Back
  /  Axhenda Mujore   /  Kalendari Astrologjik I muajt Maj 2018

Kalendari Astrologjik I muajt Maj 2018

Muaj i ndryshimeve të mëdhaja, me Urani që kalon në shenjën e Demit duke nisur një cikël të ri shtatë-vjeçar më turbullira dhe Jupiteri tek Akrepi që krijon trekëndësh me Neptunin! Pas  Parashikimit Mujor që trasmetohet live në faqën astrologu.gr në Facebook dhe tani do ju jepën parashikimet  të shkruara, të cilat mund të qëndrojnë si një busulë e dobishme mujore menaxhimi, që të bëhët e  mundur që Maj të mbyllet me buzëqeshje dhe suksese.

6 Maj Formohet gjashtëkëndësh midis Diellit / NeptunitFavorizon intuitën dhe imagjinatën, ju mund të identifikoni me lehtësi pengesat. Favorizohen Peshqit dhe Demi.

7 MajKaterkëndëshi Merkurit / PlutonitTregoheni te ashper ndaj të tjerëve dhe sjellje juaj është e pakuptueshme dhe e ftohtë. Ndikohen  Bricjapi dhe Dashi .

Katerkëndëshi Afërditës / NeptunitPasiguri dhe probleme në punët tuaja personale dhe ndoshta dhe me financat. Ju kërkoni gjëra joreale ose te tjerët nuk  mund t’i përgjigjen kërkesave tuaja. Binjaket dhe Peshqit janë të prekur nga ky kënd.

9 MajDielli përball Jupiterit: Tek shprehja juaj mbizotëron ekzagjerimi, por gjithashtu dhe spontaniteti i tepruar. Materializmi, ekspozimi personal, kërkesa të tepruara, probleme me ligjin. Janë të prekur Demi dhe Akrepi.

12 MajKaterkëndëshi Merkuri / MarsiUlje – ngritje,nervozizëm, emocione dhe humor negativ. Ndikohen Bricjapi dhe Dashi

13 MajTakimi Merkurit me Uranin  – Papritmas ndodhi të reja, paraqiten të dhëna të reja, shqyrtimi i qëllimeve qe keni pasur. Ata që janë të prekur Dashi dhe Bricjapi.

Merkuri  tek Demi në orën 14:41 në shtëpinë e 4-të.

15 Maj – Hënë e re tek Demi

Urani tek Demi në shtëpinë e 4-të , në orën 18:24 .

16 Maj Marsi tek Ujori në 6:57.

19 MajAfërdita  tek Gaforrja në orën 15:11 në shtëpinë e 6-të.

21 Maj Dielli tek Binjakët

23 MajMerkuri përball JupiteritEkzagjerime  dhe premtimet qe nuk mund ti mbani. Vlerësimi i keq i situatave,nuk favorizohen nisjet e reja. Janë të prekur Demi dhe Akrepi.

25 MajTrëkëndëshi Jupiterit – NeptunitNjë ndikim  pozitiv që jep emocione pozitive, lumturi, qetësi, dashuri dhe butësi.Favorizohen Akrepin dhe Peshqit.

26 MajAfërdita  përball SaturnitNjë kënd negativ që shkakton ftohtësi dhe probleme në marrëdhëniet. Gaforrja dhe Bricjapi janë të prekur nga ky kënd.

29 MajHëna e Plotë tek Shigjetari

30 MajMerkuri tek Binjakët në shtëpinë e 6-të,në orën  13:49 .

Dashi:

Afërdita do të jetë ajo që do ju japi një dorë ,duke ju ndihmuar për të lëvizur në mënyrë pozitivive në jetën tuaj personale, si dhe në situatat  ekonomike që ju shqetësojnë.Të paktën deri më 21 Maj, do të jetë një periudhë ku ju mund të ndihmoheni për të gjetur zgjidhje, do të ketë përparimin në situata të ndryshme , fitime, marrjen e vendimeve të mira ose favorizimin e çështjeve ekonomike.Urani do të ndryshojë shenjë dhe në datën 16 të muajit do të hyjë në shtëpinë e financave tuaja, ku do të ketë ndryshime dhe është një shenjë paralajmëruese për ato ndryshime që vijojnë.Sigurisht favorizon aktivitetin në lidhje me internetin, marketingun dhe shitjet. Nga ana tjetër,do ju ndihmojë kalimin i Afërditës nga shtëpia 3 në të 4, duke mbështetur kontaktet dhe komunikimin në jetën tuaj personale dhe gjithashtu do të promovojë çështjet në lidhje me shtëpinë tuaj dhe familjën. Por  Afërdita  përball Saturnit nga data  25-27 Maj, mund të krijë komplikime dhe vonesa. Marsi sundimtari i horoskopit tuaj do të jetë në shtëpinë tuaj të 10 i cili do të ju ndihmojë për të arritur qëllimet tuaja profesionale dhe të bëheni më social  në jetën tuaj shoqërore.

Ditët më të mira në dashuri: 7, 8, 17, 24, 25, 26

Ditët më të mira në financat: 7, 8, 9, 10, 14, 15, 17, 18, 19, 26, 27

Ditët më të mira të karrierës: 4, 5, 14, 22, 31

Dhjetë ditëshi parë:

Gjatë muajit Maj ju jepet mundësia të përjetoni më realizëm karrierën, të ardhmen  dhe perspektivat tuaja, duke ditur mirë se cilat janë pengesat në jetën tuaj, por edhe si duhet të bëni për ti kapërcyer ato.Ne sipërfaqe dalin  plagëve të së kaluarës dhe ju përballeni me të vërteta të mëdhaja për veten tuaj dhe kjo ju ndihmon për të shëruar situatat që ju kanë dëmtuar dhe lenduar. Diskutimet rreth çështjeve ekonomike janë veçanërisht të favorizuara në periudhën nga 13 Maj deri në 19 Maj ,çeshtjet profesionale mund t’ju ofrojnë lehtësim dhe përmirësim gjatë 3 ditëve të para të muajit.Këto 3 ditët e para të majit ju japin mundësinë e flirtimit, të bëheni më social dhe të krijoni njohje të reja. Nga data 20-27 të muajit me Afërditën duke lëvizur në shenjën e Gaforrës duke përmirësuar  marrëdhëniet me familjen dhe jetën personale (vëmendje vetëm tek shpenzimet). Jeta juaj shoqërore fillon të marrë më shumë aktivitet nga data 16 Maj, ku Marsi kalon në shenjën e Ujorit. Por sigurohuni që të shmangni shpenzimet financiare si dhe planet financiare të guximshme veçanërisht nëse keni lindur në datën 21 dhe 22 të muajit, sepse Urani hyn në shenjën e Demit. Shumë nga vlerat tuaja personale do të rishikohen gjithashtu dhe mënyra se si menaxhoni financat  dhe ndjenjat tuaja do të fillojnë të  ndryshojnë. Hëna e plotë në 10 ditë ditëshin e parë të Shigjëtarit në fund të Majit ndikon  duke ju dhënë mundësi të rëndësishme për rritjen, zhvillimin, udhëtimin dhe kontaktet.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Ju i përkisni përfaqësuesve më të favorizuar të shenjës tuaj, pasi Jupiteri është duke lëvizur I reaksionar në shenjën e Akrepit dhe  krijon mundësinë për të arritur fitime ekonomike por edhe psikologjike. Këtë muaj ju jepet mundësia që të rrisni financat tuaja, qoftë nëpërmjet një shpërblimi, nga rritja e të ardhurave të  bashkëshorti, ose me një dhuratë ose një kontribut shtesë. Në të njëjtën kohë ju mund të lëvizni më mënyrë më efektive duke parë planet tuaja profesionale të bëhen realitet. Edhe jeta juaj sentimentale do të tregojë një përmirësim të ndjeshëm, dhe nëse është diçka që favorizoheni, është së lini pas çdo gjë që është e hidhur dhe ju mërzit. Shoqëria, flirtimet, njohje apo edhe një udhëtim janë në program nga 20-25 Maj. Momentet të  lumtura me familjen tuaj priten nga data 28/5 e tutje.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Jeni duke kaluar nëpër një periudhë më ndryshime dinamike në jetën tuaj, ndryshime që ndodhin me iniciativën tuaj, por nuk ndalet më kaq kjo periudhë është shumë shpërthyese, revolucionare dhe çliruese. Në fillim të muajit, nga data 13/5  jeni të gatshëm për të marrë iniciativa dhe vendime që do të ju ndihmojë për të çuar përpara planet tuaja personale.Komunikimi I qetë, social dhe humor  agresiv ne disa momente pasi Merkuri lëviz në shenjën tuaj duke formuar katërkëndësh me Marsin, Plutonin dhe takim me Uranin.Në datat  7,12 dhe 13 Maj, është e këshillueshme të menaxhoni më shumë qetësi komunikimit tuaj duke  vënë ujin në verë tuaj ndonjëherë. Me sundimtarin  Mars në shenjën tuaj duke lëvizur tek Bricjapi, që ndikon në dhjetë ditëshin  tuaj në datën 16/5  pritet që zona e karrierës merr pjesën më të madhe të energjisë tuaj. Pak para së Urani të kalojë në shenjën tuaj (15/5) shumë prej jush do të  kënë një problem profesional,i cili do ju sjelli hapjen e një rrugë të re në karrierën tuaj. Në pjesën sentimentale ju keni mundësinë në datën 12-19 Maj të keni argëtime, takime me njerëz të rinj, ndërsa shprehija dhe idetë tuaja do të ju ndihmojë në ketë argëtim.

