Back
  /  Astrologjia   /  Parashikimi per dashurine sot   /  Yjet Weekend! çështjet sentimentale të fundjavës nga 14 deri më 15/04/2018.

Yjet Weekend! çështjet sentimentale të fundjavës nga 14 deri më 15/04/2018.

Shenja të dashura,ju uroj që të keni një fundjavë të mirë. Se bashku do të vërejmë fenomenet Astrologjike që ndikojnë tek ne dhe çfarë  mund të ndodhi me ne, për të reaguar si duhet,të  bëheni njerëz më të mirë dhe çdo ditë që kalon  të përmirësoheni. Ky artikull  ju paralajmëron se çfarë mund të bëni në qoftë se nuk silleni siç duhet dhe duke u rrembyer nga impulset e momentit duke u larguar nga  logjika, etika. Këto mund tju bëjnë të prishni një marrëdhënie të mirë ose tju pengojë të ndërtoni një tjetër.

Zgjidhni shenjën tuaj dhe shihni se si do zhvillohet  fusha juaj sentimentale këtë fundjavë:

Shenjat dhe këtë fundjavë kanë aspekte të favorshme, por edhe ato më të ashpra do të  ndikojnë në ndjenjat tuaja.

E premte 13/4 Hëna tek Peshqit formon një trekëndësh me Jupiterin tek Akrepi duke ju bërë të  shfaqni pasionin tuaj ndaj partenerit.

Te shtunën, 14/4 Hëna kalon tek Dashi përkrah Merkurit dhe pasdite duke formuar katërkëndësh me Saturnin nga Bricjapi dhe krijimin e ndikimeve nga  klima e përgjithshme, për të krijuar pengesa në komunikimin disa ndjenja nga e kaluara.

E diel 15/4 Hëna përsëri tek Dashi, duke formuar një katërkëndësh me Marsin nga Bricjapi dhe kombinimi I vrullit, agresionit dhe nevojës në radhë të parë.

Le t’i lëmë ato të parashikimet e përgjithshme që ndikojnë njëri-tjetrin në një mënyrë të ndryshme dhe le të shohim më konkretisht ato që  shqetëson çdo shenjë ne ndjenjë. Dashuria Yjet weekend analizon se si 12 shenja do të kalojnë këto dy ditë, a është një fundjavë e bukur apo jo?

Le të lexojmë në detaje se çfarë na pret në fundjavë e 14-15 Prill 2018 dhe se si të shpenzojnë kohën e tyre  shenjat.

Dashi: I vrullshëm dhe i shfrenuar, të premtën Hëna do të jetë tek Peshqit dhe formon një trekëndësh me Jupiterin nga Akrepi, sikur qiejt janë  hapur për tju ofruar  lumturi në jetën tuaj emocionale. Çfarë do të bëni? Por sigurisht përqafoni  partnerin tuaj .Të shtunën do të kalojë Hëna në shenjën tuaj, energjia juaj është në maksimum. Kalimi i Merkurit reaksionar dhe katërkëndëshi që formon pasdite me Saturnit nga Bricjapit tregon se si të orjemntoni  këtë energji në drejtimin e duhur për të ndihmuar në marrëdhënien tuaj dhe të mos keni fërkime me partenerin tuaj.

Te dielën hëna gjendet në shenjën tuaj dhe formon katërkëndësh  me Marsin nga Bricjapi dhe më vonë të njëjtën ditë me Plutoni, përsëri tek Bricjapit, duke nxjerr agresionin, impulset dhe kërkesat për partnerin tuaj. Nëse ju jeni vetëm e premtja tregon  ndikimin tuaj ndaj disa dashuri të vjetra, dhe të shtunën të keni parasysh  Merkurin dhe ndryshimet të bëra ne  disa njohuri. Të dielën, qëndrimet agresive nuk do të ndihmojnë nësedoni të afroheni me dike.

