Back
  /  Astrologjia   /  Parashikimi per dashurine sot   /  Yjet Weekend! çështjet sentimentale të fundjavës nga 10 deri më 11/3/2018.

Yjet Weekend! çështjet sentimentale të fundjavës nga 10 deri më 11/3/2018.

Zodiakët e mi të dashur, kthehemi sërisht në faqen tonë të preferuar të internetit, besnik ndaj takimin tonë, për të parë se si do të jenë çështjet tona sentimentale dhe këtë fundjavë.

Zgjidhni shenjën tuaj dhe shikoni se si do ja kaloni  këtë fundjavë fushen sentimentale:

Të përgatitemi se si do të na ndikojë Hëna dhe çfarë kombinimesh do të ketë me planetet që lidhen me ndjenjat tona, të vlerësojmë favorizimin e yjeve me lëvizjet e duhura dhe të shmangim veprimet tona që mbase i dëmtojnë ato. Është fakt që ne të gjithë duam të kemi një marrëdhënie sentimentale të lumtur dhe të balancuar dhe duam ta mbrojmë atë nga rreziqet.

Nëse nuk jemi ende në një lidhje, ne duam të gjejmë përputhjen e duhur në çift, që do të na plotësojë në atë mënyrë që marrëdhënia jonë të jetë harmonike. Në mënyrën se si do ja dalim me gjithë këtë, do të kemi ndihmën e Astrologjisë si gjithmonë. Të Premten, me 9 Mars, Hëna  ende do të jetë në shenjën e Shigjetarit dhe do të formojë një katërkendësh me Diellin nga Peshqit, ndërsa të Shtunën do të kalojë tek Bricjapi dhe do të formojë një tjetër katërkëndësh me Merkurin dhe Afërditën nga Dashi. Gjatë këtyre dy ditëve le të jemi disi më të kujdesshëm.

Të dielën e kaluar, Hëna do të vazhdojë qëndrimin e saj tek Bricjapi dhe do të formojnë gjashtkëndësh me Neptunin nga Peshqit dhe do të ndryshojë psikikën tonë. Duhet të kemi parasysh se nuk do të ketë hyrje të Merkurit tek  Dashi nga 6/3ti dhe për rreth dy muaj dhe do të sjellë impulsivitet  dhe nxitim në komunikim dhe gabime në ngarjen e makinës, si ç edhe Afërditës nga 7/3 dhe deri në fund të muajit dhe do të jetë impulsive,gjahtare, do të “thyej turinjtë”, do të humbasë interesin shmë  lehtë, ajo shpenzojë pa masë dhe pa menduar. Si do të ndikohet çdo shenjë, do të shihet më poshtë. 

Le të lexojmë me detaje atë që na pret në fundjavën e 10 deri më 11 Mars 2018, dhe si do të kalojnë përsa I përket sektorit sentimental.

 

Dashi: Dashi im i vrullshëm dhe spontan kur Hëna nga Shigjetari bën katërkëndësh me Diellin nga Peshqit, mos prit që do të jetë e lehtë përmbushja e qëllimit tënd  që është komunikimi dhe vetë-promovimi. Aftësia jote për të shprehur vetëveten nuk do të jetë në më të mirat e saj. Duhet t’ju udhëzojë masa, që të mos largohesh dhe udhëhiqesh nga impulset e çastit dhe spontaniteti jot dhe t’i thuash partnerit tënd gjëra që nuk rikuperohen, gjëra që nënkupton ose i shpreh në mënyrën e  gabuar duke krijuar keqkuptime.

