Back
  /  Astrologjia   /  Planetet dhe shtepite zodiakale sot   /  Marsi në Ujori

Marsi në Ujori

Si adoleshent në krye

Marsi hyn në shenjën humane të Ujorrit më 16 maj dhe do të mbetet në rrugë të drejtë në shenja deri më 27 qershor për të kaluar në retrospektivë. Ky artikull ka të bëjë me rrugën e saj të drejtpërdrejtë deri atëherë.

Marsi i zjarrtë është në shenjat e ajrit Ujori, është e lidhur me revolucionin, miqësinë, ëndrrat, dhe qëllimet që kemi në jetë. Ajo simbolizon pjesëmarrjen tonë në grupe, grupe dhe shoqata, ndërsa lidhet drejtpërdrejt me teknologjinë, aviacionin dhe hapësirën. Pra, luftojmë për idealet tona, për një vizion dhe për një arsye, ne i rezistojmë kufizimeve të imponuara, ne kemi një gjendje shpirtërore revolucionare dhe duam të largohemi në çdo lloj mënyrë nga rregullat. Veprimet tona janë të paparashikueshme dhe jokonformiste, bëjmë gjithçka për t’u larguar nga rutina jonë. Megjithatë, është shumë e rëndësishme të organizojmë veprimin tonë për fillimet e mëdha, deri sa gjendet në rrugën e duhur, para se të fillojë rruga retrospektive.

Kalimi i Marsit nga Ujori aktivizon ata që kanë lindur në kryqi i qëndrueshëm, domethënë Demat, Luanët, Akrepat dhe Ujorët, dhe i fton ata të marrin vendime. Ai jep mundësi dhe ide të papritura për Binjakët dhe Peshoret, oreks për veprim, gjallëri dhe komoditet për Dashët dhe Shigjetarët. Nga 16 maj deri më 27 qershor, ndikimi i planetit ushtrohet në dhjetë ditëshin e parë të shenjave.

Pamjet që Marsi do të bëjë kalimin nga Ujori, derisa të kalojë në rrugën e prapambetur.

24 maj, Marsi formon një trekëndësh me Diellin dhe energjitë tuaja synojnë një ndryshim kreativ pasi që tani universi ju jep kurajë, frymëzim dhe entusiazëm për të ndryshuar tekstet e këqija të jetës suaj.Keni motivimin për të bërë idetë tuaja krijuese.

1 qershor Merkuri formon një trekëndësh me Marsin dhe mund të përdorni guximin, inteligjencën dhe vendosmërinë për të bindur edhe më skeptikët, ndërkohë ditë të shkëlqyera për fillime të reja që lidhen me marrëveshjet, kontaktet, teknologjinë, udhëtimin dhe kontratat.

21 qershor, Afërdita kundërshton Marsin, krijon energji dhe veprime të tepruara si rezultat të jeni i nervozuar kur shihni përmbysjen e planeve tuaja. Zvarritja, arroganca dhe egoizmi ju bëjnë të besoni se do të bëni gjithçka, por mund të hasni një mur në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale ose personale.

Ndikimi që kalon Marsi nga Ujori dhe shenjat

Dashi:

Sundimtari juaj Marsi në shtëpinë miqësore e njëmbëdhjetë ju sjell shumë surpriza të këndshme dhe ngjarje të papritura, ju ndjeheni të lirë të bëni gjithçka që ju sjell gëzim dhe pakujdesi. Socialiteti i lindur vjen përball, jeni të hapur për ftesat e reja shoqërore, ju gjeni miq të rinj që e mbytni jetën tuaj me gëzim dhe optimizëm. Ju gjithashtu do të keni më shumë kohë për të publikuar në rrjetet sociale dhe mund të bëni njohje të reja përmes internetit. Ana negative është se një person miqësor mund t’ju mbajë largë dhe ju mendoni se kjo miqësi nuk do të jetë kurrë e njëjtë në të ardhmen, ose një person miqësor mund të kritikojë ose të bëj komente negative.

Demi:

Lëvizje e plotë dhe shumë aktivitete në karrierën tuaj krijojnë Marsin në shtëpinë tuaj të dhjetë,të  ambicies dhe karrierës.Marsi ju jep forcë të madhe për të arritur qëllimet tuaja profesionale, çmimet dhe arritjet me përpjekje të vështirë. Tani do të jetë më e lehtë të tregoni talentet dhe të shpërbleheni për ato, ndërsa përpiqeni të përparoni.Por nuk është e pamundur të përballeni me një person të rëndësishëm në punën tuaj, me punëdhënësin apo me autoritetet. Kini kujdes me egoizmin dhe arrogancën në karrierën tuaj dhe mos kërkoni nga eprorët ose bashkëpunëtorët tuaj, sepse mund të krijohen konflikte dhe kufizime për t’ju privuar gëzimin dhe qetësinë tuaj

Binjakët:

Ju ndjeni më shumë gëzim dhe optimizëm, jeni plot energji për të arritur qëllimet tuaja të mëdha dhe ju i bëni planet e mrekullueshme falë Marsit në shtëpinë tuaj të shtatë. Ju keni fuqinë dhe vitalitetin për të realizuar vizionet tuaja të mëdha, madje mund të zgjeroni biznesin tuaj duke krijuar një bashkëpunim të ri fitimprurës.Ju mund të shkoni në një udhëtim të gjatë këtë verë, të merreni me çështjet ligjore, të kontaktoni me njerëz të rëndësishëm, edhe nëse ata janë larg.Një mundësi për të udhëtuar mund të dalë nga askund ose ju mund të krijoni një bashkëpunim me dikë që jeton larg prej jush. Ndoshta ju shkoni jashtë shtetit ose udhëtoni me aeroplan ose një nga vizionet e biznesit tuaj, ju sjell përfitime të rëndësishme.

Gaforrja:

Financat që keni me të tjerët do të luajnë një rol vendimtar në jetën tuaj, ndërsa Marsi në shtëpinë tuaj të tetë, burimet e përbashkëta financiare, po ju aktivizon për t’i vendosur gjërat në rregull. Ju mund të ndjeni ankth dhe zhgënjim mbi një hipotekë, një plan financiar të përbashkët, një hua apo ndonjë ndihmë financiare. Ndoshta nuk keni para të mjaftueshme për të shlyer taksat ose kreditë ose përplaseni me partnerin ose kolegët tuaj për financat e zakonshme. Por shtëpia juaj e tetë e cila lëvizë Marsi, është e lidhur me pushtetin, bukurinë dhe seksin.Kjo ju bën më seksualisht, bindëse dhe të guximshme. Ju mund të eksperimentoni ose të kërkoni një bashkëshort të ri me të cilin do të kaloni momentet e paharrueshme të dashurisë. Nëse jeni të angazhuar, mund të shpërfillni partnerin tuaj dhe  dëshironi të largoheni për një kohë larg.

Luanët:

Prania e Marsit në shtëpinë tuaj të shtatë, marrëdhëniet dhe bashkëpunimet sugjeron se tani duhet të përpiqeni të keni ekuilibrin dhe harmoninë në marrëdhëniet tuaja të rëndësishme. Nëse mendoni se ka probleme serioze dhe vështirësi të pakapërcyeshme në marrëdhënien ose bashkëpunimin tuaj, ju jeni duke menduar se si të veproni për të korrigjuar gjërat. Ndoshta ju keni një konfrontim të vështirë me një kolegë ose partnerin tuaj kur mendoni se të tjerët po ju kërkojnë ose se partneri juaj nuk ka plane për të ardhmen. Nëse mendoni se nuk keni marrë mjaft nga kjo marrëdhënie, ju mund të zgjidhni të largoheni ose dhe të ndaheni. Nëse jeni vetëm në jetën tuaj erotike, merrni iniciativën për të pasur dashurinë që kërkoni.

Virgjëresha:

Aktivitet i fortë në jetën tuaj të përditshme, Marsi ju sjell në shtëpinë tuaj të gjashtë , shëndetin, punën dhe jetën e përditshme. Kështu që mund të nxitoni për të përfunduar një punë krijuese në punën tuaj ose për të pasur tension në zyrën tuaj ose me kolegët tuaj dhe vartësit tuaj të cilët nuk mund të jenë përgjegjës në punën e tyre. Por nëse ndiheni të shqetësuar për angazhimet tuaja të përditshme që përmbysni programin tuaj, kërkoni ndihmën tuaj të dashur për t’ju ndihmuar, pasi koha e relaksimit do të jetë minimale ndërkohë. Ju do të jeni të zënë tani dhe keni nevojë për kohë për t’u çlodhur dhe për të pushuar. Përveç kësaj, për sa i përket shëndetit tuaj, kjo është një kohë delikate.

Peshorja:

Marsi shkon në shtëpinë tuaj të pestë të dashur dhe të pasionuar, dhe jetoni jetën tuaj me gëzim dhe entuziazëm, flirtim dhe zbavitje me partnerin tuaj. Vullneti yt është më i fortë, ndjeheni më i fortë pas periudhës së mëparshme të lodhshme dhe erotizmi godet me të kuqe! Tani jeni të angazhuar në një shumëllojshmëri të aktiviteteve rekreative, por të dashurit tuaj kanë nevojë për mbështetjen tuaj, veçanërisht nëse jeni prind. Përveç kësaj, të jetë i favorizuar nga manifestimi i ndjenjave tuaja dhe mund të keni mundësi për lojëra të fatit. Vetëm mos u bëni arrogante dhe egoiste në ndjekjen e nevojave tuaja, as të shtyni partnerin tuaj, ju nuk do të ndryshoni mendjen tuaj.