Demi : Të premtën Hëna do të jetë tek Peshqit dhe prioritet do të jenë miqtë tuaj. Prezantoni dhe partnerin juaj ne shoqeri dhe të argëtoheni së bashku.Të shtunën Hëna do të kalojë tek Dashi përkrah  Merkurit dhe katërkëndëshi me Saturnin tek Bricjapi, bëheni të mbyllur  dhe të pasigurt, mëdyshjet tuaja dhe do ishte  pa të drejtë të  thyeni me mosbesimet dhe rezervat zemrën e të dashurit tuaj.

Të dielën hëna ende tek Dashi formon një katërkëndësh  me Marsin nga Bricjapi dhe një tjetër me Plutoni përsëri nga Bricjapi, që ekzagjeron gjerat dhe në qoftë se ju të përpiqen për të manipuluar partnerin tuaj do të keni grindje. . Nëse ju jeni vetem të premten trekëndëshi Hënë-Jupiter nga Akrepi, është një ditë e favorshme për të gjetur një mik, dhe të shtunën për të marrë tëmos lejouar që përbuzësit tuaj të ndikojnë në ju. E diel në qoftë se ju doni të bëni një afrim, mos përdorin metoda ekzagjerimi që do të  kenë pasoja.

Binjaket: Hëna tek Peshqit ju bën të përqëndroheni në punën tuaj, ndërsa trekëndëshi qe formohet me Jupiterin nga Akrepi ju jep mundësi për të ndar me partnerin tuaj mendimet tuaja në mënyrë që të kërkoni dhe të gjeni zgjidhje së bashku. Të shtunën, Hëna do të kalojë tek Dashi me Saturnin përkrah nga Bricjapi, prioriteti juaj mbizotëruese janë miqtë tuaj dhe  injoroni partenerin tuaj I cili  keqkuptohet duke shkaktuar krizë në marrëdhënien tuaj. Menaxhoni  kohën tuaj për të shmangur problemet.

Të dielën me Hënën ende tek Dashi formon një katërkëndësh  me Plutonin nga Bricjapi, miqësia juaj nuk është në gjendje të mirë dhe ju akuzoni padrejtësisht  bashkëshortin tuaj. Peërdorni  logjikën tuaj për ti shmangur ato. Nëse ju jeni vetem të premten do të merreni mëçeshtjet  profesionale dhe mund të gjeni atje diçka interesante. Të shtunën, vëmendja do të fokusohet  për një njohje të re më një sjellje qe ju ndihmon  të shmangni keqkuptimet dhe të dielën duke u bazuar tek mendimi juaj  dhe jo tek të tjerët për njohje të re, pasi nuk do të jenë konstruktive për të vendosur.

Gaforrja: Enderrimtar dhe udhëtoni me mendjen tuaj si Hëna tek Peshqit, në vende të largëta të imagjinates. Nëse ju bëni një plan  me partnerin tuaj dhe të filloni  duke e planifikuar që tani, ju të jeni të sigurt se do ja kaloni shumë mirë.Të shtunën me Hënë tek Dashi, përkrah me  Merkurin nga pasditja formon një katërkëndësh  me Saturnin nga Bricjapi, keqkuptimet e krijuara nga situatat e ngatruara dhe programet. Të jeni të kujdesshëm me veprimet tuaja, që këto fenomene mos të kenë të bëjnë me ju, partneri tuaj dhe marrëdhëniën tuaj për të shmangur tensionet dhe grindjet.

Të dielën me Hënë ende tek Dashi formon një katërkëndësh  me Marsin nga Bricjapi dhe një tjetër me  Plutonin nga Bricjapi gjithashtu, tensionet dhe ngatresat në punë që lind nuk duhet të transferohen në marrëdhënien dhe partnerin tuaj, ai do të ndikohet në të njëjtën mënyrë.Nëse ju jeni vetem  të premten jeni të ndihmuar nga trekëndeshi I formuar nga  Hëna me Jupiterin nga Akrepi dhe ju sjelli një njohje  nga një hapësirë ​​filozofike kërkimi ose një udhëtim që ju bëni. Të shtunën me  Merkurin jo në levizje të rregullt mos bëni takime sepse nuk do të bini dakord, dhe të dielën në qoftë se ju bëni  një të njohuri të re, së shpejti mund të gjeni se nuk ju përshtatet.

