Back
  /  Astrologjia   /  Parashikimi per dashurine sot   /  Yjet weekend! Çeshtjet sentimetale të fundjavës nga 5 deri 6/5/2018

Yjet weekend! Çeshtjet sentimetale të fundjavës nga 5 deri 6/5/2018

Mirë se vini në takimi jonë për fundjavën e pare të Majit.Kemi hyrë në Muajin e luleve, pranvera po vazhdon, dielli rrallë mungon, ndihma e madhe për metabolizmin tonë e bën vendin tonë të veçantë. Por trupat qiellorë vazhdojnë valën e tyre dhe ne po shijojmë Harmoninë e Sferave Uraniane.

Këtë fundjavë, e cila fillon në praktikë që nga e premtja, pasi aktivitetet zakonisht arrijnë dhe vazhdojnë deri në orët e para të së shtunës ka gjithmonë disa aspekte që luajnë një rol në ndjenjat, ndonjëherë më të mëdha ose më pak sentimentale për çdo shenjë.

Para së gjithash, të premten, Hëna kalon tek Bricjapi, e cila na tërheq vëmendjen tonë në veprimtarinë tonë profesionale dhe në ndjekjet tona të njohjes sociale dhe profesionale. Të favorizuar Demat, Virgjëreshat dhe Bricjapët dhe së dyti Akrepat dhe Peshqit që përpjekjet e tyre kanë një rol në sukses. Në të njëjtën ditë, Hëna është në takim me Saturnin, që do të thotë se përpjekjet tona do të realizohen pas një përpjekjeje të vështirë si një shpërblim i drejtë.

Të shtunën, Hëna formon trekëndësh me Diellin, nga Demi sigurisht, dhe na bën shumë më të hapur dhe të gatshëm të kalojmë kohë, para dhe përpjekje për t’ju ndihmuar në një qëllim të mirë. Të Dielën, Hëna formon katror me Uranin nga Dashi dhe ne duhet të rimarrim butësinë dhe moderimin tonë në mënyrë që të shmangim konfliktet që dalin nga disponimet konkurruese. Në fund të njëjtën mbrëmje Hëna shkon në Ujori, duke na sjellë bamirësi,duke tërhequr gjithçka inovative, pioniere, emocionet dhe puna në grup. Më i favorizuari nga të cilat ngjarjet e mësipërme do të jenë më intensive janë Binjakët, Peshoret dhe Ujorët, dhe së dyti Dashët dhe Shigjetarët, të angazhuar në krijimtari dhe shoqëri, do të çlirohen nga angazhimet joproduktive që detyrojnë dhe do  përterij.

Tani, le të shohim se si do të kalojnë këtë fundjavë një e nga një shenjat.

Dashuria e yjeve weekend analizon se si do të kalojnë 12 shenjat këto dy ditë, a do jenë dy ditë e bukura apo jo? 

Le të lexojmë në detaje çfarë na pret në fundjavën e 05 dhe 06 Majit 2018 dhe si do të kalojnë shenjat tona të dashura në fushën sentimentale.

Zgjidhni shenjën tuaj dhe shihni se si hyni në fushën sentimentale këtë fundjavë:

Dashi:

Cili ju ndalon kur vendosni të premten për të punuar me presionin e takimit të Hënës dhe Saturnit në Bricjapi.Vetëm të kuptoheni me bashkëshortin tuaj për të mirë dhe për të keqen. Të shtunën, Hëna do të ketë hyrë në Bricjap dhe në trekëndësh me Diellin nga Demi, me vrullin e Dashit dhe kokëfortësinë e Demit duke besuar me sukses të madh në biznesin tuaj. Shpërndani suksesin me bashkëshortin tuaj.

Të dielën Hënën në Bricjap deri në pasdite dhe në katror me Uranin nga shenja juaj, kthime dhe kthesa në planet tuaja të biznesit, të gjithë ju nervozoheni dhe disponimi juaj kursen kalimin e Hënës në Ujori, i cili ju bën të ktheheni tek bashkëshorti tuaj dhe tek shokët për t’u larguar tensioni nga ju.

