Back
  /  Tarot   /  Tarot javor   /  Parashikimet Taro në dashuri për javën 09/04/18 – 15/04/18

Parashikimet Taro në dashuri për javën 09/04/18 – 15/04/18

Dashi :  

Letra Taro: Shenjtori

♥Ribashkimi: Arrin ribashkimi, prandaj mos nxitoni të zhgënjeheni.Brenda javës ish-bashkëshorti juaj do të bej lëvizën, do të hapet dialogu midis jush, tani do të zbulohen ndjenjat e fshehura. Fjalët konfesionale do të qetësojnë psikologjinë tuaj, do të tregojnë besim në atë që do të dëgjoni.

♥Njohje e re: Një person ka kohë që po kërkon një mënyrë për t’u hapur me ju erotikisht, dhe në mes të javës ai do të gjejë mundësinë e duhur për t’ju treguar. Ndoshta do ta dini atë, por ajo që nuk do dini dhe do të mësoni brenda ditëve do të jenë ndjenja veçanërisht të ngrohta dhe erotike që ushqen për ju.

♥Lidhja – Martesa: Bashkëshorti juaj do të ketë një qëndrim të qetë dhe patronizues ndaj jush,do ju bej një propozim dhe ku këshilloj ta pranoni. Do t’ju sugjerojë diçka shumë të këndshme, e cila në thelb do të jetë provë e dashurisë që ai ka për ju.

Demi :

Letra Taro: Perandoresha

♥Ribashkimi:Në të kaluarën mendimi juaj do të kthehet, rasti do të jepet nga një takim i rastësishëm që do të keni me ish partnerin tuaj. Tërheqja e ndërsjellë do të intrigohet do të krijojë dëshirën për të përfunduar atë që në të kaluar e keni lenë pergjysëm. 

♥Njohje e re: Nëse jeni të interesuar vetëm për një lidhje serioze të qëndrueshme dhe jo për dashuri të rastit, do të keni një rast shumë të mirë që do t’ju ndihmojë të vendosni jetën tuaj erotike. Do të takoni një person tërheqës, të pjekur, ky person do të dijë se çfarë dëshiron dhe si ta fitojë.

♥Lidhja – Martesa: Nëse u grindët me partenerin tuaj do të gjesh anën përmes bisedave analitike dhe emocionale, do të kuptosh se çfarë është ajo që ju largon dhe çfarë ju mban të bashkuar. Që tani e tutje, do të jeni në gjendje të përshtatni kushtet brenda lidhjes tuaj, tani ju do të stabilizoni ndjenjat dhe aspiratat.

Binjakët:

Letra Taro: I varuri

♥Ribashkimi: Pak përmbysje do të bëjë pamjen e tyre, por tani do të vonohet pak ribashkim. Lejoni partenerin tuaj të mendohet dhe të vendosë pa nxituar. Ju jap këshilla për këtë javë të mbani distancë, mos bëni një shtytje, do të ishte e gabuar nëse do lëvizni me padurim.

♥Njohje e re: Ju që dëshironi një njohje të re do t’ju tregojë se gjëja e mirë do të vonohet.Do të duhet të prisni një kohë derisa fytyra e re të jetë emocionuese, është mirë të mos bëni gabim të pajtoheni me të njohurit që nuk kanë me interes për ju. Lëreni kohën të rrokulliset, mos u shoqëroni me njerëz që nuk ju përshtaten.

♥Lidhja – Martesa: Gjithçka do të ndodhë, për sa kohë që nuk merrni një qëndrim, ndryshimet që dëshironi do të kenë nevojë për durim metodik. Tani për tani parteneri juaj është disi i hutuar, nëse ju shqetëson kjo do ta bëjë situatën edhe më keq. Lëvizni me lirshmëri, për momentin mbani qëndrim diplomatik.

Gaforrja:

Letra Taro: Ruleta e fatit

♥Ribashkimi: Një takim i ngrohtë me ish bashkëshortin tuaj do të përfundojë ndarjen tuaj. Përfundime të papritura të lumtura hapin një rrugë ribashkimi. Fshirja dhe zbulimi i fjalëve përmbysin të dhëna negative, lirisht do të shprehni dashurinë tuaj, nuk do të qëndroni në egoizëm.

♥Njohje e re: Njohja e re vjen, përgatituni, një lidhje dashurie dhe siguri emocionale. Në vend të kësaj do të bini me një fytyrë të bukur simpatik që i përshtatet karakterit tuaj. Biseda e ngrohtë që do të hapet mes jush , do ja arrijë, ky person do ju dashurojë dhe ju do të bini në dashuri.

♥Lidhja – Martesa: Ju dhe parteneri juaj murmurisni dhe tensionoheni, jeni në një periudhë të ekuilibrit, dashurie dhe vlerësimi. Do të ringjalleni, do të rinovoheni, dëshira juaj e brendshme do të bëhet realitet. Nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje për një problem, vjen në një ngjarje optimiste që do t’i japë fund barrierave dhe pengesave.