 

Demi:

Një muaj tjetër pozitiv për ju me disa sfida për ta bërë jetën tuaj më interesante. Dielli ka hyrë tashmë ne shenjën tuaj dhe është për ju një jetë pozitive, mbështetëse dhe inkurajuese në të gjitha nivelet. Tani që Merkuri  është  duke kaluar nga horoskopi juaj dhe në datën 13  hynë në shtëpinë tuaj të parë, është koha për të përmirësuar imazhin tuaj tek të tjerët, por me siguri që jeni të favorizuar dhe keni goxha mundësi.Sigurisht lajmi i madh për ju  , qe tashmë e dini, është se Urani hynë në shenjën tuaj për shtatë vitet e ardhshme, rreth datës 15 Maj. Edhe pse shumica e Demave mundoheni të mos bëni ndryshime të mëdha, tani është koha e ndryshimeve për ju. Ndryshimet do të ndodhin dhe do të jenë të papritura dhe drastike. Negative ose pozitive varet nga horoskopi dhe lëvizjët planetare. Por, gjatë kësaj periudhe do të jeni të favorizuar, sidomos në datën 21 të muajit me Diellin në shtëpinë tuaj të dytë ndërsa Afërdita do të kontribojë në çdo zhvillim ekonomik në datën 19 Maj. Merkuri vjen në datën 30 Maj për t’ju ndihmuar më tej me financat tuaja nëpërmjet kontakteve dhe marrëveshjeve. Marsi do të kalojnë në shtëpinë tuaj të 10 në datën  16 Maj dhe është njëtregues mjaft i fortë i aktivitetit profesional.Mund të keni disa zbulime të pakëndshme brenda punës tuaj , por kjo përkthehet  si konkurrencën e ashpër.Financat tuaja fitohen me përpjekje të shumta e sidomos për ata që kanë punën e tyre, por me siguri  do të ketë mundësi për ata që kërkojnë punë. Me marrëdhëniet tuaja, do të ishte mirë të mos nxitoheshit.

Ditët më të mira në dashuri:4, 5, 7, 8, 14, 15, 17, 22, 23, 26, 27, 28

Ditët më të mira në financat: 2, 3, 9, 10, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 22, 23, 26, 27, 31

Ditët më të mira të karrierës:4, 7, 8, 14, 22, 31

Dhjetë ditëshi i  parë:

Java e ditëlindjes tuaj fillon me një nga ngjarjet më të rëndësishme astrologjike të vitit, e cila është Urani në shenjën tuaj. Ndikimi e tij do të ndjeni ju që keni lindur në datën 21 dhe 22 prill, ku gjatë këtij muaji, ju do të ndjeni se themelet të qendrushme që aq shumë I doni tani janë duke filluar të mos ju përmbushin dhe ju  tërheqin interesin drejt ndryshimeve dhe mënyrave të reja për të nxitur ndjenjën tuaj të lirisë. Financat tuaja janë në një fazë të mirë, veçanërisht në fillim të muajit ju keni çdo mundësi për të rritur të ardhurat tuaja. Mendimet, idetë, diskutimet dhe komunikimit  vijë në një normë më të favorshme, veçanërisht nga data 13 në 19 Maj ku Merkuri lëviz në shenjën tuaj dhe dhjetë ditëshit tuaj. Ndryshimet në punë,intrigat dhe konkurrenca në çështjet profesionale priten më Marsin që kalon në zenitin e horoskopit tuaj, por kjo është diçka që ka të bëjë me këtë muaj kryesisht për ju që keni lindur në datën 21 dhe 22 prill. Tregoni  largpamësi ekonomike në fund të muajit me Hënë e plotë tek Shigjetari.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Një muaj ëndërr për planet, marrëdhëniet dhe takimet po fillon. Jupiter i reaksionar në dhjetë ditëshin tuaja dhe me këndin pozitiv që formon me Neptun ju ndihmon për të ndërmarrë një hap më afër për dëshirat tuaja të vërteta sidomos nëse keni lindur nga data 5-10 Maj. Përveç marrëdhënieve që konsiderohen të favorizuara gjatë këtij muaji, ju në fakt mund të përmirësoni financat tuaja dhe sidomos në periudhën nga 4-11 Maj. Për më tepër periudha nga 20 deri 25 Maj ju ndihmon të bëni marrëveshje, kontrata dhe të merrni  vendime që do të karakterizohen nga shumë socializim!

Dhjetë ditëshi I tretë:

Aktiv dhe dinamik do të jeni gjatë këtij muaji, me qëllim për të përmbushur planet tuaja për të zgjeruar aktivitetet tuaja ,të zhvilloni njohuritë , përvojat apo edhe mundësi të dhëna kohët e fundit. Marsi tek Bricjapi në datën 16/5 ju motivon për të ndërmarrë veprime në çfarëdo sector që ju e konsideroni më të vërtetë të dobishme për të shkuar me tej.Hëna e re në datën  15/5  në gjysmën e dytë të muajit shumë do të jenë ata  që do të bëjnë fillime të mëdhaja dhe mbresëlënëse në jetën tyre, të cilat do ju ndihmojnë në rritjen tuaj personale dhe në zhvillimin tuaj.Favorizime  financiare priten nga data  12 deri 19 Maj, ndërsa mendimet, komunikimi, kontaktet dhe diskutimet janë pozitive nga data 25-30 / 5

 

Binjakët:

Ky muaj në përgjithësi është shumë pozitiv për ju Binjakët! Nga ana e shëndetit, ne nivelin e energjisë do të ndjeheni mjaft  mirë, sepse Marsi do të lëvizin ne një shtrirje harmonike nga data  16 Maji e tutje. Më shumë përgjegjësi dhe energji të mjaftueshme të cilat ju janë dhënë për ti përballuar të gjitha situatat. Gjithçka do të bëhet, madje dhe gjërat që nuk mundet ti përfundonit në Prill. Mundësitë profesionale do të kenë edhe ata që kërkojnë punë. Një ndryshim i madh globale do të ndodhë me Uranin që është duke lëvizur në shtëpinë tuaj të 12-të,në datën 15 Maj dhe kjo lëvizje paralajmeron ndryshime të ideve dhe mentalitetit në vitet e ardhshme, por mos e  nënvlerësoni këtë kënd, sepse do të ndryshojë perceptimet tuaja për shumë gjëra. Afërdita do të mbetet në shtëpinë tuaj të parë deri në  19 të muajit, por pastaj do të  kalojë në shtëpinë tuaj të dytë për të promovuar çështjet ekonomike. Hëna e plotë dhe Hëna e re do të ndihmojë gjërat dhe data mjaft të favorshme për ju  janë data 15 dhe 30 Maj respektivisht. Përveç Diellit në datën 21,që do të hyjë në shenjën tuaj dhe në pjesën tjetër të muajit do të rrisë humorin tuaj në mënyrë të konsiderueshme.