Luani: Të premten me Hënën tek Peshqit duke formuar një trekëndësh me Jupiterin nga Akrepi, ju ndjeni dashurinë  për partnerin tuaj për të tejmbushur dhe të  bëni marrëdhënien tuaj të rinovohet, duke i dhënë lumturi të dyve.Të shtunën do të kalojë Hëna tek Dashi përkrah Merkurit që është në levizje jo të rregullt dhe formon një katërkëndësh  me Saturnin tek Bricjapi,komunikimin me partnerin tuaj nuk është I mirë dhe krijon nervat ,vështirësi dhe tensione në marrëdhënien tuaj. Ai dukej më mirë tani dhe  I lini ato mënjanë .

Të dielën me Hënën ende tek Dashi dhe formon dy katërkëndësha  , një me Marsin dhe tjetra me Plutonin janë të dyja tek Bricjapi, që rendon  jetën e përditshme dhe duani të shpëtoni prej saj. Merrni partnerin tuaj dhe organizoni një ekskursion, një udhëtim të shkurtër dhe shkarkoni stresin tuaj. Nëse ju jeni vetem  të premten, nëse ju bëni disa njohje do të doni të mësojnë sa më shumë që të jetë e mundur rreth tyre nëse mendoni të njejtat gjera . Por mos harroni të bëni atë me takt. Të shtunën, keqkuptimet që sjell Merkurit që është në levizje jo të rregullt nuk do të jeni në gjendje të komunikoni në mënyrë efektive me një njohje të re. Të dielën, nëse doni të gjeni një partener, kërkoni atë në rrethin tuaj.

Virgjëresha :Të premten do të jetë një nga ditët tuaj më të mira,  hëna tek Peshqit dhe formon trekëndësh me Jupiterin nga Akrepi do ju japi një dhuratë të papritur në marrëdhënien tuaj, pavarësisht se kush e ka menduar atë nga ju të dy.Të shtunë Hëna do të kalojë tek Dashi përkrah Merkurit që është në levizje jo të rregullt  dhe formon një katërkëndësh  me Bricjapin, marrëdhëniet e prekura nga këto kënde, duke krijuar tjetërsim dhe ftohtësin. Ju do të vuajnë në qoftë se nuk tregoheni të kujdesshëm me kritikat dhe  vërejtjet për partenerin tuaj.

Të dielën me Hënë ende tek Dashi formon dy katërkëndësha  , në njërën anë me Marsin dhe në anën tjetër me Plutonin,të  dy nga Bricjapi, ju jeni të mbytur nga pasiguria dhe tensionet që vijnë nga tributi i shpirtit tuaj. Mos i sillni ato tek bashkëshorti juaj dhe t’i stresoni ata padrejtësisht me tensionet tuaja. Nëse nuk keni një lidhje dhe ju kërkoni të premten, do të gjeni diçka aty afer. Të shtunën dhe të dielën, jini të relaksuar dhe të qetë me sjelljen tuaj dhe pa presione, në një njohje të re për të mos humbur interesin.

Peshorja:Të premten mund të mendoni se jeni të ngarkuar me peshat dhe detyrime,por Hëna tek Peshqit dhe formon një trekëndësh me Jupiterin nga Akrepi ju ofron ndihmën e partnerit tuaj, mbështetjen  të cilen do ta  vlerësoni dhe do të mbyllni mire mbremjet tuaja.Të shtunën hëna do të kalojë tek Dashi përkrah Merkurit që është në levizje jo të rregullt  dhe formon një katërkëndësh  me Saturnin nga Bricjapi, rikujtoni plagët e dhimbshme. Shmangni të përcillni ankesat tek bashkëshorti tuaj, sepse këto situate do të ndikojnë negativisht tek ju.

Të dielën me Hënën tek Dashi dhe formon dy katërkëndësha , me Marsi dhe Plutoni , të cilat janë të dyja nga Bricjapi , ju jeni agresiv në mënyrën që ju imponoheni tek partneri juaj që nuk do të mbetet pasiv, por do të reagojë fuqishëm. Ju mund ta shmangni atë tani duke e ditur trendin e yjeve. Nëse jeni vetëm, ndoshta bashkëshorti i ardhshëm mund ta gjeni të premten, për aq kohë sa keni të bëni me detyrimet tuaja dhe ofroni ndihmën tuaj. Të shtunën,nuk ju jepen mundësi për njohje, vetëm gabime dhe keqkuptime, dhe të dielën, kur agresioni ka arritur kulmin vetëm zenka mund të bëni.

