Back
  /  Astrologjia   /  Parashikimi per dashurine sot   /  Çfarë parashikon Astrologjia për shenjat e horoskopit dhe ndjenjat e tyre në javën : 07/05/18 – 13/05/18

Çfarë parashikon Astrologjia për shenjat e horoskopit dhe ndjenjat e tyre në javën : 07/05/18 – 13/05/18

DASHI

Në dashuri ky muaj është më emocional.Ju duhet të shprehni veten me romancë dhe ndjeshmëri. Një aspekt i vetes  nuk është aq i zakonshëm, por tani duhet ta shprehni atë. Nëse jeni vetëm, do të jeni në gjendje të ushtroni bukurinë tuaj nëpërmjet fjalës. Tregoni ndjeshmërinë tuaj dhe lini për pak në shtresa e jashtme të vështirë për një kohë. Disa zhvillime interesante mund të lindin edhe përmes fushës profesionale.

Beqarët: Ngjarjet dhe rrethanat do t’ju sjellin mundësi të reja.Me ardhjen e Hënës në shenjën tuaj dhe Diellin në trekëndësh me Plutonin, nuk përjashtohet që brenda javës të bini në dashuri, magnetizoni dhe fitoni përshtypjet. Gjendja juaj do të jetë e gjallë, besimi juaj nuk do të refuzoni të shkoni në një fillim të ri.Merkuri në lidhje me Uranin do të lëshojë spontanitetin tuaj,vendimi juaj për të rrezikuar dhe për të lëvizur me vendosmëri do të vijë në avantazhin tuaj.

Në lidhje:  Me ardhjen e Hënës në Dashi dhe Merkuri për t’u shfaqur në Demi subversive do të jenë vendimet që do të merrni, nuk mund të hyni në mendime të angazhuara. Ndjenjat tuaja do të krijojnë nevojën për të vënë jetën tuaj, për ta përshtatur dhe për ta stabilizuar atë. Midis jush dhe bashkëshortit tuaj do të ketë dashuri dhe mirëkuptim,së bashku do të merrni vendime dhe do të bëhen premtime serioze që do të përmbushen.

DEMI

Në dashuri do të ketë komunikim dhe debat.Veçanërisht në marrëdhënien do të keni mundësinë të flisni me partnerin tuaj dhe të analizoni situatat që ju shqetësojnë të dy. Natyrisht, duhet të siguroni një përfundim thelbësor që do ta bëjë bashkëjetesën tuaj më të mirë. Ju që jeni vetëm bëni durim, sepse ndryshimet që dëshironi të sillni në jetën tuaj shtyhen për shkak të Plutonit retrospektiv në Bricjapi.

Beqarët : Ardhja e Merkurit dhe Hënës në shenjën tuaj do të krijojë nevojën për të vendosur emocionalisht, duke shmangur opsionet që do të kërkojnë rrezik.Qëllimet dhe synimet tuaja po ndryshojnë, qëllimi juaj kryesor dhe dëshira juaj themelore do të jetë marrëdhënia e vazhdueshme.Pasuria do të qëndrojë pranë jush, do t’ju jepet mundësia të bisedoni me një person tërheqës me personalitet fisnik.Bëni hapin për ta joshur atë, kjo njohje do të ketë specifikimet e ardhshme.

Në lidhje:  Me Merkurin dhe Hënën që hyn në Demi, ka më shumë mundësi të futeni në angazhim, nevoja juaj themelore do të jetë stabiliteti dhe siguria.Qëndrimet tuaja do të jenë të qeta dhe atipike, besimi do të jetë mes jush dhe bashkëshortit tuaj.Unë ju këshilloj për të lëvizur me optimizëm, të merrni vendimet tuaja, ju do të merrni një përgjigje pozitive. Në fund të javës ekzistojnë diferencime, po arrijnë zhvillime thelbësore të detyrueshme.

BINJAKËT

Afërdita në shenjën tuaj deri më 19 ju nxit të afroheni me partnerin tuaj dhe të kërkoni “prerjen e artë” që do ta bëjë marrëdhënien më të balancuar dhe të qetë. Problemet janë shumë, por emocioni dhe dashuria do të arrijnë të largojnë hijet.Ju që jeni vetëm, e dini se për një kohë ju keni mundësinë për të joshni e ndriçuar me favorin e Afërditës. Bëni kontakte dhe njohje të reja, sepse tani është një kohë kur fati ju ndihmon të gjeni gjysmën tuaj tjetër.

