Back
  /  Astrologjia   /  Parashikimi per dashurine sot   /  Çfarë parashikon Astrologjia për shenjat e horoskopit dhe ndjenjat e tyre në javën : 9/04/18 – 15/04/18

Çfarë parashikon Astrologjia për shenjat e horoskopit dhe ndjenjat e tyre në javën : 9/04/18 – 15/04/18

DASHI

Beqarët:  Në lëvizjet dhe aspiratat e çliruara ju do të udhëheqni trekëndëshin e Afërditës me Marsin. Brenda kësaj jave do të jeni në gjendje të kapni dhe të pretendoni pa rezerva.Marsi në gjashtëkëndëshi me Neptunin do të rritë dinamizmin tuaj, megjithëse ju do të tregoni selektivitet të veçantë rreth njerëzve me të cilët do të flisni dhe do të hapeni, por sapo të identifikoni personin e duhur, do të jeni në gjendje të fitoni përshtypjet dhe të krijoni një terren të përshtatshëm kontaktet. 

Në lidhje:  Afërdita në një trekëndësh me butësi në Marsi do të sjellë në lidhjen tuaj, punë dhe përpjekjet do të jenë të frytshme.Nëse keni qenë duke ndjekur për një kohë të gjatë, tani bashkëshorti juaj do të jetë në gjendje të mendojë seriozisht për të ardhmen tuaj, ndoshta një propozim i ngjashëm mund të dëgjohet. Në mbyllje të javës, biseda serioze do të zhvillohen mes jush, nëse në keto momente jeni të zenë, me Merkurin në Dashi kthehet në një rrugë rrotullues, do të ketë rishikime, do të kërkoheni falje.

DEMI

Beqarët : Përballueshmëria dhe atraktiviteti do të sjellin Afërditën në trekëndëshin me Marsin, nevoja juaj për të kërkuar dhe fituar do t’ju çojë në qasje të guximshme. Me Marsin në gjashtëkëndëshi me Neptunin, hapjet pozitive kanë të ngjarë të hapin një rreth të ri dashurie në jetën tuaj. Ju që dëshironi të vendosni jetën tuaj personale dhe të krijoni një stabilitet krah për krah në ngjarjet tuaja anësore do t’ju japin shiritin e duhur.

Në lidhje:  Afërdita në trekëndëshin me Marsin do t’ju ndihmojë të merrni anën e ngrohtë të karakterit tuaj, këtë herë ju nuk do të bëheni viktimë e tensionit dhe egoizmit.Merkuri në Dashi kthehet në një rrugë të drejtë, do ju ndalojë nga mbidoza, ju do të arrini të kufizoni impulsivitetin tuaj. Propozimet e rinovimit do të bëhen për ju, ju do të keni nevojë të fortë për t’i shpëtuar situatave të rutinës. Nëse jeni në lëvizje vendimtare, kushtet do të jenë të favorshme, parteneri juaj do të ketë një gjendje shpirtërore.

BINJAKËT 

Beqarët: Me Afërditën në trekëndëshi me Marsin nuk do të doni të vendosni kufizime në atë që do të ndjeni, lini mënjanë hezitimin.Do gjeni fuqinë për ta joshur dhe për të afruar personin që ju intereson. Marsi në gjashtëkëndeshi me Neptunin do t’ju shtyjë të kërkoni ndryshim dhe aventurë, dëshira juaj do të jetë të keni një prani të këndshme.Elegant dhe të kujdesshëm do jetë pamja juaj dhe qëndrimi juaj, propozimet tuaja nuk do të refuzohen.

Në lidhje: Me Afërditën në trekëndëshi me thellësinë emocionale të Marsit, pasioni, dhe ndjeshmëria intensive do të jenë karakteristikat tuaja. Jupiter në gjashtëkëndësh me Plutonin do të bëjë qëndrimin tuaj ndaj bashkëshortit tuaj, simpatia juaj do të ndihmojë për të krijuar një klimë të qetë dhe të balancuar mes jush. Në rast të një lloj shpërthimi emocional, Merkuri në Dashi do t’ju ndihmojë të sqaroni dhe të premtoni.

GAFORRJA

Beqarët: Me Afërditën në trekëndësh me Marsin dhe më vonë me Marsin në gjashtëkëndësh me Neptunin dëshira juaj do të jetë për të dhënë përparim të menjëhershëm në situata të ndenjura. Atraktive do të jetë prezantimi juaj, disponimi i guximshëm, do të jeni në gjendje të arrini atë që ka mbetur në mes me një person të caktuar. Ngjarjet do t’ju ndihmojnë të merrni kontakte të ngushta dhe sistematike me një person që ju tashmë njihni. Me hyrjen e Hënës në Dashi do të përgatiteni për një emërim të personalizuar të standardeve të ardhshme.