Luani:

Letra Taro: Priftëresha

♥Ribashkimi: Sugjerimi që ish parteneri juaj do të bëjë do t’ju sjellë optimizëm dhe kënaqësi. Mënyra se si ai do t’ju kërkojë të ribashkoheni do të jetë i menjëhershëm dhe kuptimplotë, i shoqëruar nga fjalët e faljes. Në fund të javës do të pranoni një shans të dytë, unë ju siguroj se nuk do të pendoheni për zgjedhjen tuaj.

♥Njohje e re: Nëse jeni duke kërkuar një lidhje të qëndrueshme me dashurinë reciproke, tani personi i duhur do të shfaqet para jush. Është shumë e mundshme që kjo nuk përfshin një njohje të re, por një person që tashmë e njihni. Një person me të cilin nuk keni pasur kurrë një lidhje dashurie, rruga tani do të hapet, pengesat po largohen.

♥Lidhja – Martesa: Ndonjëherë, mbi tensionit, fjalët e zhgënjimit ose egoizmit shpëtojnë. Mos e merrni seriozisht se çfarë ka ndodhur ose është thënë gjatë një momenti të keq ose të parakohshëm, do t’ju tregojë se nuk ishte realist. Ndërsa kalon java, ju do pajtoheni me partenerin tuaj, do të ekuilibroni, do t’i ndani nervat nga ndjenjat tuaja.

Virgjëresha:

Letra Taro: Perandori

♥Ribashkimi: Nëse doni partenerin tuaj të vjetër atëherë mos u ulni fare, mos e humbni kohën. Bëni një telefonatë të thjeshtë, do të shihni se interesi që do t’ju tregojë do të hapë rrugën për ribashkimin. Nga reagimet e tij do të kuptoni se sa kohë ju pret, tregoni qartë se çfarë mendoni dhe çfarë doni.

♥Njohje e re:Këndshëm do të jetë paraqitja juaj, do t’ju japë dritën jeshile dhe shumë shpejt do të afroheni me personin që vendosni në objektivin tuaj. Nëse jeni në humor për një fillim të ri erotik, atëherë mos humbisni mundësinë që do prezantoheni, gjithçka do të varet nga qëndrimi që do të mbani.

♥Lidhja – Martesa: Lëvizni me vendosmëri, do të arrini të sillni bashkëshortin tuaj në ujërat tuaja. Fjalët tuaja do bindin, për sa kohë që dëshirat dhe pikëpamjet tuaja janë të qëndrueshme. Nëse lëvizni mire dhe mençur, do të arrini të fitoni besimin e personit që doni.

Peshorja:

Letra Taro: Drejtësia

♥Ribashkimi: Ish parteneri juaj pendohet për gabimet e tij, ai do marr mbrapsht bisedat e hidhura. Në mënyrë të qartë, ai do të kërkojë falje për ju, duke synuar t’i riktheni ndjenjat tuaja në formën e tyre origjinale. Në mes të javës ai do t’ju kërkojë një takim, të shkoni, do të dëgjoni fjalë të ndershme që do të provojnë zemrën tuaj.

♥Njohje e re: Karakter serioz dhe të urtë do të ketë fytyra e re që do të takoni. Një prani e bukur, sjellje e butë do të arrijë t’ju lërë me përshtypjen më të mirë. Ju ndoshta do ta njihni këtë person në fund të javës, marrëdhënia juaj do të fillojë me më të mirët.

♥Lidhja – Martesa: Nëse ju hidhëroj apo ju zhgënjeu parteneri juaj, ai do t’ju kërkojë falje në mënyrë indirekte, përpiquni të vlerësoni lëvizjet që do të bëjë. Është një ide e mirë të pranoni gabimet që keni bërë në anën tuaj, vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të balanconi dhe të ecni përpara.

Akrepi:

Letra Taro: Hëna

♥Ribashkimi: Unë ju jap këshilla që të mos mbështeteni në informacionin që merrni, do të jetë jo i plotë, do të ketë pasaktësi. Janë mirë ato që do të mësoni, të mos ndikoni në vendimet tuaja për çështjen e ribashkimit. Vepro në bazë të ndjenjave, mos u besoni gjithçkaje që do t’ju transferojnë.

♥Njohje e re: Ju do të vendosni një person të veçantë në fokusin tuaj erotik, por nëse ju përshtatet apo jo është mirë të mos e mbështesni atë në imazhin e parë. Do të ketë kontakte mes jush, gjatë rrjedhës së ngjarjeve do të zbulohen fakte që do t’ju bëjnë të devijoni nga përshtypja juaj origjinale.

♥Lidhja – Martesa: Mos merrni shumë oferta dhe filloni akuzat dhe kritikat e ashpra, sepse do të ketë rrezik të bini nga vlerësimet tuaja. Paragjykimi në të cilin do të merreni me disa situata do t’ju çojë në përfundime të gabuara, do mbajë një qëndrim të përmbajtur.