Ditët më të mira në dashuri: 2, 3, 7, 8, 9, 10, 17, 18, 19, 26, 27, 29, 30

Ditët më të mira në financat: 4, 5, 9, 10, 14, 15, 18, 19, 24, 26, 27

Ditët më të mira të karrierës: 9, 10, 18, 19, 26, 27

Dhjetë ditëshi i  parë:

Mirëprisni Majin me Afërditën duke lëvizur në shenjën tuaj dhe  duke ndikuar pozitivisht në dhjetë ditëshin tuaj. Bukuria, Erotizmi, pushtimet erotike, argëtimet dhe rinovimet nuk  mungojnë deri në datën  3. Rastet që kanë të bëjnë me financat tuaja vazhdojnë tju mbushin  me përgjegjësi dhe ju e dini shumë mirë se kjo periudhë kërkon nga ju organizim të mirë dhe largpamësi, koncepte që edhe pse mund tju stresojnë, por këtë muaj mund ti zhvilloni siç duhet. Periudha nga data 13 deri 19/5 është zgjidhje për çështje tregtare dhe ekonomike me Merkurin duke lëvizur në shenjën e  Demit, ndërsa nga data 30 Merkuri kalon në shenjën tuaj, duke sjellë përmirësim të dukshëm në komunikimi. Financat tuaja do të jenë në një fazë më të mirë prej  dates 20-27 / 5 që Afërdita do të hyjë në shenjën e Gaforrës që ndikon pozitivisht në dhjetë ditëshin tuaj. Në të njëjtën kohë, kalimi i Marsit tek Ujori në datën 16/5 ju motivon këtë muaj për të zgjeruar horizontet tuaja duke marrë masa në fushat e lidhura më udhëtimet, arsimin, takimet.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Një muaj i madh për dhjetë ditëshin tuaj dhe nëse kjo është diçka me të vërtetë shumë e favorshme, është fusha e karrierës tuaj, ku mundësi të mëdha do ju jepën në mënyrë që të përmbushni pritjet dhe planet tuaja. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ju që keni lindur nga data 5-10 qershor. Pjesa e dashurisë bëhet më e gjallë dhe argëtuese nga data  4 dhe 11 Maj ndërsa financat tuaja lulëzojnë më shumë nga data 28 deri në fund të muajit. Ndërsa i gjithë muaji është ofruar për të ndryshuar zakonet, për të harmonizuar jetën tuaj të përditshme, për të përmirësuar gjendjen fizike dhe psikologjike si dhe për të krijuar më shumë paqe në jetën tuaj të përditshme.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Persona të rinj vijnë në jetën tuaj shumë papritur dhe atje ku nuk e prisnit nëse keni lindur afër dates  20/6. Muaji fsheh surpriza të këndshme dhe jeta juaj erotike duket të jetë në lulëzim me surpriza të këndshme në periudhën  11-19 / 5. Megjithatë, shpenzimet financiare vazhdojnë të funksionojnë, faturat mbërrijnë të fryra, ndërsa stresi në punën nuk mungon – sigurohuni që ta menaxhoni atë. Një mënyrë efektive për të dal nga kjo fazë  është aktiviteti seksual sidomos deri në datën 16/5 ku epshi juaj do të jetë mjaft i ngritur. Zgjidhjet për çështjet e punës dhe çështjet që janë në pritje mund të gjenden në mënyrë më efikase nga data  25-30 / 5.

 

Gaforrja:

Shumica e planeteve kanë lëvizur në pjesën lindore të hartës tuaj astrologjike dhe përfaqëson një lloj ekzaltimi psikologjik. Në mënyrë të qartë, kjo është një mbështetje për ju dhe  do t’ju ndihmojë të bëni ndryshimet që dëshironi, gjërat do të shkojnë aty ku ju dëshironi. Pra, bëni ndryshimet që janë të nevojshme për tu bërë sepse do shkoni përpara dhe do fitoni lumturi në jetën tuaj të përditshme. Situatat financiare këtë muaj duken edhe më pozitive. Nëse ka një dobësi, kjo është që shtëpia juaj e dytë është e zbrazët nga ndikimet planetare,ose ju nuk keni para . Nëse ju shfaqet një sfidë ju duhet ti kushtoni vëmendje, por mos u shqetësoni dhe merakosni.Nga fillimi i muajt Saturni formon kënde pozitive dhe kjo do të thotë zhvillime pozitive ekonomike dhe familjare. Në 21 Maj, Dielli do të hyjë në shtëpinë tuaj të 12-të dhe kjo do të thotë që ju do të ndjeni një lloj lehtësimi dhe se intuita juaj do të luajë një rol në pjesën e materialeve. E rëndësishme është se Afërdita, e cila në datën 19 Maj do të zhvendoset në shenjën tuaj duke krijuar kënde shumë pozitive dhe ky është një tregues i përmirësimit të nivelit ekonomik dhe sentimental, por edhe social.

Ditët më të mira në dashuri: 1, 2, 6, 7, 10, 16, 18, 23, 24, 28, 29

Ditët më të mira në financat: 3, 4, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 23, 24

Ditët më të mira të karrierës: 3, 4, 8, 9, 12, 13, 20, 21, 22, 30

Dhjetë ditëshi i  parë:

Sfidat e Saturnit  vazhdojnë të ekzistojnë për dhjetë ditëshin tuaj, që do të thotë se marrëdhëniet dhe partneritetet tuaja janë ende në një fazë testimi. Megjithatë gjatë këtij muaji, ju do të jetë më e lehtë për të shqyrtuar çështjet që lidhen me këto fusha dhe për të gjetur zgjidhje që do ju bëjnë të ndiheni më të sigurt dhe të sigurt në lidhje me rrugën tuaj. Nga data 13 deri më 19 Maj me Merkurin tek Demi rinovohet komunikimit me rrethin shoqëror  duke i dhënë hapësira për njohuri të reja.Puna juaj do të jetë shumë më e mirë në tre ditët e para të muajit. Kalimi i Afërditës në shenjën tuaj në datën 20 të muajit do  ju ofrojnë rehati për të shijuar momente të këndshme në dashuri , ndërsa nuk mungojnë dhe mundësitë për argëtim. Në periudhën rreth 19 Majt, një njohje e papritur erotike ka të bëjë me ju të cilët keni lindur afër datës 21-22 Qershor.Afër datës 26 Majit do të lindin disa pikëllime për jetën tuaj emocionale për ju që keni lindur afër  datës 29 Qershor.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Muaji është me fat për dhjetë ditëshin tuaj dhe ju ndihmon të zhvilloni dhe realizoni një vizion apo një plan krijues! Sidomos ata që kanë lindur gjatë periudhës 5-10 Qershor, gjatë këtij muaji ju do të ndjeheni në dashuri me jetën, me një ide, ju do të merrni kënaqësi nga fëmijët tuaj (nëse jeni prindër) dhe shumë prej jush do të realizoni disa prej dëshirave tuaja të rëndësishme një prej tyre mund të jetë krijimi I familjës. Pesë ditët e para të muajit, me Merkurin tek Dashi mendimet tuaja janë fokusuar në karrierën tuaj dhe ju jeni në diskutime në lidhje me zhvillimet e ardhshme në këtë sektor. Iniciativat tuaja do t’ju ndihmojnë të gjeni zgjidhje. Merkuri tek Demi, komunikimi miqësore ju stimulon periudhën nga data  20 deri 25 Maj, thirrjet dhe propozimet nga mjedisi shoqëror do  ju mbajnë në formë. Afërdita në shenjën tuaj, do të ndikojë pozitivisht në dhjetë ditëshin tuaj nga data 28 të muajit dhe pastaj do të favorizoheni në të gjitha nivelet.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Maji është intensive dhe shpërthyese për ju, që keni lindur në 20-22 korrikut. Urani para se të iki nga shenja e Dashit, sjell përmirësime të mëdhaja në karrierën tuaj, gjë që ju befason dhe ju largon nga pengesat tuaj. Nga data 5-13 Maj me Merkurin nga shenjën e Dashit nuk mungojnë diskutimet, komunikimet, mendimet dhe idetë për karrierën tuaj. Por ulni tonin me kolegët tuaj, sepse ata lehtë mund tju keqkuptojnë. Mos harroni se deri në datën 16/5 keni  Marsin në shenjën e Bricjapit që shkakton grindje dhe nervozizëm në marrëdhëniet më partnerit tuaj. Nga data  15/5 dhe pastaj shumë prej jush të dhjetë ditëshit e tretë sidomos ata që kanë lindur rreth  14 deri më 19 Korrik, do të kenë mundësinë për të bërë njohurit e reja, miqësi të reja dhe të bëjnë hapat që do I sjellin një hap më pranë dëshirave.