Gjërat mund të “trashen” të Shtunën kur Hëna të formojë nga Bricjapi  katërkendëshin edhe me Merkurin, por edhe Afërditën nga shenja jote. Vështirësia më e madhe në të shprehur, mosmarrveshje më të mëdha, më shumë keqkuptime, ide të gabuara me partnerin tënd! Mundohu të gjesh rrugëdalje të tjera për të kanalizuar tensionin dhe nervozizmin tuaj. Ecja ose ushtrimet fizike do t’ju ç’tensjonojnë. Të Dielën, kur Hëna është ende tek Bricjapi dhe formon një gjashtëkëndësh me Neptunin nga Peshqit, është një mundësi e mirë për të përfituar nga gjenjdja romantike që do të të krijohet për t’u relaksuar, shkarkuar tensionet dhe rinfreskosh marrëdhënien tënde me partnerin.

Nëse nuk je në një lidhje dhe njihesh me dikë të Premten ose të Shtunën, shmang vetë-promovimin dhe vetë-reklamimin, përpiqu të permbahesh, ndrydhi impulsivitetet dhe mundohu të  tregosh  interes dhe mirëkuptim. Të Dielën, kur Hëna ndodhet tek  Bricjapi, shtëpia çështjeve profesionale dhe e karrierës, në gjashtëkëndësh me Neptunin nga Peshqit, ndoshta do të zbulosh  gjysmën tënde tjetër në miqësi profesionale.

 

Demi: Me Hënën tek Shigjetari, e cila formon katërkëndësh me Diellin nga Peshqit, nuk duket të jetë në gjendje të mire humori jot. Dashi jonë, kokëfortë dhe besnik, mos u fikso me gjëra të pakuptimta dhe ul nivelin tënd! Ky humor i keq mund t’ju prishë gjithë fundjavën sepse ju kritikoni dhe e trajtoni patnerin tuaj si pronën tuaj.

Nuk është zgjedhja më e mirë për të kaluar mirë. Ju duhet ta shqyrtosh sepse të Shtunën kushtet ndryshojnë me Hënën që shkon tek Bricjapi dhe formon një katërkëndësh  me Merkurin dhe Afërditën nga Dashi. Gjendja juaj me humor të mirë rikthehet,ke dëshirë të  argëtohesh ,të udhëtosh dëshirë për ekskursione, prandaj program diçka  me partnerin tënd  për këto dy ditë që ju kanë ngelur. Do ta shohësh se nëse vendos të Dielën kur Hëna është në Bricjap dhe gjashtëkëndëshi me Neptunin nga Peshqit do t’ju bëjnë të lëshoheni në romanticitet dhe të shijoni me parnerin  tuaj momente të paharrueshme në natyrë nën perëndimin e diellit!

E shikon kur të thashë të përmbahesh të Premten? Nëse nuk ke partner dhe je duke kërkuar, mos fillo të marësh në pyetje çdo person që të del përpara për të parë  nëse të përshtatet. Ti thjesht do ta bësh atë të zhduket sepse nuk do I  përshtatesh ti atij! Gjithshka me të butë nëse të pëlqen kaq shumë. Të Shtunën ku nuk do të kesh marrdhënie të mira me komunikimit,Hëna do të bëjë një katerkëdësh me Merkurin dhe Afërditën në Dash, njohjet e tua nuk do të vazhdojë në qoftë se nuk mendon mirë përpara se të hapësh gojën. Përkundrazi, të Dielën që do të kapë  romanticiteti, shfaqe atë tregoni nëse je në një njohje. Përshtypjet do të jenë në favorin tënd.

 

Binjakët: Binjaku im i shumëfishtë, ty që “ta prêt” kaq shumë, merr seriozisht katërkendëshin që Hëna formon me Diellin nga Peshqit. Kjo mund të rrezikojë marrëdhëniet e tua dhe veçanërisht marrdhënien e dashurisë që keme partnerin tënd. Për shkak se katërkëndëshi ti bën  nervat “tel”, përpiqu ta kalosh  “si  e si “ pa tensione, e Premtja është një ditë e vështirë.