Akrepi:

Sunduesi juaj tradicional Marsi duke kaluar nëpër shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë dhe familjes, tregon se jeta në shtëpinë tuaj do të jetë intensive, duke krijuar konflikte midis jetës suaj profesionale dhe personale. Tani ka shumë riklasifikime në kontaktet tuaja me rrënjët tuaja dhe ju duhet të shmangni lëvizjen tuaj nën motive egoiste ose të shpejta, meqë shanset janë kundër jush. Në përgjithësi, ju keni më shumë rezistencë në veprimet tuaja, sidomos nga personat e mjedisit tuaj. Mos u merrni më grindje, më shumë rëndësi është qetësia juaj mendore.Fund, vetë shtëpia kërkon vëmendjen tuaj, me shumë punë ose aktivitete, por ju jeni më të prirur për aksidente nga zakonisht.

Shigjetari:

Marsi kalon në shtëpinë tuaj të tretë, duke komunikuar, duke treguar se jeni më energjik, duke folur pa pushim, duke ndier nevojën për të udhëtuar, duke nxituar  për të shprehur mendimin tuaj. Përndryshe, mund të keni vështirësi me një të afërm ose një fqinj. Nuk është aspak e qartë për të dëgjuar disa lajme të papritura ose disa informacione që do t’ju shqetësojnë. Në të njëjtën kohë, gjatë kësaj kohe, dhunita juaj e  komunikimit do të jetë veçanërisht e lartë, gjë që do të rezultojë në njohje të reja të rëndësishme. Nëpërmjet tyre do të zhvilloni marrëdhënie miqësore afatgjata, do të pranoni propozime të reja profesionale ose nëse jeni vetëm, do të krijoni një marrëdhënie afatgjatë. Së fundmi, kushtojini më shumë vëmendje lëvizjeve tuaja, pasi impulsiviteti ju karakterizon në këtë fushë.

Bricjapi:

Marsi lë shenjën tuaj dhe kalon në shtëpinë tuaj të dytë, të ardhurat dhe paratë, duke rritur dhe ulur në këto zona. Pra, mos shpenzoni paratë tuaja për gjërat që ju nuk keni nevojë dhe gjeni mënyra për të mbuluar nevojat tuaja. Nëse po mendoni të negocioni një marrëveshje ekonomike, mos lejoni që shpërthimi i entuziazmit tuaj të largohet, pasi disa terma mund të mos jenë në favorin tuaj. Tani çdo hap financiar që bëni do të jetë praktik dhe i arsyeshëm pasi përpiqeni të balanconi situatën tuaj financiare. Por mbani mend çdo mosmarrëveshje që mund të lindin nëse keni  borxhe apo ju kanë borxhe, pasi lidhet edhe me personat e mjedisit tuaj miqësor nëse keni marrëdhënie me ta.

Ujori:

Duke pasur Marsin në shenjën tuaj, ju jeni të sigurt dhe besoni në aftësitë tuaja që do  arrini qëllimin tuaj, do të krijoni plane të reja të veprimit për të ardhmen tuaj pasi keni rritur energjinë tuaj. Ju e drejtoni energjinë tuaj në një qëllim të dëshiruar dhe luftoni për të arritur atë që ju bën të lumtur. Gjëja e sigurt është se ngjarjet që do të tregojnë vlerën tuaj dhe arritjet tuaja do t’ju bëjnë të ndiheni më krenarë dhe të lumtur. Vetëm shikoni agresionin tuaj dhe arrogancën tuaj dhe kushtojini vëmendje asaj që thoni për të shmangur përplasjen me të dashurit tuaj. Ju jeni edhe më impulsivë, më të prirur ndaj zemërimit dhe acarimit, si rezultat i shumë detyrimeve që keni në këtë kohë, gjimnastikën dhe sportin japin rrugëdalje, pasi Marsi do të qëndrojë në shenjën tuaj për një kohë të gjatë!

Peshqit:

Marsi shkon në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë misterioze dhe, kështu që jeni më i ngadaltë dhe më pak energjik se zakonisht, ndjeni të reduktuar energjinë tuaj. Në përgjithësi, aktivitetet prapa skenave janë të favorizuara. Por ju duhet të jeni plotësisht të ligjshëm nëse doni të shmangni telashe ose ndërhyrjet. Në të njëjtën kohë, mund të përjetoni intriga në punën tuaj ose me një person nga e kaluara, por ka disa që nuk i njihni dhe jeni ende të pambrojtur në këtë moment. Ju gjithashtu mund të qëndroni larg aktiviteteve tuaja të zakonshme dhe të kërkoni për vetminë tuaj dhe për të shmangur planifikimin dhe veprimet e rëndësishme. Pra, përdorni intuitën tuaj dhe aftësinë analitike për të qartësuar motivet e veprimeve të të dashurit tuaj, por mos lejoni që vetëvlerësimi juaj të ndikojë mbi ju.