 

Luani:

Ky muaj është i rëndësishëm, me shumë ndryshime, por në thelb ato janë të suksesshme. Për të arritur qëllimet që keni vënë duhet të bëni këto ndryshime dhe ndoshta do të shihni zhvillimin  nga fillimi i majit.Marsi formon kënde të forta me Uranin sidomos nga data 14 deri 18 të këtij muaji,mos i kushtoni vëmendje se çfarë thonë të tjerët dhe të reagoni më ekzagjerim.Sigurisht kjo nuk është një ide e mirë për të udhëtuar në këtë kohë, por nëse duhet, atëherë të jeni të kujdesshëm rreth këtyre datave. Vëmendja juaj ka qenë e përqendruar në  temat më natyrë profesionale për një kohë të gjatë dhe familja do të jetë mbështetje për ju dhe do bëjë pa ju për një kohë. Kalimi i Uranit në shtëpinë tuaj 10-të është shumë i rëndësishëm , do të ketë ndryshime të rëndësishme që do të ndodhin në vendin tuaj të punës ose të biznesit, sidomos në datën 16 Maj.Disa nga ju  mund të ndryshojnë dhe  profesionin. Lëvizja e  Uranit në shtëpinë tuaj të 10-të do të thotë më shumë gjëra pozitive për jetën tuaj personale. Pra,këto ndryshime sjellin mundësi emocionale dhe mund të terhiqeni nga njerëzit që kanë një status dhe një imazh me ju. Kini kujdes nga ankthi. Merkuri sjell lajme të mira në lidhje me paratë, sepse deri në datën 13 Maj do të gjendet në  shtëpinë e nëntë lidhur me zgjerimin dhe pastaj kalon në shtëpinë tuaj të10-të  që tregon një rritje dhe zhvillim. Sidoqoftë, është një periudhë ku favorizohen projektet financiare dhe profesionale.

Ditët më të mira në dashuri:3, 7, 8, 13, 17, 22, 26, 31

Ditët më të mira në financat: 2, 3, 9, 10, 13, 14, 18, 19, 22, 23, 26, 27, 31

Ditët më të mira të karrierës: 7, 8, 14, 15, 17, 26

Dhjetë ditëshi i  parë:

Maj fillon duke i dhënë “marshim” për ndryshime të rëndësishme në fushën e karrierës, ndërsa nuk mungojnë dhe grindjet në marrëdhëniet tuaja dhe partneritetet. Kjo prirje do të jetë shumë më intensive nëse keni lindur në afërsi të më 23-25 ​​korrik,  do të ndikoheni nga zhvillimet e Uranit tek Demi. Karriera në përgjithësi vijen në sipërfaqe më zhvillime, mendimet tuaja janë shumta si dhe diskutimet që lindin për ndryshimet në të ardhmen. Në të vërtetë, periudha prej dates 13 deri 19 të muajit ju ballafaqon me vendimet që kanë të bëjnë me fushën e punës. Mos harroni se është një periudhë që mund të dilni nga plani juaj, të ndiheni të lodhur, por gradualisht do të keni mundësi që të riktheheni gjendjës për të punuar shumë për të rritur pozicionin tuaj. Përfitoni shumë në 3 ditët e para të muajit emocionalisht më Afërditën nga Binjakët që ju  jep favorizim për njohuri të reja përmes rrethit tuaj shoqëror, por edhe kontribuon në arritjen e qellimeve tuaja.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Muaji i lehtësimit, përmirësimi i kushteve të jetesës, psikologjisë, emocioneve, moralit si dhe rinovimit të  jetës suaj në të gjitha nivelet. Mundësitë e dhëna për ju do të jenë të  shumta, por gjatë këtij muaji ju mund të bëni një ndryshim të këndshme në shtëpi, të lëvizni për të bërë një investim  /  blerjes që do të jetë i dobishme për familjen, ndërsa ju mund të shpëtoj dhe pengesa që ju mbanin larg nga lumturia juaj. Sektori juaj profesional është i favorizuar, sidomos në datat 20-25 të muajit, që Merkuri nga Demi do të ndikojë në dhjetë ditëshin tuaja. Shumë prej jush do të marrin rrezikun dhe do të bëjnë një ndryshim që mund të jetë mjaft progresiv! Jeta juaj emocionale është në rrugë të mirë me momente të këndshme gjatë periudhës 4-11 Maj. Dashuria mund të vijnë nga mjedisi miqësor, ndërsa dhe jeta juaj social do të zhvillohet mjaft.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Një flad pranvëre po godet këtë muaj për ju të dhjetë diteshit të tretë. Pak para se Urani të leri shenjën e Dashit ju jep shtytje për të arritur planet tuaja ambicioze më sukses në programet arsimore, të gjeni miq të rinj, për të ndryshuar qëndrimin dhe filozofinë e jetës. Por kjo është diçka që shqetëson, shumicën prej jush që keni lindur në 22-23 Gusht. Nga data 15 e tutje, Hëna e re tek Demi, nuk do mungojnë fillime të reja në punë  dhe këto fillime do të luajnë një rol të rëndësishëm në karrierën tuaj. Jeta juaj sentimentale do të jetë  plotë më lojra, njohje të reja dhe kohë të lezetshëm me miqtë që do ju japin momente zbavitëse gjatë periudhës 11 deri më 19 Maj. Sfidat e muajit për dhjetë ditëshin tuaja janë  Marsit tek Bricjapi deri në 16/5 e  tutje ku do lodheni me të vërtetë nga ngarkësa që ka  programi juaj i përditshëm ku disa përgjegjësi do të jenë stres për ju.

 

Virgjerësha:

Ky muaj është mjaft aktiv për ju dhe ju nuk do të mërziteni. Urani do të formojë një kënd të rëndësishëm në datën 16 Maj duke kaluar nga shtëpia juaj e 8-të  në shtëpinë e 9-të dhe nga  Dashi tek Demi. Për muajt e ardhshëm do të jetë e rëndësishme të ruani ekuilibrin tuaj shpirtëror dhe fizik.Në të njëjtën ditë Urani do të hyjë tek Demi, Marsi do të shkojë në shtëpinë tuaj të 6-të, lidhur me shëndetin por edhe punën. Nga data 21 e tutje është e  rëndësishme  të kujdeseni për shëndetin tuaj dhe mirëqenien në përgjithësi që të jeni në gjendje të mirë  për të vepruar në mënyrë korrekte dhe për mos të bërë shpenzime te panevojshme në jetën tuaj të përditshme. Keni nevojë për qetësi. Nga ana tjetër  shumë gjëra do të ndodhin në vendin e punës, të tilla si disa ndryshime, por gjithashtu mund të sjellin mundësi më të mira pune, dhe në lidhje me  jashte shteti. Dielli lëvizë në  shtëpinë tuaj të 10-të, lidhur me karrierën dhe do të keni një sukses, por do të ketë një përfitim te rëndësishëm si dhe kalimi i Merkurit në fund të muajit do të kalojë në të njëjtën shtëpi. Kjo gjithashtu shënon ndryshime profesionale  duke krijuar një zhvillim,sigurisht janë planete pozitiv,me kusht që ata  të formojnë kënde të mira me hartën tuaj të lindjës. Në të gjitha këndet, krijon mundësi për kontakte, partneritete, informacion që mund të përfitoni nga ato, të dalloni nga të tjerët dhe në fund  diçka e mirë do të dali. Në çdo rast keni goxha mundësi te mira.Gjithashtu dhe financat do të jenë pozitive dhe që nga kalimi i Afërditës në datën 19 Maj në shtëpinë e 10-të ,tregon përmirësim dhe rritje.

Ditët më të mira në dashuri: 7, 8, 9, 10, 17, 18, 19, 26, 27

Ditët më të mira në financat:7, 8, 9, 10, 17, 18,

Ditët më të mira të karrierës: 2, 3, 13, 14, 16, 17, 22, 23, 31

Dhjetë ditëshi i  parë:

Maji është një muaj që ju jep shtysë për të bërë plane të reja, për të udhëtuar, për të bërë marrëveshje të reja dhe për të shijuar gjithçka që ju ka munguar në jetën tuaj. Me Merkuri tek Demi, dhjetë ditëshi juaj favorizohet  në datat 12 për 19/5 në çështjet që lidhen me arsimin, njohurive, të udhëtimit, takim dhe perspektiva të reja që tashmë  hapën para jush dhe ju vetëm ndiqni një rrymë ndryshimesh që janë të dukshme për ju, të cilat kanë filluar në datat 24 dhe 26 Gusht. Për çeshtjet profesionale janë më të mira këto tre ditët e para të majit si dhe dy ditët e fundit të muajit. Jeta juaj emocionale merr më shumë ngjyra, argëtim, kënaqësi dhe rinovim në periudhën 20-27 / 5. Hyrja e Merkurit tek Ujori në datën 16 të muajit, duke e bërë gjysmën e dytë të majit të jetë mjaft kërkuese në çështjet lidhur me punën tuaj, ndërsa nuk mungon nervozizmi në jetën tuaj të përditshme. Çështjet familjare do të zgjidhën në fund të muajit me Hënën e Plotë tek Shigjetari.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Një muaj i mrekullueshëm për ju të  dhjetë ditëshit e dytë, ku mund të ju ndihmojë në hartimin e planeve, idetë, marrëveshjet, njohjeve të cilat do ju sjellin zhvillimin e një partneriteti të ri dhe bashkëpunimi,që do të përmbushin dëshirat tuaja. Karriera juaj ka shanse të mira për periudhën 4-11 / 5 por kujdes në ditën 7/5 që të Afërdita formon  katërkëndesh me Neptunin që mund tju shkaktojë konfuzione, ngatresa, kryesisht mashtrime në punën tuaj. Jeta juaj sentimentale, megjithëse e favorizuar gjatë gjithë muajit, mund të themi se më e mira për ju është periudha nga 28 maj deri më 31 maj