Të shtunën, Hëna do të gjeni veten tek Bricjapi dhe do të formojnë një katërkëndësh me Mërkurin dhe Afërditen nga Peshqit, domethënë  emocionalisht dhe financiarisht, për të cilat shqetësohesh, mjedisi dhe komunikimi është i vështirë dhe nuk mund të merresh vesh me partnerin tënd , pra nëse nuk kujdesesh dhe I ngatëron, do të përjetosh një konfuzion Mund ta ndreqësh të Dielën, kur Hëna ende nga Bricjapi, do të formojë një gjashtëkëndësh me Neptunin nga Peshqit, për ta kompensuar partnerin tënd duke e befasuar atë me  shfaqien e romanticitetit dhe pasionin ten për të.

Nëse je beqar dhe ke ndërmend të ndalosj së qeni i tillë, të Premten mos nxirr në pah  egocentrizmin tënd në njohje të reja, sepse ndryshe mesohu më mirë me vetminë. Të Shtunën, gjithashtu, mos fillo të thuash ça të të vijë në mëndje në një njohje të re, ndërsa të Djelën ku të kesh ndjenja romantike dhe do e shfaqësh atë, çdo njohje që do të bësh do të ketë perspektiva për një përfundimplotë pasion.

Gaforrja: Gaforrja ime delikate, e gjithë kjo monotoni që të sjell jeta e përditshme, pesha që ngre nga detyrimet që të janë ngarkuar, të kanë lodhur.Për shkak se, të Premten, Hëna, e cila është edhe një ditë tjetër tek Shigjetari, formon një katërkëndësh me Diellin nga Peshqit, nuk drejton gishtin e saj në të mirë kësaj here, të nevojitet relaks, izolim dhe terapi kolltuku. Shiko se do të bëjë mirë, dhe kush e di nga sa tensione  me partnerin do të shpështosh, të cilin duhet ta shmangësh,nëse ai nuk ndani nevojën e njëjtë me ty për shlodhje dhe ka plane tjera.

Të Shtunën që Hëna do të shkojë në Bricjap dhe do të krijojë një katërkënsëh me Mërkurin dhe Afërditën nga Dashi, të sjell shqetësime nga keqkuptimet, tensionet dhe moskuptimi që mbizotëron. Nëse mban gjakëftohtësnë dhe nuk lejon gjithçka që ndodh rreth teje, të depërtojë në marrëdhënien tende dhe tek partneri jot, I cili nëse tregon mirëkuptim, do të shmangshumë gjëra të negative, të cilat në të kundërt mund të ndodhin.

Të Dielën Hëna do të vazhdojë të jetë në Bricjap , shtëpia e lidhjeve dhe martesës, dhe do të formojë një gjashtëkëndësh me Neptunin nga Peshqit, duke provokuar humor romantik dhe ndjenjat e ngrohta që duhet t’i ofrosh partnerit tënd dhe nuk do të zhgenjehesh!

Nëse je beqar, mos u mundo të kërkosh të premten,gjendja jote shpirtërore nuk të lejon. Nëse njeh dikë të Shtunën, ekzagjerimet në fjalë dhe sjellje nuk ndihmojnë aspak. Të Dielën, mos merrvendime serioze në lidhje me njohjen e re, përpara se koha të të lejojë që të formosh mendimin e duhur për të.

 

Luani: Luani im mbretëror dhe madhështor, megjithëse Hëna është tek Shigjetari dhe në kushte normale do duhet të argëtohesh, të gëzohesh, të biesh në dashuri, të shijosh atë që të pëlqen, katërkëndëshi i formuar nga Hëna me Diellin nga Peshqit nuk të lejojnë. Ajo të shtyn të fundosesh në thellësitë e shpirtit tënd dhe të vlerësosh se çfarë gjëndet aty duke nxjerrë edhe shumë pengje nga e  kaluara jote. Nëse nuk bën kujdes dhe i shpreh ato tek partneri jot, ai do të mërzitet dhe do reagojë. Shmangu!