Në lidhje:  Trekëndëshi i Afërditës me Marsin do t’ju ndihmojë të shijoni aspektet pozitive të marrëdhënies tuaj, tërheqja reciproke do të shfaqet midis jush dhe bashkëshortit tuaj. Shmangni aq sa mundeni dhe kërkoni, përqendrohuni në sqarimet dhe pajtimin. Me Merkurin në Dashi duke u kthyer në një rrugë rrotullues bisedat tuaja do të kenë një përparim të butë, reagimet nuk do të jenë kokëforte.

LUANI

Beqarët:  Me Afërditën në trekëndëshi me Marsin dhe më vonë me Jupiterin në gjashtëkëndësh me Plutonin, do të shikoni në anën tuaj një njeri që është serioz dhe i besueshëm. Qëllimi juaj do të jetë krijimi i situatave serioze në jetën tuaj personale, shqetësimi juaj kryesor do të jetë lidhja e vazhdueshme. Do t’ju jepet mundësia për të takuar një person sipas preferencave tuaja. Gjatë javës në një ambient familjar dhe miqësor, do të prezantoheni me një person të shquar që meriton interesin tuaj.

Në lidhje:  Nuk është e pamundur që ju të angazhoheni brenda javës. Ju do të ndjeni nevojën për t’u stabilizuar, shtypni mbi një bazë të fortë që mund t’ju ofrojë siguri dhe një të ardhme të rregullt. Partneri juaj do të vlerësojë ndjenjat tuaja, do e shpërblejë dashurinë që do t’i jepni, dhe Afërdita në trekëndëshin me Marsin do të arrijë të hapë rrugën për premtime formale.

VIRGJËRESHA

Beqarët:  Mos dëshironi të bini në dashuri e dashur Virgjëreshë? Shfaqja e Hënës në Ujori do të nxjerrë ndenjat tuaja, Afërdita në trekëndësh me Marsin do të sjellë personin e duhur pranë jush, Marsi në gjashtëkëndeshi me Neptunin do të të bëjë të guxoni dhe të luani të gjitha për gjithçka. Ju filloni një marrëdhënie të re me specifikimet më të mira. Nëse lëvizni brenda kufijve të së vërtetës dhe jo të imagjinatës, nëse nuk e lini romancën tuaj t’ju çojë në ideale të ekzagjeruara, atëherë gjithçka do të jetë mirë!

Në lidhje:  Në tërheqjen që do të fokusoheni, me Afërditën në një trekëndësh me Marsin, gjithçka që dëshironi do të jenë momente romantike të kimisë dhe dashurisë. Qëndrimi juaj do të jetë i qetë, sjellja juaj do të jetë e butë, ju do të gëzoni në mënyrën më të përshtatshme sigurinë e lidhjes. Në rast se partneri juaj kërkon tension ju nuk do të josheni, gjithçka që do bejë, do të gjeni mënyrën diplomatike për ta hedhur situatën.

PESHORJA

Beqarët:  Me shfaqjen e Hënës në Ujori social do të jetë qëndrimi juaj, ju do të rrethoheni nga fytyra të reja. Me Afërditën në një trekëndësh me Marsin, qëndrimi juaj do të jetë i ngrohtë dhe spontan, do të ndjeni nevojën për lirimin dhe përhapjen e tentakulave tuaj. Do bëni njohjen tuaj të re, do të njihni personin që do të nxisë interesin tuaj, nuk është e pamundur të bini në dashuri. Zhvillimet do të jenë të favorshme, rezultati do të jetë në dorën tuaj.

Në lidhje: Do të relaksoheni dhe do t’ju qetësoj trekëndëshi e Afërditës me Marsin, do të kërkoni siguri emocionale dhe do ta keni atë. Deri në fund të javës, me Merkurin në Dashi që shkon mbrapa dhe me radhë, do të keni biseda të thella me bashkëshortin tuaj, do të merrni shpjegime të hollësishme, qëndrimi juaj do të çojë në sqarime të ngrohta dhe krijuese. Nuk mund të përjashtohet angazhimi ose bashkëjetesa, një ngjarje e veçantë dhe e këndshme do të forcojë ndjenjat tuaja.

AKREPI

Beqarët:  Do të rifreskoni rrjetin i dashur Akrep, trekëndëshi i Afërditës me Marsin dhe pak më vonë Marsi në gjashtëkëndësh me Neptunin do të hapet për pretendime të reja. Ju do të ndjeni fuqinë për të ndjekur, do të rrethoheni, dhe ju do të fitoni interesin ekskluziv të një personi simpatik. Mënyra se si e trajtoni njohjen tuaj të re do të sjellë një lidhje të qëndrueshme. Java juaj do të mbyllet me një perspektivë të re.

Në lidhje:  Ju do të harroni momentet e këqija, Afërdita në një trekëndësh me Marsin do t’ju ndihmojë të heqni qafe mohimin e brendshëm, do të sjellë në sipërfaqe aspektin e vendosur dhe ndoshta anën pasionante të karakterit tuaj. Nuk do të keni ndjeshmëri intensive mes jush dhe bashkëshortit tuaj, duke synuar të dilni jashtë rutinës. Me Merkurin në Dashi që kthehen në një rrugë rrotulluese, me vetëdije do t’i shmangni tensionet, do të jeni në gjendje të qetësoheni dhe të balancoheni.