Dhjetë ditëshi I tretë:

Maji fillon duke u fokusuar në çështjet që kanë të bëjnë me financat tuaja dhe jetën tuaj emocionale. Është në këto fusha që ju duhet të bëni zgjedhje personale, të mos rrezikoni, por të arrini të menaxhoni siç duhet paratë dhe ndjenjën tuaj. Merkuri tek Dashi në datën 13/5  intensifikon veprimin tuaj të komunikimit për çështjet që lidhen me shlyerjen e detyrimeve financiare, por nuk mungojnë dhe stresi, nervozizmi apo pozicionet tuaja absolute mbi çështjet  emocionale në datat  7 e 12 të muajit . Karriera juaj mund të ketë një rritjë dhe më mirë të tregoni vlerën tuaj dhe talentet në datat 11-19 / 5. Me Hënën e Re në shenjën e Demi në datën  15/5, fillimet e reja janë të mbushura me energji dhe optimizëm. Shumë prej jush do të udhëtojnë, zgjerojnë përvojat tuaja ose do të lidhen me njerëz të rinj.

 

Peshorja:

Edhe pse u munduat muajin e kaluar ,Maji do të jetë shumë më i mirë për ju, më i lehtë, krahasuar me dy muajt e  mëparshëm. Marsi dhe Urani lënë aspektet negative që formuan në datën 16 Prill dhe do të kthehet qetësia juaj. Ky muaj është më pozitiv edhe pse ndoshta mund të humbisni disa momente të rëndësishme në lidhje me familjen tuaj, për shkak se puna ze një pjesë të rëndësishme. Përveç Afërditës, e cila është sundimtari juaj,  kalon në shtëpinë tuaj të 10-të në datën 19 Maj dhe kjo tregon rritje, famë dhe sukses në fushën profesionale, ku çdo gjë do të sillet rreth jush. Ju shpenzoni kohë dhe ndoshta pak para për sa i përket imazhit tuaj personal, por mos e teproni me shpenzimet. Do keni sukses të veçantë për shkak te disa  përpjekjeve, megjithatë data 31 Maj do të jetë e rëndësishme për ju. Shtëpia e 8-të e juaj është mjaft e rëndësishme dhe  tregon një lloj ringjalljeje personale, së bashku me ndryshimet  që sjell pranvera.Diçka ndryshon  te paktën në një nivel psikologjik, por dhe ju ndiheni shumë më ndryshe.Urani në shtëpinë tuaj të 8, në datën 16 Maj,që ka të bëjë me eksperimentet, për sa i përket seksualitetit dhe shprehjes, ka gjithashtu lidhje me menaxhimin e parave, taksat etj, por të jeni te sigurt që të mos bëni gabime.

Ditët më të mira në dashuri: 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 24, 26

Ditët më të mira në financat:4, 5, 9, 10, 14, 15, 18, 19, 22, 23, 26, 27, 28

Ditët më të mira të karrierës:4, 5, 14, 15, 18, 19, 24

Dhjetë ditëshi i  parë:

Presionet dhe shqetësimet mbi çështje që lidhen me shtëpinë, familjen dhe çështje shumë personale ende bëjnë disi “e rëndë” ritmi i jetës tuaj, por Maj ju ndihmon të gjeni mënyra që do ju japin zgjidhje për rastet që janë të vështira për ju dhe janë kryesisht të lidhura me fushën e marrëdhënieve. Në fillim të muajit, sidomos deri më 3 Maj, humor është më optimist dhe  mund të shfrytëzoni më mire planet  krijuese,komunikimin, rekomandimet apo njohjet që do të ringjallin shpirtin tuaj. Nga data 13 deri më 19 Maj, ku Merkuri lëviz në shenjën e Demit ju mund të arrini të menaxhoni detyrimet financiare (bankat, pagat, çështjet tatimore). Problemet e formuara nga Merkuri  tek Saturni në datën 18 Maj do të japin një kontribut të rëndësishëm në zgjidhjen e çështjeve që janë një barrë e madhe për shpirtin tuaj. Për çeshtjet rreth karrierës suaj do të jeni në gjendje të kenë një kurs më kreativ në datat 20 dhe 27 Maj. Ju jeni duke treguar më të mirë e talenteve, aftësive, megjithatë në datën 26/5 nga kontrasti Afërditë – Saturn do të ndiheni në depresion apo i merzitur më obligimet profesionale dhe familjare. Koha juaj është e kufizuar dhe nuk jeni në gjendje të përballeni me gjithçka kuptohet së ju duhet të bëni sakrifica. Kalimi i Marsit në shenjën e Ujorit në 16/5 do t’ju japë një energji të veçantë për të kërkuar dhe për të realizuar atë që vërtet dëshironi në dashuri, në jetë, më kreativitet. Sidoqoftë, pak vëmendje ndaj prindërve. Urani nga Demi krijon një humor të luhatur, por gjithashtu sjell një mungesë ekuilibri në financat me shpenzime shtesë që ju mërzisin.Bëni një manaxhim më të mirë. Në fund të muajit  më Hënën e plotë vëmendje ndaj fjalëve dhe lëvizjeve.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Maj është një muaj i dobishëm për dhjetë ditëshin tuaj, sigurisht do të arrijni të rrisni financat tuaja për të përmirësuar kushtet e punë dhe të ndjeni ritmet më të relaksuar që do ju kënaqin  jetën tuaj të përditshme.Më fat janë ata që kanë lindur në dhjetë ditëshin e dytë nga data 9-13 tetori, ku do të jeni në gjendje të rikuperoni sigurinë financiare dhe vetëbesimin e këtij muaji. Dashuria ka një karakter freskuese për ju këtë muaj, Afërdita në shenjën e Binjakëve, ju vë në kontakt me të rinjtë të cilët me të vërtetë mund tju japin entuziazmin dhe gjallëri për jetën. Favorizohen  njohjet të reja në udhëtime, trajnime, grupe filozofike,internet ose me dallime në moshë. Më pozitive për emocionet do të jenë datat midis 11-19 / 5.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Urani do iki nga Dashi, por paqëndrueshmëria në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet vazhdon këtë muaj. Shumë herë ju do të habiteni më qëndrimin dhe sjelljen e njerëzve rreth jush dhe duhet të tregoni të gjithë diplomacinë tuaj . Me Merkuri tek Dashi deri në datën 13 Maj duke formuar aspekte të  vështira me Plutonin, Marsin dhe Uranin gjysmën e parë të muajit nuk do të mungojnë grindjet, tensionet dhe betejat me njerëit e mjedisit e punës tuaj (të afërmit, shokët, bashkëpunëtorët). Ndikime pozitive merrni në marrëdhëniet, por edhe në pjesën sentimentale nga data 11 deri më 19 maj që Afërdita do të lëvizin për dhjetë ditëshin e tretë  tek  Binjakët, duke ju dhënë mundësi për rinovime dhe kënaqësi. Financat tuaja kalojnë një periudhë rritje dhe menaxhimi nga data  25 deri më 30 Maj, ku Merkuri do të jetë tek Demi..

 

Akrepi:

Edhe pse në përgjithësi gjërat do të shkojnë mjaft mirë  këtë periudhë kohore, sidomos gjatë datës 21 Maj, jeta juaj sociale do të mbajë lumturinë tuaj personale, komplikimet e reja janë të mundshme të krijuara nga Urani. Në 16 Maj, Urani tek Demi do të shkojë në shtëpinë tuaj të 7-të dhe ky kënd do të bëjë jetën tuaj seksuale më emocionuese. Ai gjithashtu do të stabilizojë jetën tuaj sociale. Shumë prej jush mund të mos e ndijeni atë gje, por ata që kanë lindur nga 23 tetor deri në 25, do e ndjejnë. Nga data 19 të muajit, pasi planeti i dashurisë do të shkojë në shenjën e ujit të Gaforrja do të jetë përball me Plutonin dhe Saturnin. Kjo mund të thotë se një distancë ju ndan me partnerin tuaj dhe do përballeni me disa sfida në marrëdhënien tuaja. Kjo gje mund te sjelli dhe një ndarje të përkohshëm .Kini kujdës, në aspektin e shëndetit deri në datën  21 të muajit. Përfshirja e Uranit në shtëpinë tuaj 7 mund tregon se disa njerëz futen në marrëdhënien tuaj, martesën tuaj, por kjo është dhe një tregues se njerëz të rinj dhe bashkëpunime të reja do  të vijë në jetën tuaj dhe mund të jetë një faktor i çuditshëm.Marsi lëviz në shtëpinë tuaj të 4-të në datën 16 Maj që është i lidhur me veprimtarinë intensive në shtëpi dhe rreth saj, për shembull  do të bëni disa riparime.