Të Shtunën Hëna do të shkojë tek Bricjapi duke krijuar një katërkëndësh me Mërkurin dhe Afërditën nga Dashi, ngarkesat dhe detyrat e jetës së përditshme shfaqen dhe kërkojnë kohën tënde. Për të balancur gjërat me partnerin tënd, nuk dua ta konsiderosh si një detyrim, por përpiqu ta vendosësh në programin tënd dhe të gjesh pak kohë dhe për atë. Të Dielën, ndonëse Hënës ësht nga Bricjapi sërisht, nuk i minimizon detyrimet e tua, gjashtëkëndëshi që krijon Neptuni me Peshqit do të zgjojë romanticitetin dhe me këtë motiv, do të mundohesh të gjesh kohë të lirë për ta vënë në dispozicion  të një ekspozite artistike që do t’ju pëlqejë dhe t’ju japë mundësinë për të rinovuar lidhjen tuaj.

Nëse nuk jeni në një lidhje dhe të premten ju njihni dikë që ju intereson,ndaj në mënyrë që të vazhdoni, mos fillo me pengjet e tua. Sa për të Shtunën, me aq gjëra sa ke në kokën tënde, për t’u angazhuar, njohjet dhe flirtimet nuk “bëhen”. Të Dielën, gjashtëkëndëshi Hëna – Neptuni dhe romanticiteti jot do të rrisin aksionet e tua në një njohje të re që mund të bësh.

 

Virgjëresha: Vrgjëresha ime e rregullt dhe punëtore, duhet t’i kushtosh vëmendje sjelljes tënde të Premten, kur Hëna nga Shigjetari formon një katërkëndësh me Diellin nga Peshqit. Ky fenomen astrologjik është përgjegjës  për t’I trajtuar  njerëzit e tu me kritika dhe grindje. Reagimi i prindërve të tu mund të jetë i butë dhe i qetë, por nëse e bëni atë me partnerin tënd, ju mund të habitesh pak nga rezultatet që do të shkaktosh.

Të Shtunën, Hëna do të kalojë tek Bricjapi dhe do të formojë një katërkëndësh me Mërkurin dhe Afërditën nga Dashi, ndërsa ajo fillon shumë mirë, në vazhdim komunikimi me partnerin tënd bëhet problematik. Nëse jeni duke kërkuar një dalje në një kinema, në teatër, një klas leksionesh ku nuk do keni nevojë për të folur, dhe do të jeni bashku dhe nuk do të komunikoni shumë. Të Dielën, kur Hëna është ende tek Bricjapi, shtëpia jote që lidhet me gëzimin dhe krijimin artistik, dhe do të formojë një gjashtëkëndësh me Neptunin, nxjerrë gjendjen tënde romantike. Mundohu të shprehësh ndjenjat ndaj partnerit tënd dhe është e sigurtë se ai do të dashurohet sërisht.

Nëse je beqar dhe dëshiron të lidhesh, një njohje do të nisë nëse nuk fillon kritikat. Të Shtunën, kur Hëna kalon tek Bricjapi, lini mënjanë padurimin tuaj dhe prit që të vërtetosh ndjenjat nga te dyja palët. Të Dielën, kur romanticiteti që sjell gjashtëkëndëshi e Hënës – Neptunit nga Peshqit, është një avantazh serioz që do të të nevojitet për tu bërë çift.

 

Peshorja: Ti je adhurues e Harmonisë, Peshorja ime edashur,do të bëhesh objekt i të gjithëve njëherësh meqënse të gjithë ata që kanë nevojë për ty  do të kujtohen të Premten. Me Hënën tek Shigjetari dhe katërkëndëshin që do të formohet me Diellin nga Peshqit, nuk do të ngelet asnjë teze dhe dajë, vëllezër dhe kushërinj, dhe gjithë të afërmit të cilët do të duan t’ju ngarkojnë angari.