Beqarët: Përcaktimi, vrulli dhe çlirimi do t’ju sjellin nga ardhja e Hënës në Dashi dhe Merkuri në lidhje me Qiellin, nevoja juaj për të fituar do t’ju çojë në sugjerime të guximshme. Do të ketë mundësinë e një personi të ri në jetën tuaj, një cikël i ri i tërheqjes dhe dashurisë fillon.Me Hënën që shfaqet në Demi, doni të vendosni jetën tuaj personale dhe të bëni një ndeshje përgjatë anës suaj, ngjarjet do të krijojnë një bazë të mirë për ju.

Në lidhje: Hëna në Peshqit do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe të qetësoheni, këtë herë ju nuk do të bëheni viktimë e tensionit dhe e egoizmit.Bilanci juaj emocional do të ju ndalojë nga teprimet,do të arrini të kufizoni impulsivitetin tuaj.Ju nuk mund t’i sugjeroni shokut tuaj një udhëtim ,ju do të keni nevojë për të shpëtuar nga situatat e rutinës.Nëse jeni në lëvizje vendimtare, kushtet do të jenë të favorshme,shoku juaj do të ketë një gjendje shpirtërore.

GAFORRJA

Ndonjëherë, Plutoni nga Bricjapi sjell disa pengesa dhe probleme të vogla që do t’ju duhet për të menaxhuar me maturim.Është mirë të mos nguteni situatat për të sjellë ndryshimet që dëshironi. Duhen kohë dhe mendime pozitive.Sidomos nëse jeni vetëm, Afërdita në shenjën tuaj prej datës 19 e tutje do t’ju vërë në mendime që së shpejti do t’ju çojë në zbulimin se çfarë do t’ju bëjë vërtet të lumtur në jetën tuaj personale.

Beqarët: Me Afërditën në katror me Neptunin mund të bëni veprime të pakujdesshme, ju duhet të sqaroni saktësisht se çfarë dëshironi. Është e këshillueshme që të kontrolloni stresin dhe ankthin, të përpiqeni të shmangni veprimet spazmike.Ju këshilloj për të treguar një interes të mprehtë për personin për të cilin jeni emocionalisht të hapur.Në këtë javë, zhvillimet do të vijnë aty nga ju nuk e prisnit, Merkuri në Demi do t’ju ndihmojë të mendoni për këtë.

Në lidhje: Me Afërditën në katror me Neptunin, i kushton shumë vëmendje fjalëve dhe shpjegimeve që do t’ju japë bashkëshorti juaj, vëmendje ndaj keqinterpretimeve. Me ardhjen e Hënës në Peshqit do të keni ëndërrime, ndoshta lëvizjet tuaja janë disi të organizuar,përpiquni të manovroni metodikisht dhe jo në mënyrë spazmatike. Me Hënën në Demi, ju do të arrini të pengoni dhe të kuptoni atë që dëshironi, por nëse kaloni një kërkesë, është mirë të shmangni nxitimet.

LUANI

Në dashuri klima është shumë e butë dhe emocionale.Megjithatë, kokëfortësia juaj e fortë mund të prishë qetësinë që mbizotëron, prandaj sigurohuni që ta mbani nën kontroll. Tregoni ndjenjat e dashurisë ndaj njeriut tuaj dhe përdorni ndikimin pozitiv për të ringjallur marrëdhënien tuaj.Nëse jeni vetëm, Urani nga Demi që nga data 15 e tutje ju ndihmon të afroheni me personin që ju intereson në mënyra të mençura dhe simpatike!

Beqarët: Me shfaqjen e Hënës në Peshqit, atëherë në Dashi, dhe në Dielli në trekëndësh me Plutonin, do të jetë qëndrimi juaj i lumtur dhe i guximshëm, ju mund të bini në dashuri, ngjarjet vijnë papritur dhe mbresëlënëse.Brenda javës do të takoheni me një person tërheqës që do t’ju tërheqë, magnetizmi do të jetë midis jush. Fillimi i një lidhjeje të re, do të ketë tërheqje dhe ndjenjë reciproke, me shumë mundësi ky person do dëshirojë ta mbani atë vazhdimisht në jetën tuaj.