Nëse nuk keni një bashkëshort, siç duket kështu do të qëndroni dhe të premten, sepse nuk do të keni kohë, ndryshe nga e shtuna, ku gjithçka është në anën tuaj, ndërkohë të dielën, njohjet tuaja do të jenë të suksesshëm vetëm nëse i mbani nervat tuaja .

Demi:

I gjeni me Hënën dhe keni humor të premten, të paktën deri sa të vini në një takim me Saturnin që do t’ju bëj serioz dhe do t’ju heq kokëfortësinë. Lërini çështjet serioze për një ditë tjetër, që të mos luftoni me bashkëshortin tuaj. Të shtunën, Hëna përsëri në Bricjapi dhe në trekëndësh me Diellin nga shenja juaj, ju bën të argëtoheni dhe dëshironi të udhëtoni. Nëse shkoni me bashkëshortin tuaj në një muze apo vend arkeologjik,do ta habisni me njohuritë tuaja.

Të dielën deri pasdite, Hëna do të jetë në Bricjapi para se të shkoj në Bricjapi, negativja për ju është katrori me Uranin nga Dashi që do t’ju largojë, gjë që nuk do ja tregoni bashkëshortit tuaj.

Nëse je vetëm, dhe bëni ndonjë njohje të premten, mos u emociononi paraprakisht, koha do t’ju tregojë se çfarë është e vlefshme.Të shtunave në vendet ku jepen Njohuri dhe Filozofi mund të njiheni me bashkëshortin tuaj të ardhshëm dhe të dielën të fshihni nga njohja që mund të bëni.

Binjakët:

Duhet të vendosni mendjen tuaj për të punuar të premten, në mënyrë që të shmangni shkatërrimin e atmosferës në marrëdhënien tuaj nga gjendja juaj e keqe që krijon kujtime të pakëndshme, probleme financiare dhe borxhe që Hëna ju sjell nga Bricjapi dhe është në një takim me Saturnin. Të shtunën, kur Hëna mbetet në Bricjapi dhe në trekëndësh me Diellin në Demi, ndjenjat tuaja arrijnë majën e tyre dhe mund të shfaqni pasionin tuaj bashkëshortit, dashurinë që ndjeni për të.

Të dielën deri pasdite dhe për aq kohë sa Hëna ende qëndron në Bricjap, duke bërë katror me Uranin nga Dashi, ngre humorin tuaj me një ndikim të pakëndshëm në marrëdhëniet tuaja. Kur Hëna më vonë kalon në Ujori, rikthen humorin tuaj dhe ju jep mundësinë të argëtoheni me bashkëshortin dhe shokët tuaj.

Nëse nuk keni një bashkëshort, gjendja juaj e keqe të premten do duhet të ndryshojë nëse doni të fitoni ndonjë njohje që mund të bëni të shtunën, ju duhet të mbani momentin tuaj që do vini në shinjestër ndërkohë të dielën luani nëse hidhni në sportin tuaj të prefreuar flirtimin.

Gaforrja:

Prania e Hënës në Bricjap të premten i jep prioritet marrëdhënies tuaj me bashkëshortin tuaj. Në dorën tuaj është për ta mbrojtur atë nga ftohtësia që mund të sjellë dhe të çojë në heqjen e sesionit të Hënës-Saturnit. Të shtunën, kushte të jashtëzakonshme në lidhje me bashkëshortin tuaj, i cili është fokusi i interesit tuaj, me Hënën në Bricjapi dhe trekëndëshi me Diellin nga Demi, e pëlqeni dhe jetoni një ëndërr.

Të dielën, me Hënën deri pasdite ende në Bricjapi për të formuar një katror me Uranin, lindin probleme profesionale dhe bëhen nervozë, kur kalon më vonë te Ujori, atëherë është rradha e frustrimeve për të dalë dhe për të prishur humorin tuaj edhe më shumë. Mos ja thoni bashkëshortin tuaj kot.