Shikoni se si mund ta menaxhoni situatën, sepse partneri juaj do të fillojë të ankohet dhe të grindet, dhe më së paku do t’ju tregojë se jeni pinjoll i familjes. Të Shtunën, kur Hëna kalon tek Bricjapi dhe pasdite do të formojë një katërkëndësh me Mërkurin dhe Afërditën nga Dashi, mund të ketë probleme në lidhje me shtëpinë dhe familjen e prindërve tuaj. Për shkak të padijenisë së partnerit tuaj për këtë, mund të ketë një problem mes jush, prandaj mos e përfshini në këtë 9ështje familjare.

Të Dielën, Hëna do të vazhdojë të jetë tek Bricjapi, çështjet familjare do të vazhdojë duke ju kërkuar të angazhoheni me to . Por magjia e Hënës me Neptunin nga Peshqit ju lejon të relaksoheni duke ndryshuar ngjarjet duke dalur me partnerin tuaj për të shijuar një shfaqie teatrale apo artistike. Nëse je duke kërkuar për një lidhje të re, të Premten gjithçka do të luhet nga mënyra se si do paraqeshësh veten tek dikush që ja ke vën syrin, ndërsa në një njohje të së Shtunës, në mospërputhjen që mbizotëron, duhet të jesh i qartë sepse keqkuptimet vazhdojnë . Të Dielën, në një farë njohje mund të bësh, mos ushtro presion për asgjë, nëse ju jeni thjesht të njohur apo çift.

 

Akrepi: Akrepi im simpatik dhe vendimtar,dëshmon të Premten se je gjithmonë në ekstem, në lartësi ose në thellësi. Hëna është tek Shigjetari dhe formon një katërkëndësh me Diellin nga Peshqit, dhe në këto rrethana ju shtyheni në teprime në financat tuaja, qoftë në harxhime të mëdha, ose në kursime të tepruara, një zgjidhje mesme nuk ka. Rregulloni që financat tuaja dhe, le të themi, menaxhimin që bëni, të mosketë të bëjë me partnerin tuaj, përndryshe ju jeni një ngacmues dhe të grindur.

Të Shtunën, Hëna do të kalojë tek Bricjapi, duke formuar madje edhe në pasdite katërkëndëshin me Mërkurin dhe Afërditën nga Dashi. Ju jeni në rrezik të pranoni ndërhyrje nga disa prej anëtarëve të familjes suaj në marrëdhënien tuaj. Nëse nuk e ndaloni një herë e mirë, do të jetë e gabuar, sepse ndërhyrjet e tyre nuk do të kenë një qëllim të mirë dhe as një rezultat të mire.

Të Dielën Hëna do të formojnë gjashkëndësh me Neptunin nga Peshqit, është zbutës për humorin tuaj të lartë. Ndjeni një nostalgji për fëmijërinë tuaj dhe jeni në një atmosferë romantike. Ju keni psikologjinë e duhur për një mbledhje familjare me bashkëshortin tuaj.

Nëse e realizoni, do të kaloni mirë. Nëse nuk keni një lidhje dhe ju njiheni të Premten, por mbani tone të ulëta dhe moderoni në pikëpamjet tuaja. Të Shtunën mbani një , shportë të vogël pritshmërie për një njënjohuri që do të bëni, lere kohën për të të tregojë  nëse ja vlen. Të Dielën me kreativitetin dhe romancën që do ju sjellë gjashkëndëshi, së bahsku me hijeshinë tuaj, bashkimet që do të bëni do të jenë të suksesshme.

 

Shigjetari: Shigjetari jonë i ndjeshëm ju mund të mendoni se jeni qendra e botës me Hënën në zodiakun tuaj, por katërkëndëshi që formohet me Diellin nga Peshqit ju zbret nga froni juaj. Ai ju thotë mos ju marrë rryma dhe shikoni shum lartë, por ulni tonet dhe të mos iu dorëzoni impulseve tuaja për ngjarje të tepruara. Keqkuptimet detyrojnë, partnerin tuaj të të presi në qoshe, për shkak se nuk ndryshon sjellje, ose për shkak të xhelozisë apo sepse mërzitet kur ju humbni maturinë dhe dinjitetin.