Në lidhje: Me Merkurin që shfaqet në Demi dhe në një seancë me Uranin, mendimi juaj do të jetë i qetë dhe relaksues, qëndrimi juaj shumë sensual. Ju do të ndjeni nevojën për të ringjallur dhe në të njëjtën kohë për të mbrojtur marrëdhënien tuaj, për të bërë sugjerime, për të lëvizur dhe manifestuar pa vonesa. Në fund të javës, ajo që do të dëgjohet do të ngrohë edhe më shumë ndjenjat midis jush dhe bashkëshortit tuaj.

VIRGJËRESHA

Marrëdhënia juaj me partnerin tuaj është në qendër të interesit tuaj.Nëse nuk jeni mirë në të, do t’ju duhet të bëni më mirë gjërat duke diskutuar për atë që ju shqetëson. Shmangen ngjarjet e pasigurisë sepse ato krijojnë më shumë probleme.Mundohuni të jeni më interaktive, sepse keni një moment kokëfortësi.Humori dhe butësia që lëshoni do të jenë pikat tuaja të forta në rast se keni një marrëdhënie aq dhe në ajo që kërkoni një bashkëshort.

Beqarët: Me Merkurin dhe Hënën që shfaqin pamjen e tyre në Demi, ndoshta do të përqendroheni në një vend të përhershëm e jo të përjetshëm. Rrethanat do t’ju sjellin një fytyrë sjelljeje të qetë dhe tërheqëse, personi i ri që do të njihni do të jetë në gjendje t’ju ofrojë siguri emocionale dhe interes të vazhdueshëm.Për ata që kohët e fundit janë ndarë dhe nuk janë të interesuar për perspektivën e njohjes së re, ekziston një perspektivë e rilidhjes, fjalët e rrëfimit do të përtërijnë ndjenjat.

Në lidhje: Paqja, stabiliteti dhe relaksimi do të kontrollohen.Me shfaqjen e Hënës në Peshqit, do i shprehni dashurinë tuaj, dëshira juaj do të jetë ekuilibri dhe kuptueshmëria, ndjeshmëria dhe lakmia do të jenë karakteristikat tuaja. Në një klimë të besimit dhe dashurisë, do të filloni të planifikoni për të ardhmen. Çdo gjë që mendoni shpejt ose vonë do të jetë e mjaftueshme. 

PESHORJA

Ndërkohë klima e përgjithshme në marrëdhëniet është pozitive dhe ka humor të mirë, Afërdita në Binjakët deri në 19 bën biseda të gjalla dhe nuk mund të thuhet se ju çon dhe në konfrontimet. Mundohuni të tregoni mirëkuptim për njeriun tuaj dhe mos qëndroni kokëfortnë pozicionin tuaj.Ju të cilët ende nuk e keni gjetur shokun ideal, përdorni talentin e komunikimit për të tërhequr fytyra dhe të flirtoni.Bukuria juaj nuk do të mbetet pa u vënë re.

Beqarët:  Me Merkurin dhe Hënën që hyn në Demi, nëse prisni që ngjarjet e ribashkimit të jenë të favorshme. Megjithëse do të ketë mundësi për njohje të re, megjithatë, ndoshta nuk do të jeni në disponim për të hyrë në situata të pasigurta. Nëse mendimi juaj është duke menduar për të kaluarën dhe dëshira juaj është që t’i pajtoheni përsëri me ish bashkëshortin , fati do t’ju favorizojë. Me Merkurin në një seancë me Uranin do i telefononi personit që po mendoni, dita do të përfundojë me një takim dhe një mundësi për ribashkimin.

Në lidhje: Java juaj do të jetë e këndshme dhe krijuese. Dielli në trekendësh me Plutonin dhe paraqitja e Merkurit në Demi do të sjellë kushte të favorshme për biseda apo vendimet mbi rrjedhën e marrëdhënies tuaj, ka shumë mundësi për të dëgjuar një propozim të zhvillimit të detyrueshme. Me vetëdije ju do të shmangni mënyrën pesimiste të të menduarit, qëndrimi juaj do të jetë dinamik dhe optimist, qetësia e brendshme që do të ndjeni do ta rrisë ndjeshmërinë tuaj.

AKREPI

Dashuria juaj nuk mund të lihen të sinqerta nga klima e përgjithshme. Është e qartë për partnerin tuaj se ju ballafaqoheni me konflikte të brendshme, pasi zhvillimet që po ëndërroni po vijnë.Megjithatë, nuk supozohet të jetë e pranueshme për të, duke rezultuar në konflikte të vogla dhe të përditshme. Merrni distancat tuaja kur është e nevojshme për t’i mbajtur gjërat.Nëse jeni vetëm, kjo periudhë është meditim dhe rindërtim.Vetëm kur të qartësoni atë që dëshironi, do të arrini ta gjeni.