Akrepi : Të premten me Hënë tek Peshqit dhe trekëndëshi me Jupiterin në shenjën tuaj ju bën të jeni protagonist në të gjitha, para të  gjithash në dashuri pasi mund të rindizni dashurinë tuaj me partenerin dhe ai ka sy vetëm për ju dhe marrëdhënia juaj arrin kulmin e saj .Të shtunë Hëna kalon tek Dashi  është përkrah Merkurit që është në levizje jo të rregullt  dhe në mbrëmje formon një katërkëndësh  me Saturnin nga  Bricjapi. Ju jeni të ngarkuar me detyrime, Merkuri pengon komunikimin tuaj dhe keqkuptimet sjelliin ftohtësinë dhe tjetërsimin me partneri tuaj nuk I cili nuk  është i gatshëm të ofrojë ndihmën e tij, kështu që të dyja palët janë me nervat. Shmangni ato.

Të dielën Hëna do të vazhdojë të jetë tek Dashi dhe formon një katërkëndësh  në Mars tek Bricjapi, duke treguar se forcat janë duke ju lënë, kështu që merrni pushim nga detyrimet dhe qetesohuni me partnerin tuaj .Nëse ju jeni vetëm  të premten keni një ditë mjaft të favorshme. Të shtunën tjera gjera do të thoni dhe  tjera do të kuptojnë personat qe ju interesojnë dhe do  jepni imazhin e gabuar dhe përshtypjet negative. Të dielën do të bëni disa njohuri por mos u ngutni të vendosni pë ato.

Shigjetari:Hëna të premtën do të jetë tek Peshqit dhe formon një trekëndësh me Jupiterin nga Akrepi, ju do të ndjeni nevojën për tu strehuar ne shtëpinë tuaj, të ndiheni të sigurt dhe të ngrohtë. Do të jetë nënglizhim nga ana juaj nëse nuk përfshijni partnerin tuaj në këtë  ngrohtësi do të bëni mjedisin tuaj ideal. Të shtunë Hëna kalon tek Dashi  është përkrah Merkurit që është në levizje jo të rregullt  dhe në mbrëmje formon një katërkëndësh  me Saturnin nga  Bricjapi, mund të shfaqet një dashuri e vjetër. Nga qëndrimi juaj do të përcaktohet reagimi që do të ketë parteneri juaj.

Të dielën me Hënën ende tek Dashi duke formuar me Marsin një katërkëndësh nga Bricjapin dhe  pasdite një tjetër katërkëndësh me Plutonin dhe atë nga Bricjapi, ju vijnë në sipërfaqe pasiguri që nëse  shpreheni qartë në partnerin tuaj është e sigurt që do të gjeni se si ti kaperceni ato. Nëse ju jeni vetëm  mund dali një dashuri e këndshme nga një dashuri e vjetër . Të shtunën tek një njohje e re mos shfaqni  pasiguritë tuaja dhe tju konsiderojnë karakter të dobët, ndërsa të dielën për të shmangur vendimet e nxituara, sigurohuni para se të bëni një njohje të re.

Bricjapi: Hëna tek Peshqit duke formuar trekëndësh me Jupiterin nga Akrepi ju bënë më social, ju duhet të gjeni veten mes miqve dhe të afërmve tuaj dhe të përfshiheni me partnerin tuaj në shoqeri të medhaja . Ku ka rëndësi qe të kaloni mirë .Të shtunën Hëna do të kalojë tek Dashi  dhe përkrah është përkrah Merkurit që është në levizje jo të rregullt  dhe në mbrëmje formon një katërkëndësh  me Saturnin nga  shenja juaj. Ju bëjnë të filloni zenkat me  familjën tuaj për histori të vjetërta dhe  ju do të bëni mire të mos shfaqeni më partenerin tuaj në këto lloj ambjentesh.