Kujdes  atëherë! E Shtuna do të kalojë Hënën nga Bricjapi dhe do të formojnë një katërkëndësh të Mërkurit dhe Afërditës tek Dashi dhe kjo ju bën të kuptoni nevojat fizike dhe emocionale, dhe të pyesni veten se si mund të plotësohen. Nëse ju i kërkoni partnerit tuaj tju mbështesi nga ana  materiale dhe emocionale, ju duhet ta bëni në mënyrën e duhur dhe jo  intensivisht për shkak se do dështoni. Të Dielën, Hëna do të mbetet tek Bricjapi, por do të formojë një gjashtëkëndësh me Neptunin nga Peshqit dhe do t’ju bëjë të ndiheni pasiguri të fortë emocionale, dhe  duhet të strukeni në përqafimin e ngrohtë dhe të sigurt që ju me dashje ju ofron partneri juaj.

Nëse nuk jeni në një marrëdhënie dhe ju njiheni të Premten, sigurohuni që të mos keni paqartësi në synimet dhe dëshirat tuaja në mënyrë që të keni një fillim të mirë dhe të qartë në lidhjen që dëshironi të startoni. Të Shtunën, mos kini frikë nga personi që do të ndjeni duke treguar nevojat tuaja, lejoni edhe atë  të  ekspozojë të vetat. Të Dielën, një njohje e  re duket e  gatshme t’ju përbush emocionalisht, ndaj  edhe dëshirat tuaja të zemrës.

 

Bricjapi: Bricjapi im i dashur dhe i qëndrueshëm ndoshta do të vuajë partneri jot të Premten, kur Hëna është tek Shigjetari dhe bën një katërkëndësh me Diellin nga Peshqit. Çfarëdo pengu që keni del në sipërfaqe, ju mbylleni ne vetëvete dhe komunikimi juaj merr në fund. Nëse transmetoni këtë klimë të rëndë në marrëdhënien tuaj, do të  fajësoni edhe partnerin tuaj.

Të Shtunën Hëna do të kalojë në shenjën tuaj, dhe ju do të shkoni në skajin tjetër me ekzagjerim, sikur bota është e juaja. Situata bëhet më keq me katrkendëshin e Hënës me Mërkurin dhe Afërditën, ku të dy janë tek Dashi, të cilat, me impulsivitetin e tyre, mund të shkaktojnë keqkuptime, tensione dhe “goditje” me partnerin tuaj, të cilin unë shpresoj se është një shenjë disi e qetë. Të Dielën Hëna ende do të jetë në shenjën tuaj dhe pasdite do të formojnë gjashkëndësh me Neptunin nga Peshqit, del romanc dhe ëmbëlsis juaj, çishte koha të dali), dhe më në fund partneri merr frymë te thellë për këtë  ndryshim,edhe pse në fund të fundjavës.

Nëse nuk keni një lidhje, nuk ju lejohet të krijoni të Premten me humorin tuaj të keq, kështu që lëreni atë për një ditë tjetër. Të Shtunën, nëse takoni një person që ju pëlqen, mendohuni gjatë para se të flisni, mos thoni gjëra të gabuara dhe në tonin e gabuar. Të Dielën me butësinë dhe romancën që do të shfaqni, do ta kuptoni që ju exën flirti me seksin tjetër dhe përpjekjet tuaja për të gjetur një lidhje do të jenë të suksesshme.

 

Ujori:Ju mund të jeni të interesuar për rrethin tuaj miqësor, grupet dhe kolegët të Premten ku Hëna do të jetë tek Shigjetari dhe do të formojë një katrkëndësh me Diellin nga Peshqit. Kjo “vjedh” kohën që keni  për  partnerin tuaj  si rezultat  shprehjes së ankesave dhe reagimeve nga ai. Unë mendoj se tani ju mund të përcaktoni veprimet tuaja për të balancuar marrëdhëniet dhe kohën mes partnerit dhe miqve për ti bërë të gjithë të lumtur dhe ju mund të gjeni qetësi tuaj.

