Parashikimet Numerologjike për muajin Gusht 2018

03/08/2018

Numerologjia e Gushtit : Numri 10

Numri që përfaqëson tendencat e përgjithshme të Gushtit dhe rezulton nga shuma e Gushtit (8) dhe vitit në të cilin jemi (2018) është 10, q; tregon se do të ketë ngjarje karmike, ndryshime fatale, kthim të fatit për më mirë dhe realizimi –realizimi i ëndrrava të jetës!

Dashuria ka fuqinë të fitoj çdo gjë!

Këtë muaj do të ketë përgjigje, zgjidhje dhe ribashkime me marrëdhëniet që janë ruajtur për një kohë të gjatë! Në të njëjtën kohë, këtë muaj do të krijojë dashuri fatale që do të zgjojnë instinktet erotike dhe do t’ju falin shpagimin zemrave të plagosura!Askush nuk do të ankohet këtë Gusht, po aq sa ne të gjithë ndiejmë se dashuria është fuqia që mund të kapërcejë gjithçka!

Mundësitë e papriturafalin rritje profesionale dhe ekonomike!

Mund të jeni duke përjetuar periudhën më të vështirë të krizës, me financat jashtëzakonisht të kufizuara dhe vendet e punës janë në stanjacion, por mundësitë do t’u jepen atyre që me të vërtetë e meritojnë dhe janë të lodhur prej saj!Këtë muaj do të ketë ngjarje me fat që do të përmirësojnë punën dhe financat për shumë prej nesh!Në të njëjtën kohë këtë muaj do të ketë edhe mundësi për të shlyer borxhet ose për të dhenë para!

Astrologu.al përgatiti parashikimet mujore të numerologjisë për muajin Gusht

Gjeni numrin tuaj personale të ditëlindjes (p.sh. ditëlindjen tuaj) dhe shihni parashikimin tuaj mujor personal.

Si mund të gjej numrin tim personal të ditëlindjes?

Për të gjetur numrin personal të Diellit tuaj në numerologji, mjafton të shtoni shifrat e ditës dhe të muajit që keni lindur. Nëse shuma që rezulton ka dy shifra, atëherë shtoni dy shifrat për të marrë një numër shifror.

Shembull: Data e lindjes 29 Dhjetor (p.sh. 29/12)

Shtojmë ditën dhe muajin e lindjes: 2 + 9 + 1 + 2 = 14

Doli një numër me dy shifra, kështu që ne shtojmë dy shifrat 1 + 4 = 5

Numri personal i ditëlindjes për personin që ka lindur 29/12 është 5

 

Parashikimet numerologjike për muajin Gusht

 

Numri personal 1:

Të përgjithshmet:Ky Gusht do të pushojë nga konceptet dhe problemet, do të hiqni qafe ankthin tuaj dhe do të kapërceni fobitë dhe pasiguritë e rëndësishme! Ju do të mësoni të vërteta të rëndësishme, si për veten tuaj dhe për ndjenjat tuaja, dhe do të keni më shumë mundësi të vëreni se keni bërë gabime, të cilat do dëshironi tani të rivendosni!Përmbushja e një qëllimi është në programi i muajit, dhe këtë muaj do të vendosni edhe disa qëllime të reja për të ardhmen tuaj! Iniciativa të mëdha dhe fillimet e reja do t’ju mbushin me entuziazëm.

Dashuria:Ju jeni duke kërkuar për dashuri të vërtetë, ajo që mund të përballojë kohën … Këtë Gusht, afroheni më shumë me marrëdhënien tuaj të qëndrueshme dhe kapërceni pengesat e djeshme. Nëse nuk jeni një marrëdhënie, atëherë muaji juaj ju jep mundësinë të takoni një lidhje të re që do të luajë një rol të madh në jetën tuaj.