Nëse jeni vetëm, e premtja nuk ka aspekte të favorshme për të gjetur një bashkëshort, në krahasim me të shtunën që ju jep të gjitha kushtet, ndërsa të djelën për të patur rezultat, mbani nervat dhe tensionet.

Luani:

Por si mund ta bëni pasi të mbërritni të premten ju gjen fërtele? Puna, detyrimet, rutinat e përditshme, Hëna vjen nga Bricjapi dhe në lidhje me Saturnin, dhe ju hedh nok-out në kanavacë. Me çfarë guximi të dilni me shokun tuaj? Shpjegoni situatën, kërkoni falje dhe rezervoni për të kompensuar ate. Të shtunën, kur Hëna është ende në Bricjapi, ju ende keni të njëjtën situatë në biznesin tuaj, por trekëndëshi me sunduesin tuaj Diellin nga Demi, së paku bën përpjekjet tuaja për të kapur një vend. Por keni nevojë për një pushim dhe zgjidhni zgjidhjen për të kaluar mbrëmjen duke u përqafuar me bashkëshortin tuaj dhe të jeni të lumtur me sukseset tuaja.

Deri të Dielën pasdite Hëna është në Bricjapi, ju jeni ende të detyruar, por më vonë kur Hëna kalon në Ujori do merrni fryme, dhe me të drejtë do të kërkoni relaksim në një shëtitje me bashkëshortin tuaj.

Nëse jeni vetëm, lodhja e së premtes nuk do t’ju lejojë të merreni me kërkime,e shtuna është një pjesë e saj dhe të dielën nëse keni arritur të pushoni pak, keni disa shpresa në mbrëmje.

Virgjëresha:

Qëndrueshmëria dhe zelli ju përshtaten më shumë se çdo tjetër. Sepse që nga pasdita e të premtes Hëna nga Bricjapi do të jetë në seancë me Saturnin dhe mund t’ju sjellë çështje biznesi dhe detyrime, do të përfitoni nga gjysma e parë e ditës para seancës dhe të merrni dashurinë tuaj me bashkëshortin tuaj. Të shtunën, Hëna, përsëri nga Bricjapi, formon trekëndësh me Diellin nga Demi, ju bën jashtëzakonisht të popullarizuara të stilit tuaj të këndshëm dhe tërheqës, bukuria që ju buron nga gëzimi që ushtroni në bashkëshorti tuaj.Më mirë nuk ka shkon!Bëhet?

Për sa kohë që zgjati, zgjati të shtunën dhe lumturia që solli, por e diela me katrorin e Hënës me Uranin nga Dashi ju prish humorin, ju mbyll në vetvete. Kur Hëna kalon në Ujori pasdite, ju kujton se nga dita e nesërme rutina dhe detyrimet po kthehen dhe për shkak se nuk është faji i bashkëshortit tuaj që ditën tjetër është e hënë të mos shpërtheni nervat tuaja mbi të.

Nëse je një zog i vetmuar dhe dëshironi që të ndryshojë, të premten ju jeni në rrezik të bëni Saturnin kritik dhe humbisni lojën ndërkohë të shtunën do të jeni të vetmuar. Të dielën me Uranin dhe Dashi, shihni probleme dhe ndryshime të sjelljes impulsive në njohjet e reja.

Peshorja:

Hëna në Bricjap dhe bashkë me Saturnin, të premten tregon se duhet t’i kushtoni vëmendjen familjes suaj për shkak të një problemi të mundshëm që imponon praninë tuaj. Natyrisht, përkrahja nga bashkëshorti juaj do t’ju ndihmojë, të shtunën u ofrohet për të shijuar ngrohtësinë e shtëpisë me bashkëshortin tuaj që kur Hëna ja u lejon atë nga Bricjapi.