Të Shtunën me kalimin e Hënës tek Bricjapi, pengje dalin në sipërfaqe dhe katërkëndëshi që formon Hëna me Mërkurn dhe Afërditën tek Dashi, gjërat vetëm më mirë nuk do të bëhen ,ekziston një paqartësi, një keqkuptim dhe fajin do e paguaj partneri pa pasur faj. Shikoni se si mund ta përballoni dhe të  shmangni këtë situat. Të Dielën kur Hëna është ende tek Bricjapi dhe formon një gjashtkëndësh me Neptunin nga Peshqit, ju duhet të shqetësoheni për fjalët tuaja dhe të mendoni se çfarë do të thoni, sepse mund të gaboni dhe të lëndoni  marrëdhënien tuaj duke e akuzuar bashkëshortin tuaj padrejtësisht.

Nëse jeni vetëm katrori midis Hënës dhe Diellit të Premten, e bën komunikimin tuaj të vështirë, prandaj kini kujdes se çfarë do të thoni nëse po njihni dikë. E Shtuna nuk ju lejon të keni një pamje të qartë dhe një perceptim të sigurtë për një të njohur dikë, ndërsa të Djelën, kur Hëna pasdite do të formojë një gjashtëkëndësh me Neptunin, ajo rrit intuitën tuaj dhe impulset tuaja ndaj ato janë të sakta njohje e re.

 

Peshqit:Me Hënën që është tek Shigjetari të Premten, ju kërkoni vlerësimin tuaj profesional dhe social. Hëna gjithashtu formon një katërkëndësh me Diellin në shenjën tuaj dhe shkakton ankesa dhe bezdisje ndaj partnerit tuaj. Ju kujdesuni të shmangni pozicionimin e partnerit tuaj në përpjekjet tuaja ose të paktën kushtojini atij kohë.

Të Shtunën, Hëna do të kalojë vendin e Bricjapit dhe do të formojnë përsëri katërkëndësh të Mërkurit dhe Afërditës, këtë herë, të cilat janë si në shenjën e Dashit, ndaj fokusi i interesit tuaj kthehet tek miqtë tuaj dhe rëndon tek koha e rëndësishme për partnerin dhe lidhjen tuaj. Kjo shkakton në mënyrë të drejtë ankesa nga partneri juaj dhe sjellë nevojën për të bërë disa rishpërndarj të kohës suaj.

Të dielën Hëna është ende në Bricjap, por pasdite formon një gjashtëkëndësh me Neptunin nga shenja juaj, dhe ky aspekt punon në favor të aktiviteteve tuaja kolektive, ndërsa altruizmi dhe ana jote bamirëse mbizotërojnë. Kjo është në kurriz të kohës ndaj partnerit tuaj kur ai mëson se e keni atë, dhe jo vetëm që nuk ankohet, por ai admiron dhe joshet edhe më shumë nga kjo anë e juaja, duke e ringjallur lidhjen tuaj.

Nëse jeni vetëm, të Pemten mos vepro në mënyrë aktive dhe impulsive duke nxituar për njohje të reja, siç të vjen dita, por vazhdo me siguri duke lënë kohën e duhur për të bërë punën e saj kjo ditë në mënyrë natyrale. Të Shtunën kur Hëna është katërkëndësh me Afërditën dhe Mërkurin, komunikimi në përgjithësi vuan. Pra, ki kujdes në gjithshka që thua dhenë mënyrën si e thua atë, që të mos humbasësh mundësinë për t’u lidhur me një njohje të re, për shkak të keqkuptimeve. Të Dielën, kur ndjenjat tuaja filantropike janë ato që veprojnë sot dhe ju sjellin në vende ku praktikohet bamirësia, mund të gjeni bashkëshortin tuaj të ardhshëm.