Para/Kariera:Këtë muaj profesioni juaj do të riorganizohet dhe do të bëni disa ndryshime të rëndësishme që keni menduar për një kohë të gjatë!Do të ketë mundësi të reja dhe do hyni në dilemën e marrjes së rreziqeve për të fituar një të ardhme më të mirë profesionale!Ju do të keni një propozim profesional që do t’ju japë një shpërblim moral. Për financat tuaja, periudha favorizon hapje të reja me kujdes dhe vëmendje!

Numri personal 2:

Të përgjithshmet:Gushtiju gjen të lumtur, me energji dhe dëshirën për ndryshime të përgjithshme në jetën tuaj! Mundësitë e reja do ta bëjnë këtë Gusht pamjen e tyre në jetën tuaj dhe ju tani do të merrni vendimin për kthimin e një faqe të re në jetën tuaj!Me guxim, vendosmëri, por gjithashtu dhe pak rrezik, do të merrni vendime të rëndësishme dhe do të ndiqni synime të reja! Kujdes nga egoizmi dhe sjellja e paqëndrueshme!

Dashuria:Emocionet tuaja ju nxisin dhe ju bëjnë të punoni mjaft impulsivisht këtë muaj të vitit! Do të jetë një person që do të kënaqet me interesin tuaj dhe do t’ju japë imagjinatën …Nëse jeni në një marrëdhënie, kini kujdes që të mos dorëzoheni në një tundim që do t’ju përballojë me telashe! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, do të ketë lëvizshmëri intensive erotike, por tani stabiliteti është i pasigurt.

Para/Kariera:Edhe pushime të bëni këtë Gusht do të paraqesë me siguri mundësitë që do të lidhen me punën tuaj dhe do t’ju magjepsë! Do të flisni për disa ndryshime dhe këtë muaj do të mendoni edhe për të bërë një kthesë në karrierën tuaj!Fitimet” nuk janë vetëm për biznesin tuaj, por edhe për financat … Do të ketë ngritje të lehtë, por duhet të shmangni pakujdësinë.

Numri personal 3:

Të përgjithshmet:Gushti ju gjen me forcën tuaj të jeni pak të rënë pak dhe me dëshirën të doni të kaloniqetë, me shokë dhe ngrohtë me njerëzit tuaj! Këtë muaj do të bëni gjithçka për të qenë në gjendje të ndiheni të sigurt në jetën tuaj!Marrëdhëniet tuaja do të luajnë një rol të rëndësishëm, dhe do të kenipak grindje që ishin bërë me njerëzit tuaj të afërt.

Dashuria:Ndjenjat tuaja do të jenë mjaft të bukura këtë muaj! Së pari marrëdhënia juaj do të jetë më bashkëpunuese dhe e ngrohtë, ndërkohë do të merrni vendimin për një kurs më të qëndrueshëm në ndjenjat tuaja!

Para/Kariera:Do të jeni bukur,do jetoni momente romantike ndërkohë nëse nuk jeni në një marrëdhënie, mbajeni mend: këtë muaj do të jetë një person që do të vjedhë zemrën tuaj!Profesioni dhe financat tuaja duket se po lëvizin me kushte të qëndrueshme këtë muaj. Konceptet tuaja zhduken, shqetësimet tejkalohen, ndërkohë do të keni diskutime rreth partneriteteve të reja që do të fillojnë vjeshtën e ardhshme! Ekonomia ndal ngadalë po vjen në një seri!

Numri personal 4

Të përgjithshmet:Në Gusht do të udhëtoni, do argëtoheni, do bëni njohje të reja dhe mendimet tuaja do të shpëtojnë nga problemet që keni pasur deri më tani! Mendja juaj do të nxitoj me një shpejtësi marramendëse dhe energjia juaj do të jetë në lartësitë e saj! Ngjarjet, lajmet dhe mesazhet e muajit do ju bëjnë të gjeni përsëri buzëqeshjen dhe entuziazmin tuaj!

