Back
  /  Horoskopi   /  Ezoterika   /  Çfarë superfuqi ka çdo shenjë.

Çfarë superfuqi ka çdo shenjë.

Çdo shenjë ka një superfuqi që e karakterizon atë.

Mësoni superfuqinë e shenjës tuaj sipas shkrimtarit Samantha King.

Dashi: Fuqia për të hartuar me mjeshtëri jetën tuaj në një mënyrë që jo vetëm e frymëzon por i ndihmon të tjerët të arrijnë ëndrrat e tyre. Ju keni fuqinë origjinale për të ndikuar tek të tjerët dhe e pamundura bëhet e mundur për ju.

Demi: Fuqia për të shkëlqyer në çdo dhuratë që ju është dhënë, ju e perceptoni dhe pranoni, si dhe u bëtë udhëheqës natyrorë. Ju jeni zotërit e asaj që zotëroni.

Binjakët: Fuqia për të zotëruar ndjenjat tuaja, për t’i pranuar ato dhe për t’i transmetuar ato në botë si dhurata të rëndësishme të bukurisë, dashurisë dhe shërimit. Ju jeni kërkues të pasionuar të bukurisë së brendshme.

Gaforrja: Fuqia për të bërë ëndrra të mëdha dhe për të gjetur vendin e duhur në botë për përmbushjen e tyre. Ju jeni krijues.

Luani: Fuqia për t’u ngritur dhe për të luftuar sikur nuk ka nesër, kur bëhet fjalë për dashuri. Ju sjellni shpikje të pafundme, dhe zjarri juaj i brendshëm do të jetë drita juaj, madje edhe në momentet më të errëta.

Virgjëresha: Fuqia për të ngushëlluar, për të qetësuar dhe për të sjellë paqen në zemrën e njerëzve. Kjo vjen nga natyra juaj e madhe intuitive.Ju jeni terapistë dhe shpesh jeni me lidhje karmike me shokë të rëndësishëm në jetën tuaj.

Peshorja: Fuqia për të krijuar dhe për të sjellë në jetë realitetet që dëshironit në jetën tuaj, qoftë në lidhje me dashurinë apo biznesin, ose duke sjellë njerëz për rreth. Lidheni me të tjerët dhe ju jeni krijuesit e ritualit.

Akrepi: Fuqia për t’i bërë përshtypje njerëzit me karizmin tuaj dhe për t’i influencuar ata kur hyni në një hapësirë. Ju jeni vërtetë si magnet.

Shigjetari: Fuqia për të përqafuar mendjen tuaj të nënndërgjegjeshëm me kujdes të madh dhe ta transformuar atë në një aftësi emocionuese që përmirëson marrëdhënien tuaj të përgjithshme me botën. Ju jeni magjistarë dhe telepatikë.

Bricjapi: Fuqia për të kërkuar gjithmonë për njerëzit më të mirë. Ju keni një kuptim të thellë të natyrës njerëzore dhe shpesh i kuptoni të dy anët e një situate të vështirë. Ju jeni paqebërës.

Ujori: Fuqia për të rigjeneruar përmes hirit tuaj dhe për të udhëhequr botën me një ritëm të jashtëzakonshëm pavarësisht nga vështirësitë. Ju do të mbeteni të pasionuar në dashuri me jetën përgjithmonë.

Peshqit: Fuqia për të dëgjuar intuitën tënde. Stop për një kohë për të siguruar zgjedhjet më të mira vijnë nga brenda jush dhe largohen nga çdo gjë që nuk i jep shpirtit tuaj një mësim ose qëllim. Ju jeni vetëm në një nivel tjetër të lartë.