Beqarët:  Bukuri, guxim dhe besim do të jenë karakteristikat tuaja,me Hënën në Peshqit dhe më vonë në Dashi do të lejoni që të bini në dashuri dhe të kërkoni për të reja dhe të ndryshme. Ju që jeni përnjë kohë të gjatë pa një partner do të ndjekni njohjet e reja dhe do të jeni në gjendje të gjeni një qëllim. Me një fytyrë simpatike ju do të jeni në gjendje të shkëmbeni shikime, ngjarjet do t’ju ndihmojnë të shkoni edhe më tej. Ju do të hapni një bisedë, do të jeni të sigurt, dhe prej atëherë do të evoluoni në ngjarje.

Në lidhje:  Të qetë dhe sensuale do të jetë qëndrimi juaj,shoku juaj do të përmirësojë gjendjen tuaj, nuk do të ketë oreks për tension.Merkuri në lidhje me spontanitetin dhe çlirimin e Uranit do t’ju sjellë në energjitë tuaja, reagimet tuaja do të jenë pozitive.Java juaj do të jetë e bukur dhe e lirshme, nuk mund të përjashtohet në asnjë moment që të ketë diskutime ose sugjerime se çfarë mund të bëhet për të rinovuar lidhjen tuaj.

SHIGJETARI

Në dashuri është një periudhë për qartësime.Afërdita në Binjakët deri 19 ju bën të ktheni vëmendjen tuaj në marrëdhënien tuaj me qëllim të përmirësimit të saj. Ju jeni të gatshëm të flisni sinqerisht, në mënyrë që çdo përparim të qëndroj në e vërteta, pa hije dhe gënjeshtra. Me një qëndrim të tillë duhet ta dini se keni nevojë për energji psikike, sepse pasojat nuk janë gjithmonë ato që duam.Nëse i përkisni qtyre që nuk janë në një lidhje, duket diçka e re që fillon me entuziazëm dhe shumë shpresë.

Beqarët: Me Diellin në trekëndësh me Plutonin, Merkurin dhe Hënën që shfaqen në Demi, vendime serioze do të merrni, ndryshoni mënyrën tuaj të të menduarit dhe qëndrimit, tani do të merrni seriozisht rrjedhën e jetës suaj personale Ju mund të mendoni se deri tani ju jeni konsumuar në marrëdhënie rastësore dhe të pakuptimta, nuk mund të arrini në përfundimin se ajo që ju nevojitet tani është një bashkëshort i fortë dhe i përshtatshëm.Para përfundimit të javës, do të dalë një perspektivë e re me një person që do të jetë në gjendje t’i përmbushë pritjet tuaja.

Në lidhje: Ju jeni në lidhje të vazhdueshme me shfaqjen e Hënës në Peshqit dalin nga mendimet, ju rinovohen, ka ndryshime që do t’ju bëjnë të lini veten nga stanjacioni.Merkuri në një takim me Uranin do t’ju japë optimizëm,do të dëshironi të bëni diçka ndryshe që mund të stimulojë marrëdhënien tuaj.Dinamizmi do t’ju dallojë, nuk mund të përjashtohet të vazhdojë me hapin e guximshëm të bashkëjetesës.

BRICJAPI

Bisedoni me partnerin tuaj në një vijë të drejtë dhe mos u fshehni pas pasigurive. Le të dalë në dritë pala juaj e ndjeshme për t’i kujtuar bashkëshortin tuaj se ekziston ky version i vetes, ate që pëlqeu nga fillimi. Një udhëtim ose një ekskursion do të funksionojnë mirë për të dy ju brenda muajit, prandaj vazhdoni. Nëse jeni vetëm, mos e mohoni një sugjerim për një dalje ose një ekskursion të vogël, sepse aty do të takoni dikë që do t’ju marrë shumë seriozisht nga data 19 pasi Afërdita do të favorizojë ju nga Gaforrja.

Beqarët: Dielli në trekëndësh me Plutonin do t’ju japë bukuri dhe atraktivitet, nëse dikush do të hapë perspektivën e një marrëdhënieje të re. Me ardhjen e Hënës në Demi do të kërkoniqëndrueshmërinë dhe sigurinë. Personi që do të tërheqë interesin tuaj do të ketë një personalitet disi të fortë, një element i caktuar do të lë përshtypje.Me Merkurin në një sesion me Qiellin, do të ketë biseda të këndshme dhe do të argëtoheni.