Dashuria:Gushti është një muaj flirtimi dhe lojë erotike! Tashme keni humor për të luajtur dhe të argëtoheni në ndjenjat tuaja! Do bëni një udhëtim të bukur me partnerin tuaj dhe nëse nuk keni një partner, atëherë në një lëvizje do të njihni një dashuri të re! Në përgjithësi, këtë muaj do të tërhiqeni si magnet çdo person që ju synoni, por sjellja juaj do të jetë jo serioze!

Para/Kariera:Frymëzim të madh do këni këtë muaj në punën tuaj dhe kjo mund të jetë për shkak të orëve të relaksimit që do t’ju ndihmojnë të keni ide të reja! Ju do të mësoni një ndryshim për profesionin tuaj, i cili gjithashtu ju ndihmon në financat! E vetmja gjë që duhet të keni kujdes dhe të shmangni këtë muaj është mospërputhja në detyrimet tuaja!

Numri personal 5:

Të përgjithshmet:Gushti nuk është aq i pakujdesshëm për ju, sepse keni përgjegjësi dhe obligime që nuk ju lejojnë të ikni, të relaksoheni dhe të argëtoheni ashtu siç prisnit! Ju do të keni një shqetësim të madh në lidhje me çështjet që ndikojnë në shtëpinë dhe familjen tuaj, kështu që do ta neglizhoni veten tuaj! Pa marrë parasysh sa e vështirë është, përpiquni t’i kushtoni kohë relaksimit dhe argëtimit, sepse e keni nevojë me të vërtetë!

Dashuria:Gushti është muaji që do t’ju japë ndjenjën e stabilitetit! Tani do të kuptoni se nevojat tuaja janë duke ndryshuar, ndërkohë mund të merrni vendimin për të formalizuar! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë do të mendoni me pjekuri dhe seriozitet dhe do të merrni vendimin për të lëvizur në mënyrë drastike për të gjetur gjysmën tjetër.

Para/Kariera:Veçanërisht e kërkuar për profesionin tuaj do të jetë Gushti dhe kjo do të ndodhë sepse do të mbani përgjegjësitë e partnerit tuaj! Këtë muaj do ndjeni se ofroni shumë, pa pasur ekuivalent! Mos harroni, se përpjekjet që po bëni do t’ju shpërblejnë pak më vonë … Financat tuaja do të jenë të qëndrueshme!

Numri personal 6:

Të përgjithshmet:Gushti është një muaj plot surpriza dhe ndryshime! Do të kaloni shumë më mirë sesa keni pritur dhe planifikuar … Rritja, suksesi ,ngjarjet e papritura dhe të këndshme do t’ju bëjnë të gjeni entuziazmin tuaj përsëri! Këtë muaj mund të ndryshoni shtëpi, punë, ose të bëni një udhëtim të gjatë dhe rëndësishëm. Këtë muaj njerëzit e rinj do të hyjnë papritur në jetën tuaj!

Dashuria:Këtë Gusht doni të luani dhe të rinovoheni, dhe këtë do bëni! Jeta juaj sentimentale mundet për momentin të mos jetë e qëndrueshme, por është e sigurt që do të jetoni momentet më të kënaqshme dhe zbavitëse të vitit! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, një dashuri e re do të marrë mendjen tuaj dhe nëse jeni në një lidhje do të gjeni sërish ndeshjen e dashurisë me bashkëshortin tuaj!

Para/Kariera:Gushti është muaji i rrjeteve dhe kontakteve të biznesit që do t’ju ndihmojnë të diskutoni dhe negocioni marrëveshje të reja, si në punë ashtu edhe në financat! Një propozim i ri do t’ju gjejë të paparashikueshme, mendojeni drejtë dhe prisni t’ju jap para pas dy muajsh.

Numri personal 7:

Të përgjithshmet:Këtë Gusht jeni me familjen tuaj dhe njerëzit tuaj shumë të afërt, të cilët do të kenë nevojë për mbështetjen tuaj! Si në të kaluarën ju kanë mbështetur, kështu që edhe ju nga ana juaj do jetë nevoja të qendroni më afër për problemet e tyre. Në të njëjtën kohë, këtë muaj do ta kuptoni se nëpërmjet sakrificave, mund të arrini pikën që dëshironi.