Shigjetari:

Letra Taro: Ylli

♥Ribashkimi: Optimizmi do t’ju sjellë biseda telefonike që do të keni me partenerin tuaj të mëparshëm. Nuk do të zhduket, as të fshehë ndjenjat e tij, qëndrimi i tij do të jetë aq i menjëhershëm saqë do t’ju befasojë. Në një mënyrë të menjëhershme,do t’ju kërkojë një takim, nëse e pranoni, takimi do të mbyllet me një ribashkim.

♥Njohje e re: Atraktive do të jetë ekspozita juaj, hijeshia juaj intensive, ju siguroj se përshtypjet që largoni do të jenë më të mirat. Do lini përshtypje një person që do të jetë i emocionuar për sjelljen e tij të gëzuar dhe joshëse. Brenda javës do të keni një njohje të re erotike!

♥Lidhja – Martesa: Tani do të ndodhë ngjarja që do të udhëheqë lëvizjet dhe ëndrrat tuaja. Një ngjarje shumë e këndshme do të hapë të ardhmen tuaj, do ju drejtoj ju dhe partenerin tuaj të në rrugë të qëndrueshme.Nuk është e mundur të bëhet një vendim brenda javës për njoftimet detyruese dhe formale.

Bricjapi:

Letra Taro: Magjistari

♥Ribashkimi:Zbulimi do të jetë takimi që do të keni me partenerin tuaj të mëparshëm, do të mësoni për ngjarjet që deri më tani mbahen të fshehura, do të kuptoni se çfarë shkoi keq dhe cili ishte shkaku i vërtetë i ndarjes suaj. Ndërgjegjësimi dhe verifikimi vijnë për t’ju ndihmuar të merrni vendimet e duhura.

♥Njohje e re: Personi që do t’ju afrohet do të gjejë një mënyrë për të stimuluar erotizmin dhe vetëbesimin tuaj. Ndoshta jetesa jote kohët e fundit ju ka bërë të harroni se sa simpatik jeni, dhe tani do të ktheheni në ndjenjat e harruara.Do të fillojë dashuria e re,do t’ju siguroj se rezultati nuk do të jetë zhgënjyes.

♥Lidhja – Martesa: Konsiderueshme dhe informative do të jetë biseda që do të bëni me partenerin tuaj. Një ngjarje specifike do të krijojë nevojën për të depërtuar në zemrën e personit që doni, me qëllim që të kuptoni se çfarë ndjen dhe cilat janë dëshirat e brendshme. Lidhja juaj shkon në një fazë të qetësisë dhe harmonisë.

Ujori:

Letra Taro: Përmbajtja

♥Ribashkimi: Me kujdes dhe me përgjegjësi, do t’i përgjigjeni thirrjes telefonike që merrni. Një person nga i cili prisni për një kohë të gjatë do të hapë hapin te afrohet më pranë jush. Do të jetë shumë e drejtë zgjedhja juaj për të mbajtur qetësinë. Përsosja juaj do të hapë një perspektivë ribashkimi.

♥Njohje e re: Në javën e tanishme, mund të mos i pëlqeni shumë qasjet dhe njohjet e reja, por intimiteti i karakterit tuaj në vetvete do të krijojë një bazë të mirë. Një person i mirë do t’ju afrohet, komplimentet që do t’ju bëjnë, do t’ju ngjallin interesin tuaj.

♥Lidhja – Martesa: Efektive do të jetë mënyra se si do e trajtoni bashkëshortin tuaj, në njërën anë diplomacinë tuaj nga ana tjetër dashurinë tuaj, do të arrini të drejtoni zhvillimet. Ta bëni propozimin që keni në mendjen tuaj, do të pranohet, do të vijnë ndryshime, të këndshme dhe krijuese.

Peshqit:

Letra Taro: I çmenduri

♥Ribashkimi: Ngjarjet do t’ju vënë në mendime, mund të ndryshoni qëndrimin tuaj nëse dëshironi të ribashkoheni apo jo. Ju mund të ndjeni nevojën për t’u larguar nga ish parteneri juaj, ndryshime do të ekzistojnë në dëshirat tuaja, qëllimet tuaja do të marrin një drejtim krejtësisht të ndryshëm.

♥Njohje e re: Është e mundur që erotizmi që do të ndjeni për personin e ri që do të takoni është i pakontrollueshëm. Biseda juaj me një fytyrë veçanërisht simpatike do të sjellë ndjenja të zymta, kujdesi ndaj ekseseve. Reagimet tuaja do të jenë emocionuese, do të shpërfilleni për pasojat ose kurthet e mundshme.

♥Lidhja – Martesa: Do ta ngatërroni partenerin tuaj, qëndrimi juaj do të jetë çorientues, por të tjera dëshironi dhe të tjera do kërkoni. Nëse ndieni presion ose duhet të liroheni nga lidhjet dhe rutina, mos nxitoni për të paracaktuar situatat, do të qetësoheni në fazën e ardhshme, do të ndodhin ndryshime që do të rinovojnë rrugën e lidhjes suaj.