Ditët më të mira në dashuri: 7, 8, 14, 15, 17, 26

Ditët më të mira në financat:2, 3, 9, 10, 18, 19, 26, 27, 29, 30

Ditët më të mira të karrierës:4, 5, 14, 15, 20, 21, 24

Dhjetë ditëshi i  parë:

Tashmë nën ndikimin e Uranit, ku në mesin e muajit do të hyjë tek Demi dhe marrëdhëniet e partneritetet do të bëhen të rëndësishme për zhvillime të reja dhe ndryshime. Shumica prej jush, por sidomos ata që kanë lindur në afërsi të dative 24-25 tetori  mendojnë se marrëdhëniet tuaja fillojnë të ndryshojnë. Në gjysmën e dytë të muajit ju do jeni përfaqësuesit e shenjës se më dinamizmin tuaj. Le të mos harrojmë se Marsi kalon në shenjë e Ujorit në 16/5 dhe katërkëndëshi i Uranit shkakton reagime, ngjarje të papritura, grindjet, konfliktet dhe ndryshime që kanë të bëjnë me ju në shtëpi, familjen , marrëdhëniet tuaja.Tregoni durimin tuaj dhe përshtatuni me atë që nuk mund të ndryshoni. Në fillim të majit, por ju mund të shihni përmirësim në financat tuaja dhe ju do  arrini të shlyeni detyrimet tuaja në veçanti nga data 3 e muajit më Afërditën që do të jetë në dhjetë ditëshin e para tek Binjakët. Periudha ngadata  13 deri 19 Maj me Merkuri tek Demi  ju mund të vijni më pranë të afërmëve- ose të partnerëve – për të zgjidhur mosmarrëveshjet, por edhe të ndërmerrni iniciativa dhe vendime të qëndrueshme në lidhje me fushën tuaj të marrëdhënieve.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Për dhjetë ditëshin tuaj ngjarjet e muajit janë shpresëdhënëse, pozitive, optimiste. Jupiteri lëviz në shenjën tuaj I reaksionuar duke  dhënë një nxitje të rëndësishme për jetën tuaj dhe jeni në gjendje të përdorin faktorin e  fatit  për të arritur në fazën e përmbushjes të deshirave tuaja. Le të mos harroni se Jupiteri formon trekëndësh me Neptuni, kështu që gjatë këtij muaji do të jeni të qetë mund të shfaqet një dashurie të re apo një projekt krijues. Rastet që përfshijnë fëmijët, argëtim, art janë padyshim në anën tuaj këtë muaj. Nga periudha 20 maji deri në 25, ju jeni më të hapur në marrëdhëniet e partneritetet dhemë qetë dhe me efikasitet mund  të sillni më afër njeriut që ju doni. Financat tuaja janë në një periudhë të mirë gjatë periudhës 4-11 / 5, ku ju mund të zgjidhni çështjet tuaja burokratike. Dashuria është pozitive gjatë gjithë muajit, më pozitive është fundjava e fundit të muajit.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Ritmi i ndryshuar I rutinës tuaj të përditshme,ka formuar  një ndryshimtek programi juaj i punës që vazhdon të jetë i zënë këtë muaj. Në mes të gjithë këtij tensioni është i përshtatshëm në datën  16 të jeni më të kujdesshëm në komunikimet tuaja, se si ju shprehin dhe mënyrë që trajtoni çeshtjet tuaja me Marsin që lëviz tek Bricjapi ku padashur ju bëheni të ngutshëm,  të nxituar dhe absolute . Dielli formon trekëndësh  me Plutonin në datën 12/5 ku marrëdhënie dhe partneritetet që do të keni do të jenë shumë të forta. Në datën 25/5 formon trekëndësh  Merkuri nga Demi me Plutonin veçanërisht e favorshme kjo periudhë për negociata, marrëveshje, vendime dhe diskutime në lidhje me marrëdhëniet dhe bashkëpunimin tuaja. Financat tuaja janë në një fazë më të mirë nga data 11-19 / 5,në  të njëjtën kohë do të jenë të theksuara dhe libido juaj seksual. Në gjysmën e dytë të muajit, Hëna e Re tek Demi shumica prej jush do të ketë fillime të reja në marrëdhëniet dhe partneritetet. Këto fillime të  reja mund të ketë një formë të qëndrueshme që do të kontribuojë në fuqizimin tuaj.

 

Shigjetari:

Shumë ndryshime interesante duket se ndodhin këtë muaj, dhe në 16 Maj, Urani do të lëvizë nga Dashi tek Demi dhe madje  nga shtëpia e 5-të në të 6-tën që ka lidhje me shëndetin dhe punën ,  pritet të vijnë paqëndrueshmëri në punë. Kjo situatë do të ekzistojnë  për disa kohë. Lajm i mirë sigurisht është se më këtë kënd mund të gjeni mundësi të reja në vendin e punës,ku ato mund të ndodhin më mënyrë të mënjëhershme, ose disi të papritur . Këtë vit, ju mendoni se diçka po ndryshon, dhe në vitet e ardhshme, dhe madje në vitin e ardhshëm të gjitha këto do të jenë më të qarta. Urani mund të sjellë ndryshime të shumta në statusin e punës dhe shëndetëtin tuaj. Dashuria dhe jeta juaj sociale do të jetë shumë më e mirë si tani. Pra, gjërat po lëvizin përpara me më shumë besim dhe mundësi te reja. Në 21 Maj, Dielli do të hyjë në shtëpinë tuaj të 7-të, ku do të jetë në kulmin e tij, kështu që mos e humbisni mundësitë për të qenë i shoqërueshëm  apo  më të hapur dhe të me të tjerët. Financat tuaja do të përmirësohen ku këndet  pozitive të Diellit / Saturnit do të sjellin disa mundësi  të mira.Në 18-19 Maj, këndi Merkurit / Saturnit do ju ndihmojë përmes shumë kontakteve dhe marrëveshjeve, si dhe njerëz të moshuar.

Ditët më të mira në dashuri:  2, 3, 7, 8, 13, 14, 16, 17, 22, 23, 26, 31

Ditët më të mira në financat:4, 5, 9, 10, 14, 18, 19, 22, 26, 27, 31

Ditët më të mira të karrierës:2, 3, 13, 14, 22, 23, 31

Dhjetë ditëshi i  parë:

Financat tuaja vazhdojnë të jetë  dobësia juaj, kështu që në fillim të muajit  ndjeni depresionin dhe jeni mjaft të mbyllur në mënyrë që të gjeni zgjidhje për fushat praktike të jetës tuaj. Kontakte, diskutime, marrëveshjet për çështjet ekonomike, mund të keni një bazë të qëndrueshme periudhën nga 13 deri më 19 Maj qe Merkuri do të lëvizë dhjetë ditëshin e parë tek Demi duke formuar trekëndësh me Saturnin. Mundësi më të kënaqshëm për përmirësimin e kushteve ekonomike gjatë datës 20-27 maj, theksohet këtu  se paratë të cilat vijnë në duart tuaja domosdoshmërisht largohet për shkak te përgjegjësivë të shumta që keni. Jeta juaj emocionale favorizohet në  3 ditët e para të muajit dhe 3 të fundit. Megjithatë Hëna e plotë  në shenjën tuaj në fund të muajit, ju thekson se  duhet të rregulloniu tendencën tuaj për  ekzagjerim. Lëvizjet për mobilizimi, propozimet, ftesat dhe vigjilenca mendore  do ju jepen nga Marsi tek Ujori në datën 16 të muajit. Kushtoni vëmendje, sidomos, makinave dhe automjeteve për aksidente të vogla!

