitje intensive dhe do të merrni propozime të rëndësishme ... Ju dëshironi të bëni një ndryshim, por për momentin ju duhet të frenoni veten dhe të mos merrni pjesë në plane të reja biznesi. Mos harroni se kushdo që dëshiron shumë, humb dhe ato pak! Në financat tuaja, mbajeni veten nga shpenzimet e panevojshme!

Ujori: Letra Taro e muajit: Shenjtori "Pranvera fillon me përvoja të reja! "

Të përgjithshmet:Marsi, edhe pse një muaj i vështirë... Që nga fillimi i tij keni kapërcyer pengesat e djeshme dhe rinovoheni psikologjikisht, fizikisht dhe shoqërisht ... Prania juaj bëhet e kërkuar, gëzimet po bëhen gjithnjë e më shumë dhe mundësitë që do të merrni janë premtuese. Kuptoni se disa nga problemet tuaja të kaluara ju kanë dhënë mësime të rëndësishme që kanë dal për mirë!Dashuria:Dëshira që plotësohet këtë muaj për ndjenjat tuaja është të stabilizoni një marrëdhënie që do t'ju mbulojë në fushat kryesore! Disa ndoshta edhe ju mendoni për martesën, bashkëjetesën ose të merrni seriozisht një marrëdhënieje këtë muaj! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë Marsi ju jep perspektivën e një njohjeje të re dhe kuptimplote.Karriera dhe financat:Një mundësi e re hapet para jush në fillim të Marsit! Diçka që prisni, diçka që doni shumë, do të bëhet realitet këtë muaj dhe do t'ju ndihmojë shumë në vazhdimin e karrierës tuaj! Financat tuaja po përmirësohen dhe tani do të keni mundësi për një burim të ri të ardhurash!

Peshqit: Letra Taro e muajit: I Dashuruari"Shijoni dashurinë! "

Të përgjithshmet:Ju po kaloni një periudhë ku nuk mungojnë surprizat! Këtë muaj, ndodhin ngjarje, që ju bëjnë të gëzoni çdo moment, argëtohuni dhe jetoni të lumtur. Dëshira juaj e dashurisë është e ngritur dhe i kushtoni shumë në fushën e dashurisë! Nuk mungojnë edhe momentet që humbni këtë muaj, sepse nuk mund t'i menaxhoni lehtë ndjenjat tuaja!Dashuria:Momenti i konfirmimit erotik erdhi. Këtë muaj liheni në rrjetat tuaja të dashurisë dhe ju shijoni gjithë madhësinë që ju kishte munguar shumë ! Muaji ndihmon në zhvillimet erotike me një histori të së kaluarës ose madje ndihmon në nxitjen e klimës erotike mes jush dhe partnerit tuaj! Mundohuni vetëm për të luftuar xhelozinë dhe disponimin posedues që disa momente do të shkaktojnë konfuzionin e tyre në ndjenjat tuaja!Karriera dhe financat:Muaji është krijues për profesionin tuaj, edhe pse duket se nuk do të ketë ndryshime të mëdha! Ju do të keni ide, të cilat mund të aplikoni gjatë muajve të ardhshëm! Ju do të merreni me një punë që ju pëlqen, ju shpreh, dhe më vonë do të jeni në gjendje të keni sukses nëpërmjet saj! Financat tuaja nuk janë në të mirën e tyre, sepse humbja, tregjet dhe detyrimet ju lënë me portofol bosh!

Shiko gjithashtu