Dashuria:Ndjenjat tuaja … as qajnë, as qeshin këtë Gusht! Do të keni disa pasiguri ose dilema që do t’ju bëjnë të ndiheni të pasigurt për të ardhmen e një marrëdhënieje ose të një njohje. Personi që keni në zemrën tuaj do t’ju shqetësojë me qëndrimin e tij dhe do të jeni të detyruar të shikoni situatën mes jush dhe vetes reale! Më mirë të shmangni marrjen e vendimeve përfundimtare këtë muaj, sepse pak më vonë do të pendoheni!

Para/Kariera:Pas punës intensive dhe shumë orëve të gjata të përmbajtjes profesionale, do të jeni në gjendje të arrini njohjen dhe respektin këtë muaj nga bashkëpunëtorët tuaj ose shefit tuaj! Gjithashtu do të keni një shpërblim të papritur (profesionale apo financiare) që keni qenë duke pritur për një kohë të gjatë!

Numri personal 8:

Të përgjithshmet:Çastet e izolimit do të dëshironi të keni këtë Gusht! Nevoja juaj më e madhe do të jetë për të pushuar, të hiqni qafe stresin dhe njerëzit që ju kanë lodhur, duke kaluar më shumë kohë në vetvete dhe marrjen e vendimeve që dini duhet të merren këtë kohë! E kaluara ju ka dhënë mësime të rëndësishme dhe tani duhet të riorganizoni jetën tuaj!

Dashuria:Gushti nuk është muaji më i dashur i vitit, përkundrazi ndiheni se diçka është e gabuar, se diçka nuk është pikërisht ajo që ju dëshironi. Momente të vetmisë, rishikimit, dhembjes dhe meditimit ju detyron të shqyrtoni disa nga ndjenjat tuaja!

Para/Kariera:Puna juaj ju lodhi me presionet e vazhdueshme dhe këtë muaj keni venoj për pushim … Financat natyrisht nuk ju favorizon dhe nuk mund të keni pushimet që dëshironit, kjo është diçka që ju kufizon dhe ju hedh në çast psikologjike. Muaji ju ndihmon të mendoni dhe të vendosni se cilën rrugë doni të ndiqni në profesionin tuaj!

Numri personal 9:

Të përgjithshmet:Çfarë do çdo personqë të mundet të kaloj një gusht të lumtur? Paraja dhe dashuria janë të mjaftueshme për t’u ndjerë plotësisht, plot kënaqësi dhe përmbushje! Këtë muaj keni një tendencë, si në dashurinë tuaj dhe në financat tuaja, ku do të dilni të fituar! Mundësitë e muajit janë të rëndësishme dhe do t’ju bëjnë të ndiheni se lumturia, megjithëse ngadalë, kthehet përsëri në jetën tuaj!

Dashuria:Dhe ndërkohë që keni mendjen tuaj në plazhe, peizazhe romantike dhe emocione plot me parashikime, Gushti vjen për të përmbushur pritjet e zemrës tuaj, duke dhënë një pasion të madh … Ju të vetmen gjë që keni për të bërë është të mos tërhiqeni negativisht nga ajo , duke shkaktuar xhelozitë dhe konfliktet, të cilat më vonë do të pendoheni!

Para/Kariera:Absolutisht, mire do të punoni këtë muaj në profesionin tuaj! Do të vendosni kushtet tuaja, do jepni betejën për një të nesërme më të mirë dhe vërtetë do arrini të dilni të fituar! Një rritje e detyrave, e cila do t’ju japë një promovim ose një shpërblim, është në programi i muajit. Sa i përket financave tuaja, jeni në periudhën më pozitive të vitit, ku fati është në anën tuaj!

Shiko gjithashtu