Dhjetë ditëshi i dytë:

Elementi më i rëndësishëm dhe pozitiv i këtij muaji është se  fati ju ndihmon  në ngisni shkallët të karrierës, por në të njëjtën kohë ju janë dhënë mundësi për të zgjidhur problemet që kanë lidhje me emocionet dhe familjen tuaj. Nevoja juaj për shoqëri dhe përmirësimi i marrëdhënieve tuaja (ose edhe duke krijuar një marrëdhënie) duken tju kënaqin këtë muaj, sidomos gjatë periudhës 4-11 / 5 me Afërditën tek Binjakët do të ndikojë pozitivisht dhjetë ditëshin tuaj.Vëmendje në datën 7/5, sepse me Afërditën duke formuar katërkëndësh me Neptuni pritet të shkaktojë disa konfuzione të përkohshme sidomos në partneritetet tuaja profesionale. Përmirësimi i jetës suaj financiare dhe seksuale pritet nga data 28 e muajit.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Maj është plot me surpriza në dashuri dhe shumë prej jush do të  habiteni me ardhjen e një historie dashurie të papritur që do t’ju magjeps. Në fillim të muajit dhe nga data  13 maj, me Merkurin tek Dashi  nuk mungojnë flirtimet, propozimet për argëtim,  komunikimi që do  ju ofrojnë kënaqësi dhe ide kreative. Por pak vëmendje më ekzagjerim tuaj dhe përpiquni  të menaxhoni më mirë financat tuaja më shumë deri në datën 16 maj që lëviz dhe Marsi tek Bricjapi. Shumë herë ju do të mendoni se shpenzimet janë të papërballushme dhe se nuk arrini të  parashikoni ngjarjet dhe kjo ju shkakton pasiguri. Koha më e mirë për marrëdhëniet, bashkëpunimet, por edhe për jetën sentimentare në përgjithësi është periudha 11-19 / 5. Koha më e mirë për çështjet e biznesit dhe financave është nga data 12 maj dhe 25 maj.

 

Bricjapi:

Nga data 20 prilli e tutje  kaloni një periudhë mjaft të këndshme dhe të favorshme për ju. Ndjeheni më të lirë dhe më pak të stresuar nga përgjegjësitë që keni ndërmarrë. Gjërat do të vazhdojnë të jenë kështu .Në 16 Maj  Urani planeti i financave tuaja, do të zhvendoset në shtëpinë e 5-të horoskopit tuaj që ka të bëjë me krijimin dhe marrëdhëniet personale qe do të thotë se keto fusha do të  jenë më te favorshme,konstruktive dhe fitimprurëse. Pra, shumë mund të ndodhin këtu, duke u fokusuar në fitimin dhe interesin tuaj. Në muajt e ardhshëm, natyrisht, ekonomia është shumë më e mirë, e cila do ju gëzojë shumë. Megjithatë, planetet tuaj janë zhvendosur në pjesën lindore të hartës tuaj ku jeta juaj sociale do të jetë mjaft i rëndësishëm në këtë periudhë. Pra, ju keni nevojë për tu zgjeruar më shumë dhe të jeni më të relaksuar dhe për të nxjerr veten tuaj me të mirë tek te tjerët.Në 21 Maj, Dielli do të hyjë në shtëpinë tuaj të 6 në lidhje me shëndetin dhe punën, dhe kjo do të thotë që ju do të arrijni objektivat tuaja. Ju do të ndiheni më të relaksuar, me pamje me të shendetshme dhe Marsi në datën 16 Maj, do të largohet nga shenja juaj e cila do të largojë qartë presionin . Në datën 13 të muajit, Merkuri do të shkojë në shenjën e Demi dhe ju duhet të jeni të kujdesshëm me sistemin tuaj muskular dhe  lëvizjet tuaj.

Ditët më të mira në dashuri: 4, 5, 7, 8, 14, 15, 17, 18, 19, 24, 26

Ditët më të mira në financat:3, 7, 8, 9, 10, 13, 18, 19, 22, 26, 27, 31

Ditët më të mira të karrierës:7, 8, 17, 24, 25, 26

Dhjetë ditëshi i  parë:

Ngjarja më e rëndësishme e muajit për ju të dhjetë ditëshit e parë është Urani në shenjën e Demit. Dashuria e re vjen në jetën tuaj, që me të vërtetë  bënë gjithçka për tju tërhequr nga  kufijt të logjikës tuaj, duke sjellë ndryshime dhe surpriza që sjellin gëzim dhe eksitim (sidomos për ata që kanë lindur 21 në 23 dhjetor). Me Merkurin tek  Demi ndikon pozitivisht nga data  13-19 maj, do të jeni në gjendje të keni ide dhe  diskutime që do ju japin gëzime, krijimtari, frymëzim dhe lironi veten në gëzimin që do përjetoni. Koha më e mirë për shoqëri, angazhimi dhe përmirësimin e marrëdhënieve është periudha nga 20 maji deri në 27 që është e favorshme për të bërë zgjedhjet e duhura që do tju ndihmojnë për tu stabilizuar. Kujdesuni për sektorin tuaj financiar veçanërisht në gjysmën e dytë të muajit. Marsi nga shenja e Ujori ju bën më të guximshëm dhe  me para.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Jeni ata me më shumë fat nga shenjën juaj, pasi para jush keni një muaj të qëtë, i cili ju jep fat, të mirat dhe perspektivën për të ardhur në kontakt me njerëz të rinj dhe për të  zgjeruar kontaktet dhe idetët tuaja. Jupiteri,I  reaksionar tek Akrepi, ndikon në dhjetë ditëshin tuaj duke sjellë njerëz të rinj në jetën tuaj,duke  dhënë motivimi për të parë shumë nga dëshirat tuaja të bëhën realitet. Një plan po zbatohet, një person i rëndësishëm hyn në jetën tuaj, një dëshirë bëhet realitet, shumë më tepër nëse keni lindur në datën 8-12 janar.Në zonën tuaj të punës ju ndihmon periudha krijuese e zhvillimit nga data 4-11 maj, ku duhet të jeni të  kujdesshme dhe të përmbajtur sidomos  afër datës 7/5. Komunikime të këndshme, flirtim, frymëzime krijuese do të ndezin një kontakt më të gëzuar në jetën tuaj nga data 20 deri në 25 të muajit. Me Afërditën tek Gaforrja që ndikojnë pozitivisht në dhjetë ditëshin tuaj që nga data 28 e muajit, do të prisni më shumë momente  për të përmirësuar klimën e marrëdhënieve tuaja.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Maj ka marrë tensionet, sfidat dhe reagimet rreth jush dhe në qoftë se ka diçka për të parë  është impulsiviteti juaj. Deri në datën 13 të muajit me Merkurin tek Dashi, ju jeni në mendime dhe diskutime rreth shtëpisë, familjes dhe çështjeve shumë personale. Me Uranin duke ikur nga Dashi, ka një klimë ndryshimesh në këto fusha grindjet me personat nga familja , as reagimet apo largimet. Me Marsin duke lëvizur në shenjën tuaj dhe në dhjetë ditëshin tuaj në datën 16/5 ju do të keni guximin dhe forcën për t’u përballur me vështirësitë ose pengesat, por nga ana tjetër bëheni veçanërisht sfiduese, kokëfortë, absolut që ju bën të dominoni me  nervozizmi në jetën tuaj të përditshme. Ju jeni të favorizuar ndërmjet datave 11-19 / 5, komunikimet sentimentale, flirtimi dhe të njohurit janë të favorizuara nga datat 25-30 majit. Me Hënën e Re tek Demi, në dy javët e dyta të muajit, do të bëni një fillim të ri, të rëndësishëm për ndjenjat tuaja.

 

Ujori:

Dielli i lidhur me jetën tuaj seksuale, ndodhet atje nga data 20 Prill dhe do të vazhdojë deri më 21 Maj. Kështu që kjo lidhet më shumë me jetën tuaj sociale me shtëpinë tuaj, në krahasim me anëtarët e familjes tuaj gjithashtu ndjeni intimiteti më të madhe me ta. Nga ana tjetër, ajo mund të sjellë njerëzit nga e kaluara në jetën tuaj personale por edhe marrëdhëniet dhe ngjarje të vjetra të kthehen në kujtesën tuaj për të shëruar shpirtin tuaj ose për ti zgjidhur ato njëherë e mirë.Ky është dhe  qëllimi i tij. Në datën 21 të muajit,ky planet do të shkojë në shtëpinë tuaj të 5-të ku ju presni ndryshime në lidhje me sjelljen tuaj të përgjithshëm me miqtë, të njohurit dhe marrëdhëniet. Të gjitha ju doni të jenë më të qeta, më me shumë argëtim dhe asgjë serioze. Ju dëshironi të kaloni jetën tuaj më bukur. Ju do vazhdoni të argëtoheni, pa pasur asgjë të veçant. Nga ana tjetër, ju mund të bëheni më krijues dhe produktiv në punën tuaj. Sigurohuni që të keni pushim të mjaftueshëm. Në datën 19 Maj,Afërdita do të hyjë në shtëpinë tuaj 6-të dhe kjo do të ketë një efekt sherues për stresin tuaj dhe në përgjithësi ndiheni shumë më mirë si dhe financat tuaja përmiresohen, por kërkohet organizim në punë.