Në lidhje: Me shfaqjen e Merkurit dhe Hënës në Demi, nuk mund ta drejtoni vizionin tuaj për angazhimin.Ju do të ndjeni nevojën për të vënë jetën tuaj personale në një rregull, kushtet do të jenë veçanërisht të favorshme për propozime serioze. Me një rezultat krijues duke mbyllur shtatë ditët, do t’ju jepet një premtim i fortë dhe i detyrueshëm mes jush dhe partnerit tuaj. Mundohuni të relaksoheni dhe të lëvizni pa stres.

UJORI

Me Afërditën në Binjakët deri në 19, nuk do të jeni në gjendje të shmangni diskutimet këtë muaj.Kjo është arsyeja pse keni qenë duke përdorur këto ditë sa më shumë që mundeni për të sqaruar situatat dhe për të arritur në sipërfaqe gjithçka që ju shqetëson.Vetëm atëherë do të jeni në gjendje t’i ndryshoni ato. Vetëm sigurohuni që të mbani një qëndrim të respektueshëm,duke mos pasur nevojë të trajtoni partnerin tuaj me kokëfortësi. Pas gjithë kësaj, ju mund të shpresoni për një marrëdhënie më të qëndrueshme dhe kuptimplote me njeriun tuaj.

Beqarët: Me Afërditën në katror me Neptunin dhe ardhjen e Hënës në Peshqit, vëmendja ndaj fantazive, mendimi juaj mund t’ju çojë në botën e imagjinatës, qëndroni në realitet. Me Hënën në Dashi, do të synoni tek njohja e re, do t’i afroheni. Do të kërkoni diçka të re, të re dhe gjallëruese, veprimet tuaja do të jenë të menjëhershme.Atraktiviteti juaj dhe gjendja juaj e guximshme do të hapin një njohje të re.

Në lidhje: Me Merkurin dhe Hënën që hyjnë në Demi, interesi i vazhdueshëm do t’i tregojë bashkëshortit tuaj, nevoja juaj do të jetë të ndiheni të sigurt për të dalë nga pasiguria.Merkuri në lidhje me Qiellin do t’ju ndihmojë të shprehni veten dhe të manifestoni në një mënyrë të çliruar.Ju do të gjeni reagim dhe mirëkuptim nga personi që keni pranë jush, së bashku do të merrni vendime që do të përmirësojnë marrëdhënien tuaj.

PESHQIT

Në dashuri është një kohë e mirë për t’u hapur tek partneri juaj.Mund t’i flisni atij për ato që ju stresojnë dhe për të gjetur përgjigjen që kërkoni. Është Afërdita nga Binjakët deri në 19 që jep komunikim më të mirë brenda marrëdhënies dhe i bën gjërat më të qarta. Ju që nuk keni gjetur ende gjysmën tjetër, ndiqni instinktin tuaj që ju çon në një person të papritur.Mos vendosni etiketa tek njerëzit dhe do t’ju befasojë me kënaqësi ajo që do të zbuloni.

Beqarët: Me shfaqjen e Hënës në shenjën tuaj dhe më pas në Dashi për ju që përpiqeni të dilni nga vetmia, arrin një njohje e re, do të befasoheni dhe do të flirtoni.Fytyra tërheqëse do t’ju afrohet juve, disponimi juaj i guximshëm nuk do t’ju lejojë të bëni tërheqjen që do të ndiheni. Nga një rast i rastësishëm,do të dal njohja, interesi juaj i përbashkët do të hapë një rrugë të kontakteve sistematike.Nëse ju synoni lidhjen fikse, rezultati përfundimtar nuk do t’ju zhgënjejë.

Në lidhje: Me ardhjen e Hënës në Demi, relaksimi do të jetë qëndrimi juaj, gjendja juaj sensuale, në kontaktet tuaja me bashkëshortin tuaj do të kërkoni paqe, argëtim, jo tension. Qëllimi juaj do të jetë shpëtimi nga rutina, por kjo nuk do t’ju ndalojë të ndjeni nevojën për t’u lidhur me bashkëshortin tuaj.Bota juaj emocionale është e balancuar, në marrëdhënien tuaj do të ketë besnikëri, përkushtim dhe dashuri.