https://www.astrologu.al/sq/parashikimi-javor 03/02/20 - 09/02/20

https://www.astrologu.al/sq/parashikimi-javor    03/02/20 - 09/02/20  

 

Parashikimet javore  të horoskopit

Zgjidhni shenjën tuaj të horoskopit  dhe lexoni parashikimin javor për javën e 3 - 9 Shkurt.

https://www.astrologu.al/sq/parashikimi-javor

Java fillon me Mërkurin duke kaluar tek shenja e Peshqeve  të Hënën, me 3 Shkurt, gjë që na shtyn të futemi dhe te meremi me  emocionet e momentit  dhe të lëmë anën praktike të jetës. Por kjo nuk është, shumë reale për t’u arritur, do të jetë e vështirë të përqendrohemi në çështje të përditshme, në mënyrë që të përmbushim angazhimet që kemi mar persiper . Ndjeshmëria fillon me  kujtimet  qe mbizotërojnë në mendjet tona, kështu që të përjetojmë momente të gezueshme , duke u përballur me plagë që nuk janë shëruar akoma nga e kaluara edhe pse e kaluara ka pasur veshtiresi ne ekonomi dhe mundoheni te pranoni realitetin dhe kjo eshte nje ane e mire per juve ne kete jav te mereni me mbylljen e se shkuares njehere e mir. Ndikime dhe shume ndryshime do te keni juve te shenjave  të ndryshueshëm (Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari, Peshqit) jeni më  te ndikuar pasi diskutimet dhe planet vijnë në tryezë në një nivel personal, profesional dhe familjar.

Të Premten, me date 7 Shkurt, Afërdita kalon në shenjën e Dashit, veçanërisht duke favorizuar shenjat e Zjarrit (Dashin, Luanin dhe  Shigjetarin) si dhe shenjat e Ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori). Me Afërditën në krye  të pikave të dobëta të saj, është e rëndësishme të jemi në gjendje të menaxhojmë veten ton ne ceshtje te rendesishme ku nevriklleku nuk ka vend por qetesia ju jep shanse te medhaja  që mund të shfaqen në jetën tonë personale dhe të ndihmoj  fatin tone ne kete jave . Në të njëjtën kohë, ne kemi mundësinë që të jemi aktivë socialë dhe të bëjmë hapa domethënës për të bërë marrëveshje që kanë të bëjnë shumë me financat tona. Eshtë mese e mundur që njohjet e reja do të jenë !!!të nxehta!!! dhe pasionante në kete jave , por angazhimet e rendesishme qe keni marre persiper do të jetë një pengesë për vazhdimsin  e ceshtjeve erotike me pak zjuarsi eshte mundesia ti realizoni por kujdesi duhet.

 

Hëna e Plotë në boshtin Ujor – Luan diten  e Dielë, 9 Shkurt do te përqendroheni me teper në anen shpirterore personale, si dhe në marrëdhëniet tona miqësore, në aktivitetet ton ate rendesishme  dhe në miqt tane  për të cilat ne interesohemi dhe dëshirojmë të marrim pjesë ne ceshtje te rendesishme qe ka te bej me biznesin tone apo vendin e punes sepse do te kemi ndryshime kete jave . Eshtë koha për të mbyllur një rreth marrëdhëniesh qe ka te bej me te ardhmen tone  ose një periudhë shumë të rëndësishme të jetës sonë dhe të kalojmë në fazën tjetër më kreative dhe të mbarë për ne dhe individët që luajnë nje rol te rendesishem përreth nesh. Eshtë e rëndësishme të përqëndrohemi në momentet te rendesishme si ne pune dhe ne anen sentimentale  qe do të na ndihmojnë të përjetoni  ndjenjën në maksimum perjuve qe jeni ne kerkim per dick ate re  . Eshtë e mundur që njohjet e reja do të na çojnë tani e tutje në emocionet tona dhe të na japin shtysën e nevojshme për ta shikuar jetën me optimizëm dhe për të bërë lëvizjet e nevojshme për zhvillimin tonë personal si fejes njohje serioze bashkim familjare nje lidhje e prishur me pare ka gjasa te kthehet ne kete perjudhe. Ato  qe ndikohen me teper jane  nga Shenjat stabile si  (Demi, Luani , Akrepidhe Ujori) që kanë lindur në fund të dhjediteshit te  dytë dhe në fillim të dhjediteshit të  tretë. Ju uroj qe te keni një javë të mbarë miqtë tanë të dashur! Gjithashtu, nëse keni një histori që nuk eshte mbyllur akoma cikli, pra jeni te ndare dhe as  bashk nuk jeni ende me dikë nga e kaluara, atehere mësoni më shumë rreth ceshtjeve qe keni mund te komonikini direct me sekretarin ton  ne www.astrologu.al   te mesoni se sit e abonoheni per te pare se si ta beni per vete i/e dashuren  tuaj te zemres.per me teper per te lexuar shenjen tuaj klikoni ne Andresen e meposhteme ………………………………………………………..

https://www.astrologu.al/sq/parashikimi-javor

Shiko gjithashtu