Ditën e diel, deri pasdite, Hëna do të kalojë në Ujori, probleme të ndryshme lidhur me shtëpinë që ju ngarkojnë, për shkak të katrorit të Hënës me Uranin nga Dashi. Por, kur Hëna kalon në Ujori, çdo gjë korrigjohet dhe gëzon gëzimin e dashurisë me bashkëshortin tuaj.

Nëse jeni vetëm dhe kërkoni një bashkëshort, nuk ju nevojitet vetëm jeta kritike që Saturni do t’ju sjellë, ndërkohë të shtunën, trekendëshi Henës-Diell garanton se njohja që do bëni do të shkojë shumë larg. Dhe e diela ka perspektiva të mira për fillimin e një marrëdhënieje.

Akrepi:

E premtja kërkon vëmendjen tuaj në marrëdhënien me bashkëshortin tuaj, pasi lidhja e Hënës me Bricjapin me Saturnin krijon një atmosferë të përhapur konfuzioni dhe pavetëdije që ka keqkuptime të mëvonshme.Kujdes! Të shtunën, kur Hëna është ende në Bricjapi dhe formon trekëndësh me Diellin, rritet shoqëria juaj dhe doni të shihni të afërmit tuaj, prandaj merrni bashkëshortin tuaj dhe bëni impulsin tuaj.

Të dielën kur Hëna vazhdon të jetë në Bricjapi deri pasdite, duke formuar katror me Uranin nga Dashi, ju keni nervat tuaja, por jini të durueshëm derisa të kaloni më vonë te Ujori dhe krijon dëshirën për të shijuar ngrohtësinë e shtëpisë tuaj me bashkëshortin juaj.

Nëse jeni vetëm, shikoni mospërputhjen që mund të dalin të premten me një njohje të re, ndërkohë të shtunën situata do të jetë shumë premtuese me të njohurit që ka gjasa të përfundojë me diçka shumë serioze dhe të përhershme.Të dielën,  mbani disa rezerva me një njohje të re, sepse ndoshta nuk është ajo që ai duket të jetë.

Shigjetari:

Pasiguria që do të ndjeni në nivelin emocional dhe material të krijuar nga sesioni i Hënës nga Bricjapi në Saturni të premten do të jetë intensiv.Pastaj ekziston dyshimi dhe zotërimi i partnerit tuaj se nëse shfaqni nuk do ju pëlqejnë reagimet e tij. Të shtunën, edhe pse Hëna mbetet në Bricjapi, formon trekëndësh me Diellin nga Demi ju heq nga ndjenjat e pakëndshme të së kaluarës dhe kualifikimet tuaja padyshim ju japin njohje nga bashkëshorti juaj.

Të dielën, kur Hëna është në Bricjapi dhe në katror me Uranin nga Dashi, vendosni peshën e interesit tuaj në financat tuaja që ju shtyjnë dhe kujdeseni gjithnjë e më shumë. Por më vonë, kur Hëna kalon në Ujori, komunikimi dhe humori juaj kthehet dhe doni të takoni të afërmit tuaj me bashkëshortin tuaj.

Nëse jeni vetëm dhe bëni ndonjë njohje të premten, mos tregoni pasiguri dhe agresion dhe prishni përshtypjet tuaja, ndërsa të shtunën, tregoni seriozitetin tuaj në një njohje të re, sepse thjeshtësia dhe mendjelehtësia nuk do t’ju ndihmojnë. Të dielën, komunikimi juaj do sjellë njohje por duhet të peshoheni saktë dhe jo bazuar në përshtypjet e para.

Bricjapi:

Ju mendoni se jeni qendra e botës me Hënën në shenjën tuaj dhe në lidhje me Saturnin, vijnë dhe plotësojnë treshen me fuqinë dhe ashpërsinë tuaj. Nuk do të ishte e kujdesshme ta shprehnit atë në bashkëshorti juaj. E shtuna me Hënën është ende në shenjën tuaj dhe në trekëndësh me Diellin me Demin, artet, dashurinë tuaj, rastin për ta bërë jetën të bëhet objekt i prioriteteve tuaja. Humor, bukuri,në rendin e ditës, dhe si ta mbani bashkëshortin tuaj të pamposhtur nga kaq shumë bukuri.