Të dielën Hëna ende tek Dashi  dhe formon një katërkëndësh  me Marsin me shenjën tuaj dhe më vonë në pasdite një tjetër me Plutonin nga shenja juaj, pasojat dhe shkaqet e problemeve familjare vazhdojnë si dhe ankesat dhe nervat nuk do të mungojnë. Gjëja më e keqe që ju mund të bëni është që tja përcillni marrëdhëniës tuaj. Nëse ju jeni vetëm  të premten do të keni  pranimin që ju mendoni se ju duhet, për të zgjedhur partenerin tuaj të ardhshëm.Të shtunën nuk është  ditë e përshtatshme, sepse ju kujtohen  përvoja të pakëndshme dhe të dielën me nerva që ju keni nuk do  ju lejojnë të jepni përshtypje të mirë.

Ujori :Hëna do të jetë tek Peshqit dhe duke formuar trekëndësh me Jupiterin nga Akrepi,duke ju ngritur moralin tuaj dhe të ndjeheni të sigurt,me vetbesim  të mjaftueshme dhe të plotë pasi të gjitha llojet e nevojave tuaja  ndjehen sikur  janë të mbuluara, veçanërisht nëse kaloni një mbrëmje me partnerin tuaj, pas një darke të mirë. Të shtunën, Hëna do të kalojë tek Dashi  përkrah Merkurit që është në levizje jo të rregullt  dhe pasdite  formon një katërkëndësh  me Saturnin  nga Bricjapi,duke  krijuar keqkuptime, tensionet, ndryshime, thashetheme. Mbani  bashkëshortin dhe marrëdhënien tuaj jashtë prej tyre për të mbajtur dhe ruajtur atë që ju keni krijuar!

Të dielën Hëna do të vazhdojë të jetë tek Dashi dhe formon një katërkëndësh  me Marsin nga Bricjapi dhe më vonë  pasdite me Plutoni  nga Bricjapit dhe ju keni fituar prej tyre grindjen, kokëfortësi dhe autoritarizmin.Nëse nuk I  kufizoni ato dhe të ngrihet mosmarrëveshja më e  vogël me shokun tuaj do të jetë fillimi I një problem të madh pë ju. Nëse ju jeni vetëm  fati ju  godet atje ku nuk e prisni, ndryshe të  shtunën prishen të gjitha keto, ndërsa të dielën mos u nxitoni në vendime për njohje të reja.

Peshqit:Të  premten me Hënën në shenjën tuaj dhe Jupiteri duke formuar trekëndësh nga Akrepi ju bën të lumtur dhe impulsive se. Mos e zbuloni këtë anën tuaj tek  të tretët, sepse ju do të keni problem më partenerin tuaj.To shtunën Hëna do të kalojë tek Dashi duke sjell pasiguri  në ekonomi dhe në jetën tuaj emocionale dhe mbulimin e këtyre nevojave. Takimi i Hënës me Merkurit që është në levizje jo të rregullt  nuk kontribon në marrëveshje të arsyeshme, dhe katërkëndëshi i Saturnit nga Bricjapit,krijon tensione dhe fërkime me miqtë tuaj. Qershija mbi tortë do të jetë tendenca e zotërimit që do të shfaqni për partenerin tuaj dhe do të merrni diçka analoge nga ai .

Të dielën Hëna ende tek Dashi dhe do të formojë dy katërkëndësha, një me Marsin dhe të tjera më vonë pasdite me Plutoni dhe të dyja nga Bricjapi. Kujdesuni për klimën me tensionet dhe mosmarrëveshjet e ditës së mëparshme të mos I transferoni tek parteneri dhe marrëdhënien tuaj dhe veçanërisht pasiguri qe keni gje që do të shkaktojë tensione me partnerin tuaj, pa arsye. Nëse ju jeni vetëm  duke kërkuar për partener, të premten ju do të keni të gjithë mundësitë më anën tuaj. Të shtunën ju do të jeni në gjendje për të gjetur një partner, nëse ju kaloni përtej pengesave të se kaluarës dhe të dielën do të fitoni një përshtypje, nëse nuk e teproni më ekzagjerimet .