Ditët më të mira në dashuri: 4, 5, 7, 8, 14, 15, 17, 20, 21, 24, 26

Ditët më të mira në financat: 9, 10, 18, 19, 26, 27

Ditët më të mira të karrierës:4, 5, 14, 15, 22, 23, 26, 27, 28

Dhjetë ditëshi i  parë:

Muaji i ndryshimit  hapet para jush dhe sundimtarit tuaj Urani kalon tek Demi duke shkaktuar  tendenca për  ndryshime në çdo gjë rreth jush, në shtëpi, situata personal, punë apo edhe  jetën. Këto ndryshime, nuk janë të lehtë për të bërë me një buzëqeshje dhe të relaksuar, disa momente do të jetë revolucionare dhe Marsi që kalon në shenjën tuaj nga data 16 të muajit, do sjeli  nervozizëm dhe do ju nxisi të rebeloheni kundër asaj që ju lidh dhe ju shtyp. Ky trend do të jetë më i fortë për ju që keni lindur në ditët e para të shenjës suaj, domethënë afër datës 21-23 të Janarit. Në dashurisë, ju jeni shumë më të inkurajuar në tre ditët e para të majit. Zgjidhja e çështjeve familjare dhe diskutimeve për çështje të tilla nga data 20-25 Maj. Në 2 ditët e fundit të muajit, mund të bëni një udhëtim ose një njohje të re.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Muaji është mjaft rinovues, por në vazhdim do tregohet zgjerues dhe progresiv mbi çështjet që lidhen me karrierën, qëllimet dhe financat tuaja. Jupiteri tek Akrepi, ofron perspektiva që do të ju ndihmojnë të rrisni punën tuaj ndersa trekëndëshi me Neptunit  kontribon në realizimin e projekteve. Besimi juaj është në rritje, siguria e së ardhmes dhe qetësia juaj ndah çështjeve që ju shqetësojnë janë tiparet kryesore të këtij muaji.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Sundimtari juaj Urani pak para se të ii nga Dashi ,ju përgatit surpriza, ndryshime dhe sugjerime në rutinë tuaj. Kjo është diçka që ju duhet me të vërtetë, por sidomos këtë muaj ju jeni shumë të lodhur nga puna juaj. Deri në 16 të muajit Mars do të lëvizin për dhjetë ditëshin e 3-të tek Dashit, shumë herë ju do të ndjeni se ndiheni bosh menderisht dhe rezervat tuaja fizike kanë mbaruar.Tregoni durim dhe shpenzoni më shumë kohë për veten tuaj. Jeta juaj sentimentale do të ketë një ritëm të mirë sidomos në periudhën 11-19 / 5. Hëna e re e muajit nga shenja e Demi fillon ciklin e ndryshimeve të rëndësishme në shtëpi, familje dhe punë. Shumë prej jush do të bëjnë ndryshime hapësinore.

 

Peshqit:

Ne një farë mënyre financat tuaja duket se janë më pak të rëndësishme këtë muaj. Në datën 13 Maj, Merkuri do të largohet nga shtëpia e financave ndërsa në datën 16 të muajit,Urani do të largohet nga shenja e Dashit dhe do të shkojë tek Demi dhe  do të lëri shtëpinë e financave tuaja.Sigurisht kjo është një shenjë  e mirë. Kush dëshiron që Urani te ndodhet në një shtëpi kaq të rëndësishme? Kjo nuk do të thotë që ju nuk  mund të merreni me paratë tuaja, por thjeshtë, vëmendja juaj tani do të kthehet në një tjetër fushë. Shtëpia juaj e 3-të do të mbetet e fortë dhe në Maj, dhe do të përqëndroheni më shumë në komunikimin dhe interesat tuaja intelektuale. Sigurisht, kjo është e rëndësishme për shkak se mund të jeni të interesuar për të bërë studime, seminare, të merrni njohuri më të përgjithshme në lidhje me profesionin tuaj.Do favorizohen ata  që janë të përfshirë në fushën e marketingut, call center, shkrimtarë, mësues, gazetarë, dhe ata që kanë të bëjë me komunikim. Teknologjia do të luajë një rol të rendësishëm në lidhje me këto aktivitete. Marsi do të jetë në shtëpinë tuaj të 11-të deri më datën 16 Maj dhe pastaj tek Ujori, që lidhet me rrjetin tuaj social ,web. Dhe në jetën tuaj shoqërore teknologjia dhe rrjeti i kontakteve do të luajnë një rol mjaft të madh. Pasi Marsi do të hyjë në shtëpinë tuaj të 12, ku ju duhet të mendoni dhe të kuptoni këto aktivitetet. Jupiteri,që lidhet me jetën tuaj profesionale, është ende i reaksionuar, kështu që shtëpia juaj e 4-të do të jetë më e fortë, pas  datës 21 Maji. Lejoni që çështjet profesionale të lëvizin në ritmin e tyre pa krijuar presion për ndonjë gje .

Ditët më të mira në dashuri:  2, 3, 7, 8, 13, 14, 17, 22, 23, 26, 31

Ditët më të mira në financat: 4, 5, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 19, 24, 26, 27

Ditët më të mira të karrierës: 2, 3, 9, 10, 18, 19, 26, 27, 29, 30

Dhjetë ditëshi i  parë:

Komunikimet e këndshme,  transporti, sugjerimet dhe idet vijnë për të krijuar habi dhe emocione  por që do ju gëzojnë. Merkuri tek Demi do të ndikojë pozitivisht në dhjetë ditëshin tuaj nga data 13 deri në 30, në atë kohë ju mund të përdorni mjetet tuaja ekspresive  për të dalë fitues. Miqësitë dhe marrëdhëniet e reja tani marrin një formë më të fortë. Jeta juaj erotike do të jetë më bujare në datat  20-27 të muajit që Afërdita nga Gaforrja do të ndikojë pozitivisht në dhjetë ditëshin tuaja. Urani kalon në shenjën e Demi hyjë dhe  ju keni më shumë ide , ndrysheshime, ndërsa ju vijni në kontakt me njerëz të rinj, të cilët sjellin një ajër ripërtërites në jetën tuaj. Pika që unë do të përqëndroni vëmendjen tuaj në këtë kohë është në psikologjinë tuaj. Marsi nga shenjat e Ujorit nga data 16 e muajit i bën ditët tuaja më kërkuese dhe më nervoze ,me më shumë stres. Jeni më të vetëdijshëm për lëvizjet dhe reagimet tuaja në gjysmën e dytë të muajit. Me Hënë e Plotë tek Shigjetari në fund të majit, disa sfida priten në punën tuaj.

Dhjetë ditëshi i dytë:

Ju jeni fituesit absolute të këtij muaji, pasi Jupiteri tek Akrepi duke ju dhënë fat dhe nder për të zgjeruar horizontet tuaja, për të rritur planet tuaja ambicioze për të zhvilluar përvojën tuaj dhe njohurit ,trekëndëshi i formuar nga Neptuni, kontribon në realizimin e një projekti, një ëndërre. Mundësitë pune ju jepen në periudhën 4-11 maj. Komunikimet, udhëtimet, propozimet dhe marrëveshjet janë të favorizuara nga data  20-25 maj. Pika e vetme që theksohet është tendenca drejt idealizimit, mashtrimit, konfuzionit, nuk do të jetë shumë afër data 7/5 për çështjet që kanë të bëjnë me karrierën tuaj.Të jeni sigurt për  ato zgjedhje që do ju ndihmojnë të shfrytëzoni më shumë pikëpamjet pozitive që po hapen këtë muaj.

Dhjetë ditëshi I tretë:

Maj ka perspektiva pozitive për ju për aq kohë sa ju nuk do të nxitoheni për të marrë vendime mbi çështjet në lidhje financiare dhe emocionale dhe ju do të mbani qetësinë tuaj . Menaxhimi i duhur financiar do t’ju ndihmojë për të shpëtuar veten nga shumë telashe kështu tregoni aftësi dhe organizim. Marrëdhëniet tuaja familjare përmirësohen ndërsa shumë prej jush bëjnë ndryshime të bukura në hapësirën tuaj ndërmjet dates  11-19 / 5. Vigjilenca social nga data 16/5 më Marsin tek Bricjapi do t’ju futeni në grupe, apo organizata ,do të jeni në qendër të ndonjë organizimi. Sidoqoftë, do të ketë edhe raste të paparashikuara me njerëzit në mjedisin shoqëror. Udhëtime të këndshme dhe marrëveshje priten nga data  25-30 / 5 që  do të ndikojë në dhjetë ditëshin tuaja. Në gjysmën e dytë të muajit, Hëna e Re tek Demi,ku shumë prej jush do të bëjë një fillim të ri, ju do të keni një sugjerim të madh, ose një njohje të konsiderueshme.