Të dielën, përsëri po bëheni me Hënën pasdite në shenjën tuaj dhe në katror me Uranin nga Dashi, nervat tuaja janë mirë dhe më vonë me kalimin e Hënës në Ujori, vjen pasiguria. Mos ja thoni bashkëshortit tuaj të gjitha këto!

Nëse nuk keni një bashkëshort dhe takoni një person të Premten, mos e lini Saturnin t’ju kërkojë t’ju japë kritika ekstreme. Të shtunën keni humorin tuaj, cilido person që ju shikoni në sy do e keni, ndërkohë të dielën do të bëni mirë nëse ndaloni nervat dhe spontanitetin

Ujori:

Seanca e Hënës nga Bricjapi me Saturnin të premten, ju bën introvertë, ju hedh moralin dhe ju largon dhe fobitë tuaja, ju hedh moralin dhe ju tërheq mbrapa dhe fobitë tuaja, ju kap një mani e ndjekjes së armiqve fantastike dhe vërtet të fshehura. Mos bëni gjithë këtë padrejtësisht ndaj bashkëshortit tuaj. Të shtunën, ku Hëna është akoma në Bricjapi dhe formon trekëndësh me Diellin nga Demi, strehohuni me bashkëshortin tuaj, sigurinë e familjes suaj prindërore për të rikthyer gjendjen tuaj shpirtërore.

Të dielën deri pasdite ku Hëna mbetet në Bricjapi dhe formon një katror me Uranin nga Dashi, ju ende vuani nga shtypja dhe fobia juaj, ndërsa moskuptimi sjell keqkuptime. Një mundësi për të hequr qafe të gjithë këtë është kalimi i Hënës më vonë në shenjën tuaj që do të rivendosë gjendjen shpirtërore dhe do të relaksoheni me bashkëshortin tuaj, do të ktheheni në vetëvlerësimin tuaj dhe do të kaloni kohë të këndshme.

Nëse nuk jeni të sinqertë dhe bëni një njohje të re të premten, mos nxitoni të bëni konkluzione të hershme, ndërsa të shtunën, për sa kohë që ju jeni të liruar nga pikëpamja dhe fobit, njohja ka perspektivë të mirë për të ardhmen. Të dielën vetëm pas kalimit të Hënës në shenjën tuaj merruni me kerkimet.

Peshqit:

Prania e Hënës në Bricjapi dhe me Saturnin të premten, kthejnë vëmendjen tuaj vetëm tek miqtë tuaj, duke ushtruar shumë ashpërsi me partnerin tuaj dhe duke u shqetësuar për të.Gabimi juaj! Të shtunën me Hënën ende në Bricjap dhe në trekëndësh me Diellin nga Demi, përsëri miqtë tuaj dominojnë interesin tuaj dhe komunikimi me ta rritet. Por kufizoni efektet e tepruara me një fytyrë miqësore, sepse mund të shkaktojnë xhelozi për bashkëshortin tuaj.

Të dielën dhe për aq kohë sa Hëna është në Bricjapi, domethënë deri pasdite, ju jepni përparësi miqve tuaj, duke i bërë ankesat e arsyeshme bashkëshortit tuaj. Sigurohuni që ta shmangni atë. Kur Hëna kalon në Ujori, mund të relaksoheni me bashkëshortin tuaj dhe të rivendosni paqen në marrëdhënien tuaj.

Nëse nuk keni një partener dhe bëni ndonjë njohje të premten, mbështetuni vetëm në mendimin që do të krijoni, jo në palë të treta, por të shtunën, mendimi i një miku do t’ju ndihmojë, dhe të dielën mund të bëhet një rast flirtimi atje ku nuk e prisnit.