SHIGJETARI

Beqarët: Trekëndëshi i Afërditës me Marsin do ta bëjë qëndrimin tuaj tërheqës dhe të arritshëm. Dëshirat tuaja do t’ju japin një shtysë dinamike, duke ju bërë të aftë të arrini, të provoni dhe të keni sukses. Ju që keni qenë prej kohësh pa lidhje do të jeni në gjendje shpirtërore për njohje të reja, do të gjeni personin që do t’ju nxisë, do të kërkoni tensione dhe aventura. Java juaj do të mbyllet me një takim të ngrohtë, do të jetë në dorën tuaj nëse do ketë një lidhje.

Në lidhje: Pasioni mund të shkaktojë dyshimin tuaj. Mundohuni të kufizoni tendencat e zotërimit dhe xhelozisë, mund të shihni gjëra që nuk ekzistojnë. Hapur do të jetë mundësia të bini në kurthin e keqkuptimeve, ju do të keqinterpretoni disa lëvizje që do të bëjnë për një person të gjinisë të kundërt. Me Merkurin në Dashi që kthehen në mënyrë të drejtë, problemet janë zhdukur, do të ketë koncerte në kontaktet tuaja me bashkëshortin tuaj, do të gjeni një zgjidhje.

BRICJAPI

Beqarët: Do të rinovoni stilin tuaj, dëshira juaj për njohje të re do t’ju shtyjë për ta reduktuar pamjen tuaj, Afërdita në trekëndësh me Marsin nuk do të lejojë që imazhi juaj të shkojë pa u vënë re. Ju do të prishni pamjen e vazhdueshme të shikimit në ju dhe do të jetë nga një person i cili nuk do të synojë një aventurë të thjeshtë rastësore. Ky person që në fillim do t’ju tregojë në mënyrën e tij se si ai dëshiron diçka të bukur dhe thelbësore me ju.

Në lidhje: Brenda gjashtë ditëve, ndjenjat midis jush dhe bashkëshortit tuaj do të stimulohen. Duke premtuar një javë të lumtur dhe sensual, në kontaktet tuaja do të ketë paqe dhe harmoni, Afërdita në trekëndësh me Marsin do të ripërtërijë ndjenjat dhe aspiratat, ngjarjet dhe rrëfimet tuaja do t’ju nxisin të filloni plane të përbashkëta dhe planifikim të ardhshëm. Përgatituni që të ketë zhvillime, nuk mund të përjashtohet që të bëhet një propozim i detyrueshëm.

UJORI

Beqarët: Ujor, mos ndoshta ndarja juaj me bashkëshortin tuaj u shkaktuaj nga gabimi yt? Ardhja e Hënës në zodiakun tuaj dhe Merkuri në Dashi do t’ju japë mundësinë për të ndryshuar situatën negative dhe për ta kthyer ish bashkëshortin në jetën tuaj. Në mungesë të ndonjë gjëje të shquar në të kaluarën tuaj, Marsi në gjashtëkëndësh me Neptunin do t’ju japë nxitjen për të synuar një person të ri.

Në lidhje: Me Afërditën në trekëndëshin me Marsin ju do të ndiheni të sigurt pranë bashkëshortit tuaj, do të ketë besim të ndërsjellë. Brenda javës, është e mundur të bëni një bisedë vendimtare dhe serioze mes jush për rrjedhën e marrëdhënies tuaj dhe të ardhmen tuaj. Merkuri në Dashi kthehet në një mënyrë të drejtë, qëndrimi juaj nuk do të jetë reaksionar, do të përpiqeni të sqaroheni, do të flisni haptazi për dëshirat tuaja të përbashkëta.

PESHQIT

Beqarët: Ardhja e Hënës në shenjën tuaj do të stimulojë intuitën tuaj, ju do të lëvizni instinktivisht dhe ju do të fitoni. Dhe për çështjet e ribashkimit dhe të njohjeve të reja do të jeni në gjendje të merrni vendimet e duhura, pavarësisht nga zgjedhja juaj, do t’ju bëjë mirë. Me Afërditën në trekëndësh me Marsin, ju jeni duke kërkuar për një partener të qëndrueshëm që mund t’ju ofrojë një hapje për të ardhmen, ndoshta do të keni mundësi të përfitoni nga ngjarjet.

Në lidhje: Me ardhjen e Hënës në shenjën tuaj dhe Afërdita në trekëndësh me ekuilibrin e Marsit, harmonia dhe qetësia do të kenë sukses në lidhjen tuaj, vetëpërmbajtja juaj do t’ju ndihmojë të mbani kontrollin. Reagimet tuaja do të jenë të qeta, do të lëvizni me stabilitet dhe sinqeritet. Në fund të javës, premtimet që merrni mund t’ju vënë në zotim. Dëshira dhe nevoja juaj do të jetë të keni afër bashkëshortin tuaj.